Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi En Az Lise Mezunu Personel Alımı Başvuruları Başladı

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi en az lise mezunu kamu personeli alımı başvuruları başladı. DPB aracılığıyla yayımlanan ilana başvurular önceki gün başladı. Peki kamu personeli alımına kimler başvurabilir? Başvuru şartları nelerdir?

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi En Az Lise Mezunu Personel Alımı Başvuruları Başladı
Haber albümü için resme tıklayın

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi tarafından önceki gün yayımlanan personel alımına başvurular başladı.

DPB aracılığıyla yayımlanna duyuruda Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, kendi bünyesinde Veteriner Hekim, Mühendis, Tekniker ve Teknisyen kadrosunda istihdam etmek üzere personel alımı yapacağını duyurdu.

2 Mayıs tarihinde yayımlaan ilana başvurular da 2 Mayıs'ta başladı ve 16 Mayıs tarihine kadar devam edecek. Yayımlanan ilanda alım yapılacak kadrolar, alım sayılarının dağılımı ve istenen mezuniyet ile KPSS puan şartı şu şekilde;

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak. Askerlik durumu itibariyle; a) Askerlikle ilgisi bulunmamak, b) Askerlik çağına gelmemiş bulunmak, Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, 657 sayılı Kanun'un 53. Maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına, engel olabilecek akıl hastalığı ve vücut sakatlığı ile ilgili özürlü bulunmamak, nöbetli ya da gece çalışmasına engel sağlık probleminin olmaması. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu olmak. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi gereğince, sözleşmeli olarak istihdam edilenler, hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmeleri feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.

BAŞVURU

İlana başvurular aşağıdaki evraklarla birlikte şahsen Üniversite Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığına şahsen yapılacaktır.

Başvuru formu KPSS sonuç belgesi Mezuniyet belgesi Kimlik fotokopisi İkamet belgesi İstenilen Alanda Çalıştığını Gösterir Deneyim Belgesi-Yazısı ve SGK Hizmet Dökümü Adli Sicil Kaydı Askerlik Durum Belgesi (Erkek Adaylar İçin) Özgeçmiş 1 Fotoğraf

KPSSCAFE.COM.TR  | ANKARA

03 May 2018 - 22:45 - Sözleşmeli Personelgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?
Tüm anketler