2250 Zabıt Katibi Alımı Başvuru Sonuçları Açıklanıyor (Mülakatlar Ne Zaman?)

Adalet Bakanlığı 2250 zabıt katibi alımı başvuru sonuçları için geri sayım sona eriyor. Peki sonuçlara nereden ulaşabilirim? Adalet Bakanlığı katip alımı başvuru sonuçları hangi sayfadan yayımlanacak? Mülakat tarihleri ne zaman? Mülakatlar nasıl yapılacak? Cevaplar ve daha fazlası haberimizde.

Adalet Bakanlığı tarafından geçtğimiz ay yapılan 2250 Zabıt katibi alımı başvuru sonuçları bugün açıklanıyor.

Adalet Bakanlığı bünyesinde istihdam etmek üzere en az lise mezunu ve KPSS 70 puan şartı ile 2250 zabıt katibi alımı yapılacağı bildirildi. İlana Türkiye genelinde on binlerce kişi başvuru yaptı. Başvurusunu yapan adayların sonuçlar için sabırsızlıkla bekleyişi başladı. Bakanlık tarafından yayımlanan ilan metninde zabıt katipliği sonuçlarının 31 Ekim gününe kadar Adalet komisyonlarının resmi internet sayfası üzerinden açıklanacağı bildirildi.

31 Ekim tarihinin gelmesi ile birlikte adaylar, personel alımı sonuçlarını araştırmaya başladı. Sonuçlar adalet komisyonlarının resmi internet sayfaları (başvurur yapılan adliyenin veya komisyonun internet sayfasından) üzerinden adaylara duyurulacak. Adaylara ayrıca yazılı bir tebligat yapılmayacak.

Başvuru sonuçları için başvuru yapılan adliye resmi internet sayfasına bakabilirsiniz. Sonuçların gün içinde açıklanması bekleniyor.

Mülakat Süreci

Bakanlık tarafından yayımlanan ilan metnine göre mülakat süreci şu şekilde:

Adaylardan, merkezi sınavda aldıkları puana göre en yüksek puandan başlayarak atama yapılacak her bir komisyon için ilan edilen pozisyon sayısının 20 katı kadarı, uygulamalı sınava girmeye hak kazanacaktır. Buna göre yapılan sıralamada son sıradakilerle aynı puana sahip olanlar da uygulamalı sınava girebilecektir. Uygulamalı sınava girmeye hak kazananlar en geç 31 Ekim 2017  Salı günü komisyonca ve adliye internet sitesinde yayınlanacak olup, ayrıca yazılı bildirim yapılmayacaktır. Sınava katılma hakkını elde edemeyen başvuru sahiplerine herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır.

8 Kasım – 14 Kasım 2017 tarihleri arasında adayların daktilo veya bilgisayar ile vuruş hesabı yapılmadan üç dakikada yanlışsız olarak en az doksan kelime yazıp yazamadıklarının tespiti için uygulamalı sınav yapılacaktır. Belirtilen günde uygulamalı sınavın bitirilememesi halinde takip eden günlerde sınava devam edilecektir.

Sözlü Mülakat

Uygulamalı sınavda başarılı olanlardan, sınav komisyonunca doğru olarak kabul edilen kelime sayısı esas alınmak kaydıyla, en fazla doğru kelime yazan adaydan başlanarak istihdam edilmek istenilen komisyon için ilan edilen pozisyonun 3 katı kadar aday sözlü sınava çağrılacaktır. Buna göre oluşturulan sıralamada, son sıradakilerle aynı sayıda doğru kelime yazanlar da sözlü sınava girebileceklerdir. Sözlü sınavlar 25 Kasım ve devam eden günlerde yapılacak.

Kpscafe.com.tr  | Ankara

31 Ekim 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

13

seher - bende erzurumda başvurdum kağıtla mı yazdırıyorlar metinleri yoksa pc ortamında mı bilen varmı acaba ?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 31 Ekim 10:08
11

alin - isteyene kağıtta isyene de pc de yazıyor daha önce iki defa girdim sınava her yerde aynı şekil isteğe bağlı

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 31 Ekim 10:08
10

AHMET - Saat kaç oldu ne zaman açıklayacaklar acaba bu sonuçları açıklamak bu kadar zor bişey mi

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 31 Ekim 10:08
09

Mikail - Mübaşirlik için soruyorum aynı anda mı açıklayıp ve birlikte mi mülakatları olacak

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 31 Ekim 10:08
08

Gs - Arkadaslar daha once katiplik sinavina girenler bilgilerini paylabilirmi.ben erzuruma basvurdum acaba erzurumda imlalimi oluyor sinav

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 31 Ekim 10:08
07

nur tuncer - arkadaşlar erzurumda girecekler noktalama işarelerine dikkat etsin önemli değil diylar snra eliyrlar

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 31 Ekim 10:08
06

alin - gecen sene imlasızdı her yerde aynı imlalı yada imlasız ben çağlayanda girmiştim

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 31 Ekim 10:08
05

muhammet - arkadaşlar istanbul çaglayana başvuranlar var mi?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 31 Ekim 10:08
03

alin - çarşambaya kadar tüm sınav komisyonları listeleri açıklayacakmış

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 31 Ekim 10:08
01

muhammet - arkadaşlar lütfen yazar misiniz kimler nereye başvurdu

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 31 Ekim 10:08