CTE En Az Lise Mezunu 3 Bin 611 Memur Alım İlanı Yayımlandı-İşte Başvuru Şartları

Son dakika açıklaması: CTE tarafından yapılan son dakika açıklamasında en az lise mezunu 3 bin 611 memur personel alımı yapılacağı bildirildi. İşte CTE memur alım ilanının detayları ve başvuru şartları.

Son dakika açıklaması CTE'den geldi. Alınan son dakika bilgilerine göre CTE 3 bin 611 memur personel alım ilanını yayımladı.

Adalet Bakanlığı ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan ilanda CTE bünyesindeistihdam etmek üzere en az lise mezunu 3 bin 611 memur alımı yapılacağı bildirildi.

CTE tarafındna yayımlanan ilanda alınacak personeller ile ilgili şu ifadelere yer verildi: 3.222  infaz ve koruma memuru,  89  büro personeli (ceza infaz kurumu katibi),  58  diğer sağlık personeli (sağlık memuru),   91   teknisyen,  75  destek personeli (şoför),  42  destek personeli (aşçı),  34  destek personeli (kaloriferci) olmak üzere toplam  3.611  personel alımı yapılacaktır.

Başvuru Şartları

a)  Türk Vatandaşı olmak,
b)  Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,  
c)  Askerlikle ilgisi bulunmamak veya  askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
d)  Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak,
e)  Adalet Bakanlığı Memur, Sınav-Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 6-18/c maddesinde bulunan şartları taşıdığını Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek,
f)Merkezi sınavdan (KPSS) en az 70 puan almak,
g)  Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan  25/10/2017  itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak;  
Merkezî sınavın (KPSS-2016) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla; infaz ve koruma memurları için 30 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1986 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.); teknisyen, büro personeli (ceza infaz kurumu katibi), destek personeli (aşçı, kaloriferci, şoför) için ise 35 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1981 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)
h)  Hizmet göreceği sınıfla ilgili özel kanun veya diğer mevzuatta aranan şartları taşımak.

II. Özel şartlar:

Sözleşmeli infaz ve koruma memurluğuna yerleşebilmek için ;  
a)  En az lise veya dengi okul mezunu olmak,  
b)Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan  25/10/2017  itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak, merkezî sınavın (KPSS-2016) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak,(01 Ocak 1986 ve sonrası sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)
c)  Erkeklerde 170 cm., kadınlarda 160 cm.’den kısa boylu olmamak,
d)  Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak, (Örneğin; 170 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 70+13=83’ten fazla, 70-17=53’ten az olmaması gerekmektedir.)
Sözleşmeli büro personeli (ceza infaz kurumu katipliği) pozisyonlarına yerleşebilmek için;                                         
a)  Fakülte veya yüksek okulların bilgisayar bölümü, adalet yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet ön lisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ve dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olmak, (Bu maddede sayılan öğretim kurumlarından mezun olanlardan daktilo veya bilgisayar sertifikası istenmeyecektir.)
b)  Yukarıda sayılanlar dışında, en az lise veya dengi okul mezunu olup, daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek veya  son başvuru tarihi itibarıyla Millî Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olmak. (Örgün eğitim yoluyla verilen bilgisayar ya da daktilografi dersini başarıyla tamamladığını resmi olarak belgeleyenlerden daktilo veya bilgisayar sertifikası istenmeyecektir.)
c)  Uygulama sınavından en az bir hafta önce Bakanlık internet sitesinde ilan edilecek yazılı metinler arasından, sınav sırasında her bir grup için komisyon tarafından çekilecek kura sonucu belirlenen ve adaylara yazılı olarak verilen bir metinden daktilo veya bilgisayar ile üç dakikada yanlışsız en az doksan kelime yazmak, (Bu şartın varlığı ilgili adalet komisyonlarınca yapılacak uygulama ile tespit edilecek olup, vuruş hesabı yapılmadan üç dakikada yanlışsız olarak en az doksan kelime yazamayan adaylar sözlü sınava alınmayacaklardır.)
Adayların uygulama sınavında yanlışsız olarak en az doksan kelime yazıp yazmadıkları tespit edilirken; verilen metne sadık kalınıp kalınmadığına, yanlış yazılan kelime sayısı ile yazı içerisindeki kelime ve cümle tekrarları nedeniyle metnin anlam bütünlüğünün bozulup bozulmadığına dikkat edilecektir. Bu işlem yapılırken yanlış yazılan kelime sayısının toplam yazılan kelime sayısına oranının yüzde kırktan fazla olması halinde yazılan metnin anlam bütünlüğü şartını taşımadığı kabul edilecektir.
Sözleşmeli diğer sağlık personeli (sağlık memuru) pozisyonlarına yerleşebilmek için;
Meslek liselerinin hemşirelik, toplum sağlığı veya acil tıp teknisyenliği bölümlerinden ya da bu bölümlerin lisans veya önlisans programlarından mezun olmak,
Sözleşmeli destek personeli (şoför) pozisyonlarına yerleşebilmek için;
a)  En az lise veya dengi okul mezunu olmak,
b) E sınıfı sürücü belgesine sahip olmak (ya da Karayolları Trafik Yönetmeliğinde 17/04/2015 tarihli ve 29329 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan değişiklik ile 1 Ocak 2016 tarihi itibari ile yeni tip D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak)
Sözleşmeli teknisyen pozisyonlarına yerleşebilmek için;
a)  En az meslek liseleri veya teknik liselerin ilgili bölümlerinden mezun olmak,
b)  Yerleştirileceği pozisyonun gerektirdiği teknik bilgiye sahip olmak.
Sözleşmeli destek personeli (aşçı ve kaloriferci) pozisyonlarına yerleşebilmek için;
a)  En az lise veya dengi okul mezunu olmak,
b)  Halk Eğitim Müdürlükleri veya diğer resmî kurum ve kuruluşların ilgili branşta düzenlediği kurslardan mezun olmak veya ilgili branşta sertifika sahibi olmak,  gerekmektedir.
  
Başvuru tarihi ve şekli

Başvurular  13/10/2017  günü başlayıp,  25/10/2017  günü mesai saati bitiminde sona erecektir. başvurular başvuru formu, öğrenim belgesi ve sınav sonuç belgesinin aslı veya bilgisayar çıktısı ya da komisyon başkanlığınca onaylı örneği ile birlikte en son başvuru günü mesai bitimine kadar adliyelere yapılacak.

İlan metnine gitmek için lütfen TIKLAYIN

android uygulamamız ---->>> tıklayın

Facebook grubumuza katılın --->tıklayın

ios uygulamamız ----> tıklayın

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

09 Eki 2017 - 22:32 - Sözleşmeli Personel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.

08

Hande - Her hangi bir adliyeye basvuru yapabiliyoz mu yoksa sadece komisyonun oldugu adliyelere mi basvuru gerekli

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 09 Ekim 22:32
07

Yusuf - Abiciğim bu 70 puan nedir ya yap 60 puan ona göre eleme yap

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 09 Ekim 22:32
06

Gülcan - Ya biri seismicity duyursun lütfen madem alim yapacaklar kpss puani 60 a dusurulsun lutfen... bi kadin olarak kendi ayaklarimizin uzerinde durmak zorundayiz kpss nedeniyle bir cok alimlara basvuramiyoruz.biri artik lutfen sesimizi duyursun...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 09 Ekim 22:32
04

Tolga - Arkadaşlar 60 a dusurilse bile şansınız yok maalesef çok kişi başvurduğu için en son 82 ile kapattı üzgünüm

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 09 Ekim 22:32
03

İsmail - Ben 19 yaşındayım bu yıl mezun oldum anadolu lisesi mezunuyum başvuru yapabilirmiyim

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 09 Ekim 22:32
02

İsmail - ben anadolu lisesi mezunuyum bu yıl mezun oldum 19 yaşındayım kpss den 70 aldım başvuru yapabilirmiyim

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 09 Ekim 22:32
01

Kübra - Başvurular ne Zaman ve nereden yapılacak bir bilgi verebilir misin?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 09 Ekim 22:32Anket KYK Borçları Silinsin Mi?