Maliye Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Sözleşmeli Mütercim-Tercüman Sınavı İlanı

Maliye Bakanlığı 657 sayılı Kanununun 4/B maddesi gereğince İngilizce dilinde Sözleşmeli Mütercim-Tercüman pozisyonunda istihdam edilmek ve tam zamanlı çalıştırılmak üzere yazılı ve sözlü sınavla toplam (2) personel alınacaktır.

Maliye Bakanlığı 657 sayılı Kanununun 4/B maddesi gereğince İngilizce dilinde Sözleşmeli Mütercim-Tercüman pozisyonunda istihdam edilmek ve tam zamanlı çalıştırılmak üzere yazılı ve sözlü sınavla toplam (2) personel alınacaktır.
İşte ilanın detayları......

Maliye Bakanlığı 657 sayılı Kanununun 4/B maddesi gereğince İngilizce dilinde Sözleşmeli Mütercim-Tercüman pozisyonunda istihdam edilmek ve tam zamanlı çalıştırılmak üzere yazılı ve sözlü sınavla toplam (2) personel alınacaktır.

İşte ilanın detayları...Mütercim-Tercüman Sınav Başvuru Formu.pdf    


Sözleşmeli Mütercim-Tercüman Sınav İlanı.pdf    

T.C.
MALİYE BAKANLIĞI
STRATEJİ GELİŞTİRME BAŞKANLIĞI
SÖZLEŞMELİ MÜTERCİM-TERCÜMAN SINAVI İLANI

I. SINAVA İLİŞKİN BİLGİLER:
Sınavı Açan Birim : Strateji Geliştirme Başkanlığı
Görev Yeri : Strateji Geliştirme Başkanlığı
Çalıştırılacak Pozisyonun Unvanı ve Sayısı: 657 sayılı Kanununun 4/B maddesi gereğince İngilizce dilinde Sözleşmeli Mütercim-Tercüman pozisyonunda istihdam edilmek ve tam zamanlı çalıştırılmak üzere yazılı ve sözlü sınavla toplam (2) personel alınacaktır.

KPSS Puanının Türü ve Geçerlilik Yılı ile Taban Puanı: ÖSYM tarafından 10-11 Temmuz 2010 tarihlerinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS) KPSSP6 (B) puan türünden 65 (altmış beş) ve üzerinde puan almış olan adaylar başvuruda bulunabilecektir. (Başvurular üzerine yapılacak sıralamaya göre en fazla 20 aday yazılı sınava davet edilecektir. Son sıradaki adayla aynı puana sahip olan birden fazla aday bulunması halinde; bu adayların tümü sınava çağırılacaktır. Sınava katılma hakkını elde edemeyen başvuru sahiplerine herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır.)

II.SINAV TARİHİ VE YERİ
Yazılı sınav 02/11/2011 tarihinde Strateji Geliştirme Başkanlığında yapılacaktır.

III. SINAVA BAŞVURU ŞARTLARI

A-GENEL ŞARTLAR:

www.kpsscafe.com.tr

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen nitelikleri taşımak,
b) Sınav tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak,
c) Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış veya tecilli olmak ya da askerlikten muaf bulunmak

B-ÖZEL ŞARTLAR:
a) Üniversitelerin en az 4 (dört) yıl süre ile eğitim veren İngilizce Mütercim-Tercümanlık/Çeviribilim bölümleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt içi ve yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,
b) ÖSYM Başkanlığınca yapılan Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavına (KPDS) katılarak en az (B) veya İngilizce dilinde “Test Of English as a Foreign Language” (TOELF) sınavından en az 213 (veya geçerlilik süresi dolmamış eski dengi) puan veya “International English Language Testing Sistem” (İELTS) sınavından en az 7,5 puan düzeyinde yabancı dil bildiğini belgelemek (Belgelerin KPDS için son 5 yıl, diğer sınavlar için son 2 yıl geçerlilik süresinin dolmamış olması gerekmektedir.),
c) Akıcı bir İngilizceye sahip olmak,
d) Ardıl tercüme yapabiliyor olmak.

IV. SINAV BAŞVURUSU:
Başvurular, en geç 24/10/2011 tarihi mesai saati bitimine kadar T.C. Maliye Bakanlığı, Strateji Geliştirme Başkanlığı, Destek Hizmetleri Dairesi, M Blok Kat:3 İlkadım Caddesi Dikmen Yolu 06450 Dikmen/ANKARA adresine şahsen veya son başvuru tarihinde ulaşacak şekilde posta ile yapılabilir. Bu tarihten sonraki müracaatlar ile postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır. (İstenilen belgeler “Sözleşmeli Mütercim-Tercüman Sınav Başvuru Formu”nda belirtilmiştir). Sözleşmeli Mütercim-Tercüman Sınav Başvuru Formu başvuru adresinden veya internet aracılığı ile http://www.sgb.gov.tr/ adresinden temin edilebilir.

V. SINAVIN ŞEKLİ VE SINAV KONULARI:
Sınav yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamada yapılacaktır.
a) Yazılı Sınav: Mali terminolojiye yönelik olarak, mesleki bilgiyi ölçer nitelikte olacaktır.
b) Sözlü Sınav: Mesleki bilgi ve uygulamayı ölçer nitelikte olacaktır.

www.kpsscafe.com.tr

VI. DEĞERLENDİRME:
Yazılı ve sözlü sınavda başarılı olmak için ayrı ayrı 100 tam puan üzerinden en az 70 puan almış olmak şarttır. Yazılı sınavı başaramayanlar sözlü sınava alınmazlar. Yazılı ve sözlü sınav notlarının ortalaması alınarak başarı sırasına göre en yüksek puan alan ilk 2 aday sınavı kazanmış kabul edilecektir. Sınavı kazanan adayların gerekli şartları taşımadığının anlaşılması, atanmaktan vazgeçilmesi veya atandığı halde göreve başlamaması halinde atama yapılmak üzere 2 aday yedek olarak belirlenecektir.

VII. SINAV SONUÇLARINI DUYURULMASI VE İTİRAZ:
Sınava girmeye hak kazanan adaylar, sınav sonuçları, sözlü sınavın tarihi ve yapılacağı yer ile atanmaya hak kazanan adayların listeleri Strateji Geliştirme Başkanlığının http://www.sgb.gov.tr/ internet adresinde ilan edilecektir. Ayrıca yazılı bildirim ve tebligat yapılmayacaktır.

Sınav sonuçlarına ilişkin itirazlar, sınav sonuçlarının açıklandığı tarihten itibaren 5 iş günü içerisinde Strateji Geliştirme Başkanlığına yapılır. Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz.

VII. DİĞER HUSUSLAR:
Sınava katılmaya hak kazanan adaylara Strateji Geliştirme Başkanlığınca hazırlanan fotoğraflı “Sınav Giriş Belgesi” verilir. Bu belge sınav günü adaylara elden teslim edilecek, ayrıca haberleşme adreslerine gönderilmeyecektir.

Posta yoluyla yapılacak müracaatlarda başvuruda istenilen belgelerin aslı veya onaylı suretleri gönderilecektir. Şahsen yapılan müracaatlarda ise belge asıllarının ibrazı halinde örnekleri tasdik edilerek asılları iade edilecektir.

Yukarıdaki açıklamalar dışında 0 (312) 415 12 30 no.lu telefondan bilgi alınabilir.
İlan olunur.

www.kpsscafe.com.tr

08 Eki 2011 - 00:14 - KPSSgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket 1)2022 UEFA $ampiyonlar Ligi Finali Rusya'dan alınarak hangi ülkeye verilmiştir? ( Günün GÜNCEL bilgi sorusu )