SGK Sözleşmeli Programcı Alım İlanı

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞINDAN 657 SAYILI KANUNUN 4/B MADDESİNE GÖRE SÖZLESMELİ PROGRAMCI ALIM İLANI Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Hizmet Sunumu Genel Müdürlüğü birimlerinde 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi, 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı.

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞINDAN 657 SAYILI KANUNUN 4/B MADDESİNE GÖRE SÖZLESMELİ PROGRAMCI ALIM İLANI
Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Hizmet Sunumu Genel Müdürlüğü birimlerinde 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi, 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı...

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞINDAN
657 SAYILI KANUNUN 4/B MADDESİNE GÖRE SÖZLESMELİ PROGRAMCI ALIM İLANI

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Hizmet Sunumu Genel Müdürlüğü birimlerinde 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi, 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan esaslar ile ek ve değişikliklerine göre istihdam edilmek üzere; 2010 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (B) grubu KPSSP3 puan türü (70 puan ve üzerinde alanlardan) esas alınmak suretiyle 57 adet sözleşmeli Programcı alınacaktır.

UNVANI

(Pozisyon)

 

ADEDİ

 

ARANILAN NİTELİKLER

 

İNGİLİZCE   DÜZEYİ

 

   AYLIK BRÜT SÖZLEŞME  ÜCRETİ            (TL)


 

PROGRAMCI

 

55

 

1- Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği,Yazılım Mühendisliği,Elektrik-Elektronik Mühendisliği,Endüstri Mühendisliği,Elektronik Mühendisliği,Elektronik ve Haberlesme Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği,Fizik, İstatistik, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri, Matematik ve Matematik-Bilgisayar bölümlerinden mezun olmak.

2- COBOL, PL/1, Java, C, C# ve .NET programlama dillerinden en az birini bildiğini belgelemek. (Yükseköğrenimi sırasında bilgisayar programcılığı alanında ders aldığına ilişkin belge (Transkript ve ders açılım belgesi)veya Milli Eğitim Bakanlığı onaylı programcılık sertifikası)

 

   A-B

 

   1.567,64


 

PROGRAMCI

 

  2

 

1- Üniversitelerin Bilgisayar Ögretmenliği,Bilgisayar Sistemleri Ögretmenliği,Bilgisayar Teknolojisi Ögretmenliği,Bilgisayar ve Kontrol Ögretmenliği, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Ögretmenliği,Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliği bölümlerinden mezun olmak.

2- COBOL, PL/1, Java, C, C# ve .NET programlama dillerinden en az biri ile SQL bildiğini belgelemek. (Yükseköğrenimi sırasında bilgisayar programcılığı alanında ders aldığına ilişkin belge (Transkript ve ders açılım belgesi)veya Milli Eğitim Bakanlığı onaylı programcılık sertifikası)

3- ActionScript kullanarak flash uygulamaları geliştirebilmek. (Sözlü sınavda uygulaması yaptırılacaktır.)

 

     C

     D

      

       1.482,44

       1.439,84

AÇIKLAMALAR
1- 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartlara haiz bulunmak.

2- Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

3- Erkek adaylar için askerliğini yapmış, muaf veya 31/12/2011 tarihine kadar tecil ettirmiş olduğuna dair yazılı beyanda bulunmak.

4- 2010 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak.

5- Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (KPDS) en az (D) düzeyinde İngilizce bilgisi aranır. Ayrıca, "Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavından" (İngilizce) (ÜDS) en az 60, İngilizce dilinde "Test Of English as a Foreign Language" (TOEFL) sınavından en az 173 (veya geçerlilik süresi dolmamış eski dengi) veya "International English Language Testing System" (IELTS) sınavından en az 6 puan alanların İngilizce dil düzeyleri (D) düzeyi olarak kabul edilecektir.

6- İngilizce dil düzeyi A, B, C, D düzeyinde olmayanların başvuruları kabul edilmeyecektir. Yabancı Dil Sınav Sonuçlarından KPDS 5 yıl, TOEFL 2 yıl süreyle geçerlidir.

7- İsteklilerin; gazete ilan tarihinden itibaren 15 gün içerisinde http://www.sgk.gov.tr/ adresinde yayımlanan ilan ekindeki formata uygun olarak hazırlayacakları özgeçmişlerini belirtir dilekçe ve istenilen belgeleri, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Ziyabey Cad.No:6 Balgat/ANKARA (İrtibat Tel: 0 312 207 84 28-29) adresine posta yoluyla veya bizzat müracaat etmek suretiyle teslim etmiş olmaları gerekmektedir. Postadaki gecikmeler kabul edilmeyecektir.

8- İlanda belirtilen belgeleri eksik ibraz eden veya hiç ibraz etmeyenler bu belgeleri son müracaat tarihine kadar Kurumumuza ibraz ettikleri takdirde talepleri kabul edilecek, son müracaat tarihinden sonra ibraz etmeleri halinde ise talepleri kabul edilmeyecektir.

9- Belirtilen sürenin bitimine kadar müracaat eden ve şartları uyan adaylardan 2010 yılı KPSSP3 (70 puan ve üzerinde olan adaylar) puan sırasına konulmak kaydıyla, ilan edilen pozisyon sayısının üç katı kadarı Kurumumuz Sözleşmeli Personel Sınav, Değerlendirme ve Yerleştirme Komisyonunca sözlü sınava tabi tutulacaktır. Sözlü sınav notu 70 (yetmiş) puan ve üzerinde olanlar başarılı sayılacak ve sözlü sınav puanı en yüksekten başlamak üzere yerleştirilecektir. Puan eşitliği halinde sırasıyla alanında yüksek lisans mezunu olanlar ve İngilizce dil puanı yüksek olanlar öncelikle yerleştirilecektir. Yerleştirme sonuçları Kurum internet sitesinde (http://www.sgk.gov.tr/) ilan edilecektir.

10- Yerleştirilmeye hak kazandığı halde verilecek süre içerisinde göreve başlamayanların yerine, ilan edilen pozisyon sayısı ve aldıkları sözlü sınav puanına göre (70 puan ve üzerinde alanlardan) en yüksek puandan başlamak üzere yapılacak sıralamada sözleşme yapılacak ilan edilen pozisyon sayısı içerisinde yer almamaları nedeniyle yerleştirilemeyenlerden yerleştirme yapılacaktır.

11- Sözlü sınav tarihi, yeri, saati ve sözlü sınava katılacak adayların listesi ile sözlü sınav sonuçları Kurumumuz internet sitesinde (http://www.sgk.gov.tr/) ilan edilecektir. (Sözlü sınava katılacak adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.)

12- İlana uygun olarak göreve başlatılacak olanlar; sosyal güvenlik yönüyle, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4/a maddesi hükümlerine tabi olacaklar ve istihdam edilecekleri birimlerde aynı sınıftaki diğer personelin tabi olduğu çalışma saat ve usulüne tabi olarak çalışacaklardır.

13- İlanda belirtilen ücrete ilaveten ayda brüt 1000,55 TL, (net 874,88 TL) ek ödeme ile ayda 60 saat fiilen fazla çalışma yapılması halinde saat ücreti brüt 2,50 TL üzerinden ayda brüt 150,00 TL, (net 108,66 TL) fazla çalışma ücreti ödenecektir. (Aylık brüt sözleşme ücreti tutarı ile fazla çalışma brüt tutarından sigorta ve sağlık primi ile gelir ve damga vergisi, ek ödeme brüt tutarından ise sigorta ve sağlık primi ile damga vergisi kesilmektedir.)

14- Bilgisayar Mühendislerinin ücretlerine (15 inci maddeye göre ödeme yapılanlar hariç olmak üzere) brüt 417,15 TL ayrıca ilave yapılır. Ancak, bu miktarın 15 inci maddeye göre hesaplanacak miktarın altında kalması halinde 15 inci maddeye göre ödeme yapılacaktır. (Bu miktardan sigorta ve sağlık primi ile gelir ve damga vergisi kesilmektedir.)

15- Adayların, Kurumumuz Bilgi İşlem Merkezinde güncel olarak kullanılan programlama dillerinden COBOL, PL/1, Java, C, C# ve .NET programlama dilini bildiğini gösteren belgelerine istinaden tabloda belirtilen ücretler %25 oranında artırılarak ödenecektir. (Bu maddeye göre ödeme yapılanlara ayrıca 14 üncü maddeye göre ödeme yapılmaz.)

03 Şub 2011 - 16:05 - KPSS


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket En çok KADRO hangi bölüm mezunlarına verilmelidir ?