Hazine Müsteşarlığı Hazine Kontrolörleri Alımı(16 Eylül 2012)

T.

 

T.C.

BAŞBAKANLIK

HAZİNE MÜSTEŞARLIĞI

HAZİNE KONTROLÖRLERİ KURULU BAŞKANLIĞI

STJ. HAZİNE KONTROLÖRLÜĞÜ GİRİŞ SINAVI İLANI

T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Hazine Kontrolörleri Kurulu Başkanlığı'nda istihdam edilmek üzere en fazla...

 


T.C.


BAŞBAKANLIK


HAZİNE MÜSTEŞARLIĞI


HAZİNE KONTROLÖRLERİ KURULU BAŞKANLIĞI


STJ. HAZİNE KONTROLÖRLÜĞÜ GİRİŞ SINAVI İLANI


T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Hazine Kontrolörleri Kurulu Başkanlığı'nda istihdam edilmek üzere en fazla 12 Stajyer Hazine Kontrolörünün alımı amacıyla Giriş Sınavı yapılacaktır. Giriş Sınavı; Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarına göre, Hazine Kontrolörleri Kurulu Başkanlığı'nca yapılacak "Yazılı" ve "Sözlü" sınavlardan oluşmaktadır. Giriş Sınavının yazılı aşaması 3 - 4 Kasım 2012 tarihlerinde sabah ve öğleden sonraları dört ayrı bölümde yapılacaktır.


 


Sınava başvurabilmek için;


a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48 inci maddesinde yazılı genel şartları taşımak.


b) En az dört yıllık lisans eğitimi veren Hukuk, İktisat, Siyasal Bilgiler, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yabancı fakülte veya dört yıllık yüksek okullardan birini bitirmiş olmak,


c) ÖSYM tarafından 9-10 Temmuz 2011 veya 7-8 Temmuz 2012 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına göre KPSS P-40 puan türünden 80 (Seksen) ve üstünde puan almış olmak ile KPSS sınavında yabancı dilden (İngilizce, Almanca, Fransızca) en az 60ta 42 (%70) soruya doğru cevap vermiş olmak veya Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı KPDSden (Aralık 2010, Mayıs 2011, Kasım 2011 ve Mayıs 2012) aynı diller için en az (C) düzeyinde puan almak,


d) Sınavın ilk oturumunun yapılacağı 03/11/2012 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak, (Askerliğini yapmış olanlar için bu sınıra askerlikte geçen süre eklenir)


e) Sağlık durumu Türkiye'nin her yerinde görev yapmaya, her türlü iklim ve yolculuk koşullarına elverişli olmak,


f) Erkek adaylar için askerliğini yapmış, muaf veya erteletmiş olmak,


g) Süresi içinde başvurmuş ve başvuru belgesi ile birlikte istenen diğer bilgi ve belgeleri Hazine Kontrolörleri Kurulu Başkanlığına iletmiş olmak.


Sınav Komisyonunca, başvuranlar arasından KPSS P-40 puan türüne göre puanı en yüksek 240 aday belirlenecek ve bu adaylar tebligat yoluyla ve/veya Hazine Müsteşarlığı internet sitesinde ilan edilmek suretiyle sınav yeri ve saatleri de belirtilerek Yazılı Sınava çağrılacaklardır.


Giriş Sınavına katılmak isteyenler; yükseköğrenim belgesi veya bitirme belgesinin, KPSS Sınav Sonuç Belgesinin, KPDS Sınav Sonuç Belgesinin (yabancı dil seviyesini belgelemek için gerekiyorsa), T.C. Kimlik Numarasını içeren geçerli Kimlik Belgesinin asılları veya Kurulca onaylı suretleri ve fotoğraflı Aday Başvuru Formu ile Hazine Kontrolörleri Kurulu Başkanlığı'na müracaat edeceklerdir.


Stajyer Hazine Kontrolörlüğü giriş sınavına iki kez girip de kazanamamış olanlar, bir daha bu sınava katılamazlar.


Kurul ve sınav hakkında ayrıntılı bilgileri içeren Giriş Sınavı Broşürü ile Aday Başvuru Formu;


-Ankara'da İnönü Bulvarı No:36, Kat:19 Emek/ANKARA adresindeki Hazine Müsteşarlığı Hazine Kontrolörleri Kurulu Başkanlığından,


-İstanbul'da İstiklal Cad. Balo Sokak, Oyal Han No:2, Kat:7 Beyoğlu/İSTANBUL adresindeki İstanbul Grup Başkanlığından,


-(http://www.hazine.gov.tr) internet adresinden temin edilebilir.


-Ayrıca, sınav ile ilgili her türlü bilgi temini için (0312) 204 66 11 ve (0312) 204 69 97 no.lu telefonlar aranabilir.


Adayların, başvuru ve kayıt işlemleri için en son 19 Ekim 2012 Cuma günü Saat:17:00'ye kadar İnönü Bulvarı No:36, Kat:19 Emek/ANKARA adresindeki Hazine Kontrolörleri Kurulu Başkanlığı'na bizzat veya posta ile başvurmaları gerekmektedir. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

16 Eyl 2012 - 13:54 - A Grubugöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket 2022 KPSS Lisans Sınavı İptal Edilmeli mi?