MASAK Yeni Kamu Personel Alım İlanı Yayımlandı

Maliye Bakanlığı MASAK tarafından bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda kurum bünyesinde istihdam etmek üzere 4 sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. Peki ilana kimler başvurabilir? MASAK personel alımı başvuru şartları nelerdir?

Maliye Bakanlığı Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığı tarafından bir ilan yayımlandı.

MASAK tarafından yayımlanan ilanda, kurum bünyesinde bilişim kadrosunda istihdam etmek üzere 4 adet sözleşmeli personel alımı yapılacağı açıklandı. Yayımlanan ilana göre alınacak sözleşmeli bilişim personellerinin 1'inin Kıdemli Yazılım Geliştirme Uzmanı, 3'ünün de Yazılım Geliştirme Uzmanı olarak istihdam edileceği belirtildi. 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı puanı esas alınarak yapılacak personel alımında alım yapılacak sayını 10 katı kadar adayın mülakata çağrılacağına yer verildi.

BAŞVURU ŞARTLARI

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları haiz olmak, Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçemeyecekler için en az 3 yıllık, diğerleri için en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip olmak, Pozisyonları aşağıdaki özel şartlarda belirtilen mesleki tecrübeye sahip olduğunu belgelendirmek, (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya Kanunun 4 üncü maddesinin (B) bendi ile 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile aynı özel kesimde sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır.) Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek, Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

ÖZEL ŞARTLAR

Kıdemli Yazılım Geliştirme Uzmanı: (1 Kişi-Tam zamanlı-Aylık brüt sözleşme ücret tavanının 3 katına kadar)

Özel sektör veya kamuda en az 5 (beş) yıl yazılım geliştirme uzmanı olarak görev yapmış olmak, J2EE ve Web uygulama geliştirme teknolojilerine bilgi sahibi olmak, JSP/Servlet, Spring ve EJB (3.X) teknolojilerinden herhangi birini kullanarak en az 5(beş) yıl tecrübe sahibi olmak, DHTML, XHTML, CSS, Javascript konularında bilgi ve tecrübe sahibi olmak, GWT (Google Web Toolkit), Javascript Frameworkleri (AngularJS, React, ExtJs vb.) hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olmak, İlişkisel veritabanları ile uygulama geliştirmiş olup, iyi seviyede SQL, PL/SQL bilgisine sahip olmak, Veri tabanı mimarisi, tasarımı ve optimizasyonu konusunda bilgi ve tecrübe sahibi olmak, Versiyon kontrol yazılımlarından en az birinde bilgi ve tecrübe sahibi olmak, UML - Unified Modeling Language ile nesneye yönelik analiz, tasarım ve yazılım dokümantasyonu ve raporlama konularında bilgi ve tecrübe sahibi olmak, ORM teknolojilerinde iyi seviyede bilgi ve tecrübe sahibi olmak, Web servis geliştirme, entegrasyonları ve teknolojileri (JAX-WS, JAX-RS, Axis, Apache CXF, WCF vb.) konusunda bilgi ve tecrübe sahibi olmak, Test güdümlü programlama, refactoring, yazılım mimarileri, tasarım örüntüleri, nesneye dayalıprogramlama ve yazılım süreçleri konusunda bilgi ve tecrübe sahibi olmak, Hizmetin gerektirdiği niteliklere, analitik düşünce, hızlı öğrenme ve kendini geliştirme yeteneğine sahip olmak, yeni teknolojileri takip etme, öğrenme ve araştırma yeteneğine sahip olmak, takım çalışmasına yatkın, çözüm odaklı ve disiplinli olmak, yoğun ve stresli iş temposuna ayak uydurabilecek olmak,

Tercihen;

Oracle Certified Expert (OCE) veya Oracle Certified Proffesional (OCP) sertifikasına sahip olmak, Veri entegrasyonu, dönüştürülmesi, aktarımı(ETL) süreçlerinin, akışlarının tasarlanması ve geliştirilmesi konusunda tecrübe sahibi olmak.

Yazılım Geliştirme Uzmanı: (3 Kişi-Tam zamanlı-Aylık brüt sözleşme ücret tavanının 2 katına kadar.)

Özel sektör veya kamuda en az 3 (üç) yıl yazılım geliştirme uzmanı olarak görev yapmış olmak, J2EE ve Web uygulama geliştirme teknolojilerine bilgi sahibi olmak, JSP/Servlet, Spring ve EJB (3.X) teknolojileri hakkında bilgi sahibi olmak, GWT (Google Web Toolkit), Javascript Frameworkleri (AngularJS, React, ExtJs vb.) hakkında bilgi sahibi olmak, İlişkisel veritabanları ile uygulama geliştirmiş olup, iyi seviyede SQL, tercihen PL/SQL bilgisine sahip olmak, ORM teknolojilerinde bilgi sahibi olmak, Versiyon kontrol yazılımlarından en az birinde bilgi ve tecrübe sahibi olmak, Yazılım mimarileri, tasarım örüntüleri, nesneye dayalı programlama iyi derecede bilgi sahibi olmak, Web servis geliştirme ve entegrasyonları konusunda bilgi ve tecrübe sahibi olmak, Hizmetin gerektirdiği niteliklere, analitik düşünce, hızlı öğrenme ve kendini geliştirme yeteneğinesahip olmak, yeni teknolojileri takip etme, öğrenme ve araştırma yeteneğine sahip olmak, takım çalışmasına yatkın, çözüm odaklı ve disiplinli olmak, yoğun ve stresli iş temposuna ayak uydurabilecek olmak,

Tercihen;

Oracle Certified Associate (OCA) veya Oracle Certified Professional (OCP) sertifikasına sahip olmak, Veri entegrasyonu, dönüştürülmesi, aktarımı(ETL) süreçlerinin, akışlarının tasarlanması ve geliştirilmesi konusunda tecrübe sahibi olmak.

BAŞVURU

İlana başvurular bugün başladı ve 23 Mart'a kadar alınacak. Adayların aşağıdaki evrakları başvuru tarihleri arasında Başkanlığa yapması gerekmektedir.

Başvuru formu CV Mezuniyet belgesi Mesleki tecrübe belgesi En az iki güncel programlama dilini bildiğini gösterir belge KPSS sonuç belgesi İngilizce sınav sonuç belgesi

KPSSCAFE.COM.TR  | ANKARA

01 Mar 2018 - 20:58 - Sözleşmeli Personelgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket 1)2022 UEFA $ampiyonlar Ligi Finali Rusya'dan alınarak hangi ülkeye verilmiştir? ( Günün GÜNCEL bilgi sorusu )