10 Valilik Bugün Aynı Uyarıyı Yaptı: Yayla ve Yazlık Evleri Olanlar Dikkat !

10 Valilik, bugün bir yazılı açıklama yaptı ve kent sakinlerine önemli uyarıda bulundu. İşte Burdur, Mardin, Gümüşhane, Erzurum, Bolu, Edirne, Düzce, Niğde, Diyarbakır ve Kayseri Valiliklerinin yaptığı açıklama.

Burdur, Mardin, Gümüşhane, Erzurum, Bolu, Edirne, Düzce, Niğde, Diyarbakır ve Kayseri Valilikleri tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı.

Yayla evleri ile yerleşim yerlerinden uzakta bulunan yazlık evlerin suçlular tarafından kullanılabileceği konusunda 10 valilik tarafından yapılan açıklamalarda şu ifadelere yer verildi:

Burdur Valiliği,

"Aranan şahısların yazlık ve yayla evlerinde saklanabilecekleri göz önünde bulundurularak, gerekli tedbirlerin alınması ve vatandaşlarımızın bu konuda gerekli hassasiyeti göstermesi gerekmektedir. Yayla evleri ve yazlık olarak kullanılan yerleşim yerlerinden uzaktaki bu evlerde dikkati çeken durumlar ve kişiler olduğunda güvenlik güçlerine bildirilmesi, suçluların yakalanması açısından önem arz etmektedir." 

Mardin Valiliği

“Bölücü terör örgütü mensuplarının, yerleşim yerlerinden uzakta yayla ve yazlık olarak kullanılan evlerden hırsızlık yaparak gıda ve benzeri yaşam malzemesi temin etmeye çalıştıklarının bilinmesi sebebiyle; vatandaşlarımızın kış mevsimi nedeniyle boşalttıkları bu evlerde yiyecek-içecek türünden gıda, tüp ve benzeri yaşam malzemeleri bırakmamaları noktasında gösterecekleri hassasiyet, Ülkemiz genelinde yürütülen terörle mücadele kapsamında büyük önem arz etmektedir” 

Gümüşhane Valiliği

"Bu nedenle vatandaşlarımızın boş yayla evleri ve yerleşim yerlerinden uzakta yazlık olarak kullandıkları evlerinde gıda ve yaşam malzemesi bırakmamaları, teröristlerin bölgemizde barınamaması ve terörle mücadelenin başarıya ulaşması açısından önem arz etmektedir."

Erzurum Valiliği

"Bölgemizin en önemli geçim kaynakları arasında tarım ve hayvancılık gelmektedir. Yayladaki evler geçmişten beri kırsalda yaşayan vatandaşlar tarafından yaz sezonunda kullanılmaktadır. Barınmak amacıyla kullanılan evler, daha sonra terk edilip kış mevsimi boyunca boş bir şekilde bırakılmaktadır. Evlerine 3-5 ay uğramayan vatandaşlarımızın erzak bırakmaları durumunda bu evler; terör örgütü mensupları ve aranan şahısların barınması konusunda önemli bir zemin hazırlamış oluyor. Vatandaşlarımız yayla dönüşüne kadar yayla ve merkeze uzak olan mezra evlerine yaşam malzemeleri ve barınacakları eşya bırakmamalıdır. Bu konuda vatandaşlarımız gerekli hassasiyeti göstermeleri kamu güvenliği açısından oldukça önemlidir."

Bolu Valiliği

“İlimizin ve vatandaşlarımızın asayiş ve güvenliğinin sağlanması bakımından, yayla evleri ve yerleşim yerlerinden uzak olup yazlık olarak kullanılan evlerde, kullanım dışı zamanlarda, vatandaşlarımız tarafından gıda, yiyecek, içecek türünden hiçbir malzemenin bırakılmaması hususu büyük önem taşımaktadır. Bu konuda tüm vatandaşlarımızın duyarlı olması rica olunu”

Edirne Valiliği

Valilikten yapılan açıklamada, il genelinde yerleşim yerlerinden uzaktaki yazlık, bağ evi, çiftlik evi ve benzeri şekilde kullanılan her türlü yapıda yiyecek ile içecek türü hiçbir malzemenin bırakılmaması gerektiği bildirildi.

Vatandaşların güvenlik nedeniyle farklı maksatlarla kullanımının önüne geçmek için harhangi bir aksaklığa mahal vermemek amacıyla kamuoyuna duyurunun yapıldığı kaydedildi.

Düzce Valiliği

“Yayla ve yaz sezonunun bitmesi ve mevsimin kışa dönmesiyle beraber vatandaşlarımız artık köy ve şehirlerindeki yerleşim yerlerine taşınmaktadırlar. Yayla evleriyle, yerleşim yerlerinden uzak yazlık olarak kullanılan evlerin boşaltılırken; buralarda kesinlikle yiyecek ve içecek gibi hiçbir gıda malzemesi bırakılmaması, yangına yol açabilecek herhangi bir yanıcı madde bulundurulmaması, su ve elektriklerin kapalı tutulması büyük önem taşımaktadır. Herhangi bir olumsuz durumun yaşanmaması için vatandaşlarımızın bu yönde gerekli tüm tedbirleri almaları gerekmektedir”.

Niğde Valiliği

‘‘Ülkemizde son zamanlarda yaşanan bazı terör olaylarında, Bölücü Terör Örgütü üyelerinin yaşam malzemelerini yayla evleri ile yerleşim yerlerinden uzak yazlık olarak kullanılan evlerden temin ettikleri anlaşılmıştır. Vatandaşlarımızın güvenlikleri açısından; Yayla evleri ile yerleşim yerlerinden uzak yazlık olarak kullanılan evlerde, gıda, yiyecek, içecek türünden hiçbir yaşam malzemesi bırakmaması ve vatandaşlarımızın konu ile ilgili olarak gerekli tedbirleri alarak, dikkatli olmaları büyük önem arz etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.’’

Diyarbakır Valiliği

“İlimiz genelinde yerleşim yerlerinden uzakta bulunan yazlık, bağ evi, yayla evi ve benzeri olarak kullanılan her türlü yapılarda yiyecek, içecek türünden hiçbir malzemenin bırakılmaması hususu terörle mücadele kapsamında önem arz etmektedir. Vatandaşlarımızın konuya duyarlılık göstermesi gerekmektedir” denildi.

Kayseri Valiliği

“İlimizde yaz aylarının başlangıcından itibaren vatandaşlarımız yerleşim yerlerine uzak yazlık, yayla ve bağ evi dediğimiz yerlere tatillerini geçirmek üzere gitmektedir. Tatillerini geçirdikleri yayla, yazlık ve bağ evlerini terk eden ve şehir merkezine gelen vatandaşlarımızın yazlık, yayla ve bağ evlerinde hırsızlıklara ve suç örgütlerine karşı gıda ve erzak bırakmaması önem arz etmektedir. Kış aylarında kimsenin uğramadığı yayla, yazlık ve bağ evlerinde suç örgütü mensupları ve hırsızların barınmaması için gerekli tedbirlerin alınması ve bu konuda hassasiyet gösterilmesi hem şehrimizin hem de vatandaşlarımızın güvenliği için oldukça önemlidir.”

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

26 Eki 2017 - 22:10 - Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?
Tüm anketler