Son Dakika!Bakan Müezzinoğlu'ndan Kıdem Tazminatı ve EYT Açıklaması!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu katılmış bir olduğu tv programının canlı yayınında çok önemli açıklamalarda bulundu.Bakan Müezzinoğlu, açıklamalarında kıdem tazminatı,emeklilikte yaşa takılanlar (eyt) konularında önemli konulara değindi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, özel bir TV kanalının canlı yayınına konuk oldu.Bakan Mehmet Müezzinoğlu’nun gündeminde dün Sakarya’nın Akyazı ilçesinde meydana gelen havuz faciası,2017 yılının başlamasıyla özel sektördeki çalışan sayısının artışı,SMA hastalarına müjde,kıdem tazminatı ve emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) takılanlar hakkında çok önemli bilgiler verdi.

Bakan Müezzinoğlu Sakarya’daki havuz faciasıyla ilgili olarak :"Çok acı bir tablo. Bayram arifesinde 5 vatandaşımızı havuzda kaybettikiTamamen ihmal, tedbirsizlik ve denetimsizlik. Hadiseyi yalnız denetime bırakırsak azaltsak bile arzu ettiğimiz rakamları yakalayamayız. Trafik kazalarında da onlarca yüzlerce vatandaşımızı kaybediyoruz. Burada kültürümüzde bir sorun var. Kendimizi değerli gören bir anlayışımız yok. Biraz tedbiri ihmal eden bir yapımız var. İşveren kendi işinde yapıyor, çalışan kendi işinde yapıyor. Beşeri sermayemizin ciddi bir yetersizliği var. Kültürel bir dönüşüme ihtiyacımız var.Tüm kesimlerimiz duyarlılıkta kendisine düşeni iyi yapmazsa arzu ettiğimiz rakamları bulmakta zorlanırız. Burada önemli olan çok yönlü duyarlılığı gündemde tutmak. En büyük denetimi toplumun kendisi yapar. Bu konuda vatandaşlarımızdan destek istiyoruz. En ufak bir tereddütleri olduğunda alo 176'dan bize ulaşabilirler."ifadelerini kullandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu konuşmalarına şöyle devam etti;

"Bugün Türkiye'nin en temel sorunlarından biri kayıtdışılık. Bir puanlık bir kayıtdışılığın bizim bakanlığa maliyeti 2 milyar lira. Yüzlerce binlerce mağduriyet var burada. Haklarını aramaya başladıklarında ben işsiz kalırım korkusu ortadan kalkar. İŞKUR olarak bu nedenle işimi kaybettim diyen herkesin yanında olur.

Yılbaşından bu yana istihdam seferberliğinde, bunu burada ilk kez söylüyorum, özel sektör 1 milyon istihdamı aştı. Toplamda da 1.3 milyon istihdamı aştık. Burada ben işsiz kalırım diye korkmaya gerek yok. Gerekirse işini kaybetme pahasına hakkını arayacak. Biz ona yeni bir iş bulma ve mevcut işini devam ettirme yönünde gerekeni yaparız. Bizim istihdamın lokomotifi özel sektör. 13 milyon çalışanımız var, kamuda 3 milyon çalışanımız var. Bayramdan sonra hükümetimize ve Sayın Cumhurbaşkanımıza sunacağımız eylem planı ile genç işsizliği azaltacağız. Genç, engelli ve kadın istihdamında yeni eylem planımızı açıklayacağız. Kamuda ise bu yıl 60 binlik istihdamı Maliye ile planlayacağız. Genç girişimci olmaları için gerekli desteği vereceğiz. Kadın istihdamına da pozitif desteklerin eylem planını 15-20 gün içerisinde paylaşacağız. Engelli vatandaşlarımız için olanı da paylaşacağız. Gençlerimiz üretime hazır olsun. Türkiye orta gelir tuzağından 1 milyonla ifade ettiğimiz gençlerimizi üretime katmamızla aşabiliriz. İstihdam sayısı her yıl 1 milyon artmalı.

Normal doğumların on binde birince SMA'lı doğum riski var. Her yıl 1.3 milyon anne doğum yapıyor. Gönlümüz ister 1.5 milyonlarda olsun. 1.3 milyon doğumda 130 SMA'lı çocuğumuzun olma ihtimali var. Her yıl SMA'lı 130 çocuğumuzun tedavisini yapıyoruz. İlk 6 ayda tedavinin faydalı olduğu yönünde kanaat var. İlk 6 ayda tedavinin faydalı olduğu yönünde karar var. Şu anda 164 SMA'lı hastamızın Tip-1 hastalığı ilaçlarını geri ödemeye alıyoruz. Şu anda 34'ünü geri ödemeye aldık, 128'i incelemede. Bugün için dünyada geri ödemeye SMA'lı hastaların tamamını geri ödemeye alan bir ülke yok. Çünkü çok ağır bir maliyeti var. Fayda varsa maliyeti tartışmayız. Tedaviden yararı kararını bilim kurulları verecek. Sağlık Bakanlığı'nın belirlediği kriterler tedaviye uygun görülen vakaların tamamını geri ödemeye alıyoruz. İlaçlar önümüzdeki yıllarda da yüksek maliyetle gidecek. Biz bu ülkenin imkanlarını bilim kurullarını vereceği raporlarla şekillendireceğiz.

AK Parti olarak 80 milyonun yarınını bugünden daha iyi yapalım istiyoruz. Emeklilerimizi daha iyi noktalara taşıdık. Hiçbir ülkede olmayan bir emeklilik sistemimiz var. 65 yaştan önce emeklilik yok. Ama bizde 33 yaşında emekli var. Bu yaşlarda emeklilik konuşulabilir mi? Yaşa takılan vatandaşlarımızdan günü doldurmuş olanlar yaşlarını beklemek durumda olacaklar. Genç işsizlerin istihdamını başarabilmeliyiz ki ülkenin geleceği daha güçlü olsun. Emeklilikte yaşa takılan kardeşlerimize sabırla yaşlarını doldurmalarını tavsiye ediyorum.

Her iki tarafın da istemediği bir süreç olursa neticede biz de kendimiz için çıkarmıyoruz. Burada iki tabloyu bir daha paylaşacağım. İki taraf da aynı noktada duruyorsa vebal günah onların diyerek hazırlıklarımızı erteleyeceğiz. İşverenden yana hükümet algısını kim söylediyse yadırgıyorum. İşçi kardeşlerim kıdem tazminatını istesinler arkalarında duracağım. Şu anda kıdem tazminatı alanların oranı yüzde 14. Bu işi hep beraber başaralım. İşveren karşı çıkarsa onları ikna etmek benim görevim olsun."diyerek konuşmalarına son verdi.

KPSS 2017/5 Sağlık Bakanlığı 12 bin 500 Personel Alımı En Düşük Puanlar

KPSS 2017/7 İle Tarım Bakanlığı 2017/7 KPSS İle 2058 Memur Alımı Kılavuzu Yayımlandı Haberine Gitmek İçin Tıklayınız

21.Dönem POMEM Özel Harekat Polisi Alım Şartları İmza Kampanyası Haberine Gitmek İçin Tıklayınız.

Gençlik ve Spor Bakanı Personel Alımı Açıklaması Haberi İçin Tıklayınız.

KPSS 2017/1 Memur Alımına Tercih Yapacak Adayların Nelere Dikakt Etmesi Gerekir!(Kimler Başvuru Yapamaz Haberi İçin Tıklayınız.

Kpss 2017/1 Kamuya 140 ARFF Memuru (İtfaiyeci) Alımına Başvuru Yapacakların Dikkatine Haberi İçin Tıklayınız

Devlet Mülakatsız En Az Lise Mezunu 6 Bin Personel (Memur, Hizmetli, Şoför, Zabıta, İtfaiye ) Alımı Yapacak Haberine Gitmek İçin Tıklayınız

KPSS 2017/1 En Az Lise Mezunu 355 Zabıta Memuru Alım İlanına Başvuracak Adaylar Dikkat Haberine Gitmek İçin Tıklayınız

KPSS 2017/1 Kamuya En Az Lise Mezunu 211  İtfaiye Eri Alım İlanına Başvuracak Adayların Dikkatine Haberine Gitmek İçin Tıklayınız

3001 Nitelik Koduyla Önlisans Mezunu Adayların Başvuracağı Tüm Bölümler Haberi İçin Tıklayınız.

2001 Nitelik Koduyla Ortaöğretim Mezunu Adayların Başvuracağı Tüm Bölümler Haberi İçin Tıklayınız.

4001 Nitelik Koduyla Lisans Mezunu Adayların Başvuracağı Bölümler Haberi İçin Tıklayınız.

Kpss İle Lise Mezunu Kadrolu Zabıta Memuru Alınacak Haberi İçin Tıklayınız.

Kamuya Lise Mezunu Kadrolu Hizmetli Alımı Yapılacak! Tercih Şartları Açıklandı Haberi İçin Tıklayınız.

Kamuya Kadrolu İtfaiye Eri Alımı Yapılacak ( Kpss Lise , Önlisans, Lisans) İşte Tercih Şartları Haberi İçin Tıklayınız.

Memur Adayları Dikkat! KPSS Tercihleri Hakkında Açıklama Geldi

DPB KPSS 2017/1 Tercih Robotu e-Devlet'de Yayımlandı

Sözleşmeli personel alımlarından,kamu personeli alımlarından,sağlık personeli alımlarından,belediye personel alım ilanlarından ve banka personeli alım ilanlarından anında haberdar olmak için android ve ios uygulamalarımızı ÜCRETSİZ indirebilir,facebook grubumuza vakit kaybetmeden katılabilirsiniz.

MEMUR grubumuza ücretsiz katılmak için TIKLAYINIZ

İos mobil uygulamamızı ücretsiz cep telefonunuza yüklemek için TIKLAYINIZ

Android mobil uygulamamızı ücretsiz yüklemek için TIKLAYINIZ

Kpsscafe.com.tr KONYA

24 Haziran 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

03

Ses - Başkanlik sećimlerinde kim bizim sesimizi duyarsa emeklilikte yaşa takilanlar olarak onu başa geçireceğiz

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Haziran 18:37
01

ali - Beklemekten yorulduk, 4 gözle bekliyoruz kıdem tazminatımızı, daha ne bekliyorsunuz!!!

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Haziran 18:37