Dışişleri Bakanlığı Amsterdam Başkonsolosluğu Sözleşmeli Sekreter alacak

Dışişleri Bakanlığı Amsterdam Başkonsolosluğuna sözleşmeli sekreter alınacak. İlana başvurular 4 Ocak 2016 Pazartesi günü sona erecek.

Dışişleri Bakanlığı Amsterdam Başkonsolosluğuna sözleşmeli sekreter alınacak. İlana başvurular 4 Ocak 2016 Pazartesi günü sona erecek.

Türk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter Sınav Duyurusu
Amsterdam  Başkonsolosluğu  münhal  bulunan  1  adet  Sözleşmeli  Sekreter  pozisyonuna sınavla personel alınacaktır.

I) ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER :

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 2. Sınav tarihi itibariyle 46  yaşından gün almamış olmak, 3. En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak, 4. Kamu haklarından yoksun bulunmamak, 5. Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak, 6. Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak, 7. Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir), 8. Çok iyi derecede Hollandaca ve Türkçe bilmek, 9. Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek.
II) BAŞVURU İÇİN ADAYLARDAN İSTENEN BELGELER:
1.  Sınava katılma isteğini belirten başvuru dilekçesi (dilekçede, adres, telefon numarası, e- mail adresi gibi temas bilgilerine de yer verilmelidir) 2.  Özgeçmiş (CV), 3.  Türk pasaportunun aslı veya onaylı sureti ile işlem görmüş sayfaların fotokopileri, 4.  Nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti, 5.  Son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti (Yurtdışında eğitim görmüş lise mezunları için Eğitim ataşeliklerinden alınacak “denklik belgesi”.) 6.  Erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge 7.  Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf,
Postayla başvurularda, asılları yazılı sınav öncesinde ibraz edilmek kaydıyla, 3, 4, 5 ve 6. sıradaki belgelerin fotokopileri gönderilebilir.

III) SINAV:

Sınava girerken pasaport veya nüfus cüzdanının aslının ibraz edilmesi gerekmektedir.

a) Yazılı Yeterlilik Sınavı:

Yazılı eleme sınavı 19 Ocak 2016 tarihinde günü saat 14:00’de Vogelstruys, Hullenbergweg 278 – 308 1101 BV, Amsterdam adresinde yapılacaktır.
Sınav konuları:
Türkçe’den Hollandaca’ya çeviri (1 saat) Hollanda’dan Türkçe’ye çeviri (1 saat) Türkçe Kompozisyon (1 saat) Matematik ( 1 Saat)
b) Sözlü ve Uygulamalı Yarışma Sınavı:
Yazılı yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar 22 Ocak 2016 tarihinde saat 14:00’de aşağıda belirtilen adreste yapılacak sözlü ve uygulamalı yarışma sınavına davet edileceklerdir.   Sözlü Sınav Konuları : Genel Kültür, Türkiye ve Dünya Coğrafyası, Osmanlı Tarihi, Türk İnkılap Tarihi. Uygulamalı Sınav Konuları : (Bilgisayarda) Daktilo sınavı

IV) BAŞVURU TARİHİ:

Başvurular en geç 4 Ocak 2016 tarihi mesai bitimine kadar aşağıda belirtilen adrese ulaşacak şekilde veya mesai saatleri içinde (hafta içi her gün  9:00-17:00 saatleri arasında) şahsen yapılabilir. Postayla yapılan başvurularda meydana gelebilecek gecikme ve kayıplardan Başkonsolosluğumuz sorumlu değildir.
V) Adres: Hullenbergweg 278 – 308 1101 BV, Amsterdam

SINAV YERİ:

Yazılı Sınav: Vogelstruys, Hullenbergweg 278 – 308 1101 BV, Amsterdam
Sözlü ve Uygulamalı Sınav: Vogelstruys, Hullenbergweg 278 – 308 1101 BV, Amsterdam
Tel     : +31 6 87242060 E-mail: [email protected]

Dışişleri Bakanlığı Amsterdam Başkonsolosluğuna sözleşmeli sekreter alınacak. İlana başvurular 4 Ocak 2016 Pazartesi günü sona erecek.

17 Ara 2015 - 15:14 - KPSS'siz


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket Memur Ve Personel Alımlarında Yaş Şartı Esnetilmeli mi?