2018 Jandarma Kadın-Erkek Astsubay Alımında KPSS Şartı Olacak mı? İşte Başvuru Şartları

Jandarma Genel Komutanlığının yeni dönem astsubay alımlarını bekleyen kadın ve erkek adaylar, bize yolladıkları mesajda KPSS şartı olup olmayacağını sordu. Biz de Kpsscafe.com.tr olarak haberimizde bu yıl yapılacak astsubay alımlarında istenecek başvuru şartlarını takipçilerimiz için derledik.

Haber albümü için resme tıklayın

Jandarma Genel Komutanı başta olmak üzere geçtiğimiz yıl ve bu yıl gelen açıklamalarda Jandarma'ya astsubay alımları yapılacağına yer verildi.

Kadın astsubay adaylarını sevindiren açıklama geçtiğimiz yılın sonunda gelmiş ve 2018 yılında Jandarma Astsubay alımlarının artacağına yer verilmişti. Bu açıklamaların ardından astsubay olmak isteyen kadın ve erkek adaylar, bu yıl alımların ne zaman olacağını ve başvuru şartlarının ne olacağını araştırmaya başladı. Biz de Kpsscafe.com.tr olarak geçtiğimiz yıl yapılan astsubay alımlarındaki bilgiler ile Jandarma Astsubay Alımı Yönetmeliğine göz attık ve bu haberimizi kaleme aldık.

ÖNCEKİ SENE BAŞVURU ŞARTLARI NEYDİ?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Fakülte, yüksekokul veya meslek yüksekokulu veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen, yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş veya 05 Eylül'e kadar mezun olabilecek durumda olan sivil kaynaklı adaylardan, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri itibariyle yirmi yedi yaşını, lisansüstü öğrenimini tamamlamış olanlar için otuz iki yaşını bitirmemiş olmak, Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak, T.S.K., J.Gn.K.lığı ve S.G.K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak, 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile, adayın kendisi ve evli ise eşinin; Kasten işlenen bir suçtan dolayı hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkum olmamak. Adayın kendisi ve evli ise eşi; genelev, birleĢme yeri, randevuevi, tek başına fuhuş yapılan konut ve benzeri yerlerde çalışmamış veya aracılık ve bekleyicilik fiillerinde bulunmamış olmak, genel ahlak ve edebe aykırı mahiyette her türlü yazılı, sesli ve görüntülü eserleri, kaydedildiği materyale bakılmaksızın üretmek ve satmaktan veya kumar, uyuşturucu veya uyarıcı madde nedeniyle, hakkında herhangi bir adlî veya idarî soruşturma veya kovuĢturma devam ediyor olmamak, bunlardan dolayı idarî yaptırım uygulanmamak veya bu işler nedeniyle hüküm giymemiş olmak, Affa uğramış veya hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama,  kaçakçılık veya cinsel dokunulmazlığa karşı suçlardan dolayı mahkûm olmamak veya bu suçlardan dolayı devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuşturma bulunmamak veya kovuşturması uzlaşma ile neticelenmemiş olmak, Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluĢlarından disiplinsizlik, ahlaki nedenlerle çıkarılmamış olmak, Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak, Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış olmamak, Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle askeri okullar ile Jandarma ve Sahil Güvenlik eğitim kurumlarından ayrılmamış veya çıkarılmamış olmak, Terör örgütleri ile bu örgütlerin yasal veya yasadışı uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş, katılmamış olmak, Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye üye olmadığına dair yazılı beyan sunmak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak. Adayların belirtilen şartlardan herhangi birini taĢımadıklarının anlaşılması halinde, sınav sonuçlarına bakılmaksızın adaylıkları, öğrenime baĢlamışlarsa öğrencilikleri sona erdirilir.

BU SENE DE BAŞVURU ŞARTLARI BÖYLE OLACAK MI? ŞARTLAR DEĞİŞECEK Mİ?

Geçtiüğimiz yıl şartlar bu şekildeydi. Yine aynı şekilde bu yıl da alımlar bu şartlarla yapılacak. Çünkü Astsubay alımı yönetmeliğinde herhangi bir değişiklik yapılmadı. Bu nedenle mevzuatta belirtilen yukarıdaki şartlarla alımlar alacak.

KPSS ŞARTI OLACAK MI?

Jandarma Sözleşmeli Astsubay alımında KPSS şartı geçtiğimiz yıl aranmadı. Mevzuatta da bu yönde bir madde bulunmamaktadır.

İLAN NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

Geçtiğimiz yıl astsubay alımı başvuruları 31 Mart günü başlamıştı. Yine alımların bu yıl bir iki hafta içinde yapılması bekleniyor.

ADAYLARIN TALEPLERİ

Siz de aşağıdaki yorum kısmından Jandarma Astsubay alımı ile ilgili taleplerinizi yazabilir, diğer adaylarla durumu tartışabilirsiniz.

ASTSUBAY 

ALIMLARI BAŞLADIĞI ANDA BİLDİRİM ALARAK HABERDAR OLMAK VE BAŞVURU EKRANI LİNKİNE ULAŞMAK İÇİN KPSSCAFE.COM.TR Yİ AŞAĞIDAKİ PLATFORMLARDAN TAKİP EDİN.

KPSSCAFE android uygulamamızı ücretsiz indirmek için ---->>> TIKLAYIN

KPSSCAFE iOS uygulamamızı ücretsiz indirmek için----> TIKLAYIN

DİĞER ADAYLARLA BİLGİ ALIŞ VERİŞİ İÇİN; Facebook grubuna katılım  için TIKLAYIN

KPSSCAFE.COM.TR  | ANKARA - ÖZEL HABER

27 Mar 2018 - 19:35 - KPSSgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.

09

Ayşe - Allah rızası için yalvarıyorum bölüm ayırmaksızın alımlar olsun geçen yıl muhasebe bölümünü almadı ben muhasebe mezunuyum. Geçen yıl giremedim bu yıl bari gireyim. Lütfen yetkiller gereğini yapsın lütfen

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 27 Mart 19:35
08

Sezen - Lütfen KPSS şartı aranmasın.Geçen dönem olmadı lütfen bu dönem de olmasın.Bayan alımı çok olsun artırılsın.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 27 Mart 19:35
07

Fatma - Bence KPSS şartı olmamalı çünkü bi çok insan heves yapıyo bu tür meslekleri yapabilmek için fakat böyle şartlardan dolayı giremiyorlar

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 27 Mart 19:35
04

Merve - Boy şartı. 1.57 olmalı bence daha önceden olduğu gibi

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 27 Mart 19:35
03

Yk - Lutfen lise mezunu askerlik sartsız kpss sartsız olsun

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 27 Mart 19:35
02

tarkan - çok şey istiyorsun bunların hepsi aynı anda olması için mavi kar yağması lazım

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 27 Mart 19:35
01

hacer - kpss şartı olmasın lütfen vatan kpss ile mi sorulur zaten mülakat var ne gerek var kpss ye

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 27 Mart 19:35


Anket 1)2022 UEFA $ampiyonlar Ligi Finali Rusya'dan alınarak hangi ülkeye verilmiştir? ( Günün GÜNCEL bilgi sorusu )