Erzurum Teknik Üniversitesine Öğretim Görevlisi Alımı(24 Aralık 2012)

ERZURUM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN   Akademik Personel İlanı (Doçent, Yardımcı Doçent) Üniversitemiz birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve bu kanunda değişiklik yapan 5772 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine.

 

 

 

ERZURUM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

 

Akademik Personel İlanı (Doçent, Yardımcı Doçent) Üniversitemiz birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve bu kanunda değişiklik yapan 5772 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine...

 

 

 

ERZURUM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

 

Akademik Personel İlanı (Doçent, Yardımcı Doçent) Üniversitemiz birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve bu kanunda değişiklik yapan 5772 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerinde belirtilen keşullara göre öğretim üyesi alınacaktır.

 

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48 inci maddesindeki genel ve ilanda belirtilen diğer koşullan taşıyan doçent kadrolarına başvuracak adayların Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığına, yardımcı doçent kadrolarına başvuracak adayların ise ilgili Fakültelere şahsen başvurmaları gerekmektedir. Belirtilen şartları taşımayan ve süresi içerisinde başvurmayan adayların başvuruları ile postayla yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

 

DOÇENTLER:

 

Doçent kadroları daimi statüde olup, başvuracak adayların, başvurmak istedikleri birim ve anabılim dalını belirten dilekçelerine; özgeçmişlerini, Doçentlik belgesinin onaylı örneğini, 2 adet fotoğrafını, nüfus cüzdanının onaylı fotokopisini, bilimsel çalışma ve yayınlarını, eğıtım-öğretım faaliyetlerini ve yönetimlerinde biten ve devam eden yüksek lisans ve doktora çalışmalarının listelerini içeren dört (4) takım dosyayı ekleyerek Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir. Başvuru süresi ilanın yayın tarihinden itibaren 15 (on beş) gün olup, posta ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

 

YARDIMCI DOÇENTLER:

 

Yardımcı Doçent kadrosuna başvuracak adayların, başvurdukları bölüm ve anabilim dalını belirten dilekçelerine; ekleyecekleri özgeçmişini, 4 adet fotoğrafını, nüfus cüzdan fotokopisi, doktora/tıpta uzmanlık belgesi ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan (4) dört takım dosya halinde vereceklerdir.

 

NOT :

 

Yardımcı Doçent kadrolarına başvurularda üniversitelerin akademik kadrolara atama için aranan kriterler kapsamında Yükseköğretim Kurumunun belirlediği kıstaslar çerçevesinde yapılan merkezi yabancı dil sınavlarından belirli bir puan alma şartı getirilse bile söz konusu kadrolara atamalarda herhangi bir ayrım yapılmaksızın 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 23. maddesinin (b) fıkrasının 2 numaralı bendi gereğince üniversitemizde ayrıca yabancı dil sınavı yapılacaktır, ilgili birimlerce yapılacak yabancı dil sınavında başarılı olmaları gerekmektedir.

 

1. Yabancı ülkelerden alınan doktora diploması ile unvanların Üniversitelerarası Kurul'ca eşdeğerlilığınin onaylanmış olması gerekmektedir.

 

2. Herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılmış dahi olsalar) çalıştıkları kurumdan alacakları onâ^izmet belgesini müracaat belgelerine ekleyeceklerdir.

 

3 Başvuru suresi ijfcyayın tarihinden itibaren 15 (on beş) gun olup. posta ite yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

 

4. Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış olmak, tecilli olmak veya askerlikten muaf olduğunu belgelendirmek.

 

5. Yardımcı doçentlik dil sınavı tarihi, dosyaların incelenmesinden sonra, Üniversitemizin www.erzurum.edu.tr web sitesinde duyurulacaktır.

 

6. Müracaat edecek adayların devlet hizmetine girmede aranılan genel şartlara haiz olmaları gerekmektedir.

 

NOT: - istenen belgelerin, Resmi Kurumlarca "Aslı Gibidir" yapılarak onaylanması yeterlidir.

 

BİRİMİ

ANABİLİM DAU

UNVANI

Adet

Drc.

BAŞVURU KOŞULUEDEBİYAT FAKÜLTESİ

Tarih

Doçent

1

2

Doktora ve Doçentlik çalışmalarını Yakın Dönem Erzurum Sosyal ve Siyasi Tarihi üzerine yapmış olmakEDEBİYAT FAKÜLTESİ

Tarih

Yrd.Doç.

1

4

Doktora çalışmasını Osmanlı Tarih Yazıcılığı üzerine yapmış olmak. 'EDEBİYAT FAKÜLTESİ

Tarih

Yrd.Doç.

1

5

Doktora çalışmasını XIX uncu yüzyıl Şehir Tarihi üzerine yapmış olmak.EDEBİYAT FAKÜLTESİ

Türk Dili ve Edebiyatı

Yrd.Doç.

1

5

Doktora çalışmasını XIX uncu yüzyıl Divan Süri alanında yapmış olmak.EDEBİYAT FAKÜLTESİ

Türk Dili ve Edebiyatı

Yrd.DÖa

1

4

Doktora çalışmasını Yeni Türk Süri alanında yapmış olmak.İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ

işletme

Yrd.Doç

1

3

Yüksek Lisans ve Doktorasını Muhasebe-Finans- man Bilim Dalında tamamlamış ve çalışmalarını finansman alanında yapmış olmak.


24 Ara 2012 - 12:54 - Akademik


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket Memur Ve Personel Alımlarında Yaş Şartı Esnetilmeli mi?