OGM Orman Mühendisi Ek Alımı

Orman Genel Müdürlüğü Orman Mühendisi alımında boş kalan kontenjanlar için sözlü sınavla 10 mühendis alacak.Başvurular 22-26 Aralık tarihleri arasında yapılacak.

2014 YILI ORMAN MÜHENDİSLİĞİ ALIMINDA BOŞ KALAN BİRİMLER İÇİN

SÖZLÜ VE UYGULAMALI MÜLAKAT DUYURUSU

Orman Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında, 3234 Sayılı Orman Genel Müdürlüğü Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin Değiştirilerek Kabulü Hakkında Kanun, Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik ve Orman Genel Müdürlüğü Atama ve Yer Değiştirme Yönetmelik hükümleri doğrultusunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi açıktan atama yoluyla sözlü ve uygulamalı sınavla 80 adet orman mühendisi alımı yapılacağı ve sınava ilişkin gerekli açıklamalar 29.09.2014 tarihinde www.ogm.gov.tr adresinde yayınlanmıştı.

Tercih yapılabilecek kadrolar içerisinde başarı sıralamasına giremeyen adaylar bulunması ve başarılı olan adayların başvuruda bulunmaması nedenleriyle boş kalan görev yerleri için sözlü ve uygulamalı sınav yapılacaktır.

Adaylara yapılacak tüm tebligat/duyurular (Başvuru şartlarını taşımadığı anlaşılan ve bu suretle işlemleri sonlandırılan adayların bilgilendirilmesi dahil) Orman Genel Müdürlüğünün www.ogm.gov.trinternet adresi üzerinden yapılacaktır. Ayrıca yazılı bildirim yapılmayacaktır.

İlanda belirtilen nitelikleri taşımadıkları sonradan anlaşılan adaylar hakkında yapılan tüm işlemler iptal edilecektir.

1. ADAYLARDA ARANACAK GENEL NİTELİKLER

a)657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak.

b)Tam Teşekküllü Resmi Sağlık Kurumlarından (Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli), sağlık kurulu raporu almak.

c)Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

d)Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak.

e)2014 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (2014-KPSSP3) en az 70 puan almış olmak.

f)Yükseköğrenim kurumlarının lisans programlarından; Orman Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak.

2. BAŞVURU, SÖZLÜ VE UYGULAMALI SINAVA ALINACAK ADAY SAYISI VE İLANI

Başvurular 22.12.2014 günü başlayıp 26.12.2014 günü mesai saati bitiminde sona erecektir. Adaylar www.ogm.gov.tradresindeki başvuru formunu doldurarak başvuru işlemini çevrimiçi(online) olarak yapacaklardır. Adayların sistem üzerinden dolduracakları başvuru forumunu ıslak imzalı olarak en geç başvuru tarihinin son günü mesai bitimine kadar kendilerine en yakın Orman Bölge Müdürlüğüne Genel Müdürlüğümüze iletilmek üzere teslim etmeleri gerekmektedir.

Başvurular EK 1 listede belirtilen iller bazında adayın tercihine göre yapılacak olup her aday en fazla 10 adet tercih yapabilecektir. KPSSP3 puanı en yüksek olan adaydan başlayarak yapılacak sıralama sonucu her il için belirlenen kadronun 3 katına kadar aday ve son adayla eşit puana sahip adayların olması halinde bunlar da son adayla birlikte sözlü sınava girmeye hak kazanacaktır. Her aday tercih sıralaması ve KPSSP3 puanı dikkate alınarak ancak bir ilin sözlü sınav listesinde yer alacaktır.

3. SINAV KURULLARI, SÖZLÜ VE UYGULAMALI SINAV YERİ VE TARİHİ İLE SÖZLÜ VE UYGULAMALI SINAVA KATILACAK ADAYLARDAN İSTENECEK BELGELER

Sözlü ve uygulamalı sınava katılmaya hak kazananların isimleri, sınava katılacakları yer ve saati 27.12.2014 tarihine kadar www.ogm.gov.trinternet adresinde ilan edilecek olup ayrıca yazılı bildirim yapılmayacaktır. Sözlü ve uygulamalı sınav 30.12.2014 tarihinde yapılacaktır.

Adaylar sözlü ve uygulamalı sınava gelirken yanlarında;

a)Fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgesini (Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport)

4. SÖZLÜ VE UYGULAMALI SINAV KONULARI VE PUANI

1-Uygulamalı mülakat konuları;

a)Orman yangınları, orman zararlıları ile mücadele ve ormanların korunması, 10 Puan

b)Orman ürünlerinin; üretimi, standardizasyonu, ölçülmesi ve değerlendirilmesi, 10 Puan

c)Fidan üretimi, dikimi, bakımı ve silvikültür teknikleri,10 puan

d)Ormancılık hukuku bilgi seviyesi,10 puan

e)Coğrafi bilgi sistemleri bilgi seviyesi,10 puan

2-Uygulamalı mülakat diğer konuları;

a)Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü, 12.5 puan

b)Liyakati, temsil kabiliyeti, tutum ve davranışlarının göreve uygunluğu, 12,5 puan

c)Genel kültürü ve genel yeteneği, 12,5 puan

d)Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı, 12,5 puan konularından oluşmaktadır.

Adayın sözlü sınavda başarılı sayılabilmesi için 100 tam puan üzerinden 70 puan alması gerekmektedir.

5. ASİL VE YEDEK NİHAİ BAŞARI LİSTESİ

Adayların, 2014-KPSSP3 puanı, sözlü ve uygulamalı sınavda aldıkları puanların aritmetik ortalaması alınmak suretiyle en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere, başarı sırası belirlenecektir. Başarı puanlarının eşit olması halinde, KPSSP3'ü yüksek olan adaya öncelik tanınır. Ayrıca sınav ilanında belirtilen kadro sayısı kadar yedek liste belirlenir. Asil ve yedek olarak başarılı kabul edilenleri belirtir liste www.ogm.gov.tradresinde ilan edilecektir. Ayrıca yazılı bildirimde bulunulmayacaktır.

Başarılı olan adayların atama işlemi yapılmadan önce yapmaları gereken işlemler www.ogm.gov.tradresinde ilan edilecektir.

Sınavda başarılı olup da işe başlamayanlar ile ilanda belirtilen nitelikleri taşımadıkları sonradan anlaşılması nedeniyle ataması yapılmayanların yerine, yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlanmak suretiyle yerleştirme yapılacaktır. Yedek listenin geçerlilik süresi altı aydır.

İlan olunur.

EK:

Ek-1 Tercih yapılabilecek kadroları gösterir liste

EK-1

: MÜHENDİS

TEŞKİLATI :TAŞRA SINIFI :THS DERECE :5

İL

ADET

AMASYA

1

ARTVİN

2

ÇANAKKALE

1

BİLECİK

1

HAKKARİ

1

AĞRI

1

ARDAHAN

1

A.KARAHİSAR

1

SİVAS

1

TOPLAM

10

22 Ara 2014 - 19:00 - KPSS


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket Memur Ve Personel Alımlarında Yaş Şartı Esnetilmeli mi?