Piri Reis Üniversitesi 34 Personel alıyor! İşte detaylar...

Piri Reis Üniversitesi Rektörlüğünde görevlendirilmek üzere Piri Reis Üniversitesi Rektörlüğü bünyesinde 34 Akademik personel alımı yapacak. Piri Reis Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan duyuruda başvuru şartları ve diger detaylar haberimizin devamında yer almaktadır.

Piri Reis Üniversitesi 34 Personel alıyor! İşte detaylar...
Piri Reis Üniversitesi 34 Personel alıyor! İşte detaylar...
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Piri Reis Üniversitesi Rektörlüğünde görevlendirilmek üzere Piri Reis Üniversitesi Rektörlüğü bünyesinde 34 Akademik personel alımı yapacak. Piri Reis Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan duyuruda başvuru şartları ve diger detaylar haberimizin devamında yer almaktadır.

Piri Reis Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan duyuruda şu ifadelere yer verilmiştir:

Piri Reis Üniversitesi Rektörlüğünden

Üniversitemizin, aşağıda belirtilen bölümlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliği “, “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” İle “Piri Reis Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atama Kriterlerine İlişkin Senato Esasları” hükümlerini sağlayan,

TAM GÜNLÜ ÖĞRETİM ELEMANLARI ALINACAKTIR.

Tüm Adayların;

- Başvuru Dilekçesi

- Özgeçmiş, Bir fotoğraf, Nüfus cüzdan sureti,

- Transkript ile birlikte Lisans- Yüksek Lisans, Doktora diplomaları, (aslı veya resmi onaylı örnekleri)

- Yabancı dil başarı belgesi (aslı veya resmi onaylı örnekleri)

- Yurt dışında alınmış diploma ve unvan var ise denklik belgelerini başvuru esnasında teslim etmeleri,

Ayrıca;

- Profesörlük ve Doçentlik için “Doçentlik Belgesi”ni eklemiş olduğu çalışma alanlarında belirten bir dilekçe ile birlikte Yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını, yayınlarına yapılan atıfları, yönettiği doktora çalışmalarını, eğitim-öğretim faaliyetlerini kapsayacak şekilde hazırlayacakları; profesörlük için 6 dosyayı (1 dosya fiziki olarak 5 dosya Cd veya Flash Bellek olarak ), doçentlik için 4’er takım dosyayı (1 dosya fiziki olarak 3 dosya Cd veya Flash Bellek olarak ) İnsan Kaynakları Müdürlüğüne, Dr. Öğretim Üyeliği için 4’er takım dosyayı (1 dosya fiziki olarak 3 dosya Cd veya Flash Bellek olarak ) ilgili Fakülte Dekanlığına; Duyurunun ResmîGazete’de yayınlandığı tarih itibariyle 15 gün içerisinde bizzat teslim etmeleri gerekmektedir.

- Profesörlük dilekçelerinde “Başlıca Araştırma Eseri” belirtilmelidir.

- Üniversitemizin öğrenim dili İngilizce olan bölümlerine başvuracak adayların “Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik” maddelerinde belirtilen koşulları sağlandıklarını belgelemeleri gerekmektedir. (İlana çıkılan tüm unvanlar için dil puanı en az 100/80 olmalı)

Not: Hukuk Fakültesi Türkçe eğitim-öğretim vermektedir.

Başvuru Yeri:
Profesör ve Doçent adaylarının İnsan Kaynakları Müdürlüğü'ne, Dr. Öğr. Üyeleri ve Öğretim Görevlisi adaylarının ilgili Fakülteye başvurmaları gerekmektedir

Başvuru Tarihi:
• Resmî Gazete’de yayınlanma tarihi ilk başvuru tarihidir. Son başvuru tarihi ise Resmî Gazete’de Yayın tarihinden 15 gün sonradır.

Öğretim Görevlileri için Başvuru ve Sınav Takvimi:

Not: Yapılacak atamada Üniversitenin adayın yayınları ile birlikte başlıca uzmanlık ve
araştırma konuları dikkate alınarak tercih yapma hakkı saklıdır.

İLETİŞİM:
Telefon : (0216) 581 00 50
Web : www.pirireis.edu.tr

28 Oca 2020 - 11:51 - Akademikgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?
Tüm anketler