Merkez Bankası Sözleşmeli Sekreter Alımı Yapacak

Merkez Bankası, 2014 KPSSP93 puanı en az 70 olan, İngilizce bilen, 30 yaşından büyük olmayan adaylar arasından sözleşmeli sekreter alımı yapacaktır.

Merkez Bankası, 2014 KPSSP93 puanı en az 70 olan, İngilizce bilen, 30 yaşından büyük olmayan adaylar arasından sözleşmeli sekreter alımı yapacaktır.

TÜRKİYE CUMHURİYET MERKEZ BANKASINA SEKRETER ALINACAKTIR

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Ankara ve İstanbul birimlerinde sözleşmeli olarak çalıştırılmak üzere sınavla Sekreter alınacaktır.

1- ADAYLARDA ARANAN KOŞULLAR

-Önlisans programlarının Büro Yönetimi ve Sekreterlik ile Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümlerinden mezun olmak (Lisans mezunlarının başvuruları kabul edilmeyecektir),
-2014 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından 70 ve üzerinde KPSSP93 puanı almış olmak,

-İngilizce bilmek, [son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) en az 70 veya Test of English as a Foreign Language Intemet-Based Test (TOEFL-IBT)'ten en az 84 puan almış olmak],

-Son başvuru tarihi itibarıyla 30 yaşından büyük olmamak (02.03.1985 ve daha sonra doğanlar. Bankamız çalışanları için bu şart aranmaz.),
-Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacaklarda aranan genel şartlan taşımak.

SINAVLAR

Koşulları taşıyan adaylar KPSSP93 puanlarına göre sıralanacak, puanı en yüksek olan 15 aday (15'inci adayla aynı puanı alan adaylar dahil) mülakata çağırılacaktır.
Mülakatta adaylar; bir konuyu kavrama, özetleme ve ifade yeteneği; analitik düşünme ve muhakeme gücü; davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu; özgüven, ikna kabiliyeti ve inandırıcılık; güncel sosyo-ekonomik konulara ilgi; mesleğin gerektirdiği konulara hakimiyet yönlerinden komisyon üyeleri tarafından 100 (yüz) tam puan üzerinden ayrı ayrı değerlendirilecektir.
Değerlendirmeye katılan komisyon üyelerinin verdiği puanların ortalaması alınarak mülakat puanı bulunacaktır. Mülakat puanı 70 (yetmiş)'in altındaki adaylar başarısız sayılırlar. Adayların KPSS puanı ile mülakat puanlarının ortalaması alınarak aday başarı puanı bulunacaktır.

Sınavlara İlişkin Duyurular

Mülakata katılmaya hak kazananlar ile sınavların yer, zaman ve sonuçlan Bankamız internet sitesi (www.tcmb-gov.tr) İnsan Kaynakları sayfasında ilan edilecektir.

2- BAŞVURU

a)Başvuru Tarihleri ve Şekli
Adaylar başvurularını 16.02.2015 tarihinden 02.03.2015 tarihi saat 17.30'a kadar Bankamız internet sitesi (www.tcmb.gov.tr) İnsan Kaynakları sayfasından, istenilen belgeleri yüklemek suretiyle elektronik yolla yapacaklardır.
Şahsen veya posta ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.
b)Başvuru Sırasında İstenilen Belgeler
-Fotoğraf
-Diploma
-Yabancı Dil Belgesi (TOEFL ve e-YDS sonucu beyan edilmesi halinde) ÖNEMLİ NOT:
Bu sınavın, başvurudan işe alıma kadarki tüm aşamalarında adaylara yapılacak bilgilendirme ve çağrılar, adayların başvuru sırasında bildirdikleri e-posta adreslerine veya Bankamızın internet sitesinde ilan yoluyla yapılacak, kağıt ortamında herhangi bir yazışma yapılmayacaktır.

16 Şub 2015 - 09:27 - Sözleşmeli Personel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket Memur Ve Personel Alımlarında Yaş Şartı Esnetilmeli mi?