MSB Çok Sayıda Sivil Memur Alımı Yapıyor!

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan ilan ile Kuvvet Komutanlıklarına ve Genel Kurmay Başkanlığına sivil 162 sivil memur alımı yapacağı duyuruldu. İşte başvuru şartları ve diğer detaylar...

MSB Çok Sayıda Sivil Memur Alımı Yapıyor!
MSB Çok Sayıda Sivil Memur Alımı Yapıyor!
+20
Haber albümü için resme tıklayın

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan ilan ile Kuvvet Komutanlıklarına ve Genel Kurmay Başkanlığına sivil 162 sivil memur alımı yapacağı duyuruldu. İşte başvuru şartları ve diğer detaylar...

Yayımlanan ilanda "Millî Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarında memur olarak istihdam edilmek üzere, “657 sayılı Devlet Memurları Kanunu” ile “Millî Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarında İlk Defa Devlet Memurluğuna Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik” esaslarına göre açıktan atama yoluyla memur temini yapılacaktır." ifadelerine yer verildi.

1. GENEL HUSUSLAR
a. Alım başvuruları https://personeltemin.msb.gov.tr Genel Ağ adreslerinden 28 Aralık 2018-15 Şubat 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. Genel Ağ haricinde yapılan başvurular (Dilekçe, mektup vb. yöntemlerle) kabul edilmeyecek ve bu dilekçelere cevap verilmeyecektir. Ön başvurusu kabul edilen adayların isimleri 19 Mart 2019 tarihinden sonra https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden yayınlanacaktır.
b. İdare gerek gördüğü takdirde alım yapılacak unvanları, kadroları ve illeri değiştirebilecektir. Başvuru süresince adayların ilanda yapılacak güncellemeleri takip etmeleri gerekmektedir.
c. Her adayın sadece bir tercih hakkı bulunmaktadır.
ç. Adaylar başvuru şartlarında istenen; diploma, bonservis, ustalık-kalfalık belgesi, sertifika, ruhsat, ehliyet, İş Güvenliği Uzmanı belgesi ve Şehit/Gazi Yakınlık Belgesini sisteme yükleyeceklerdir. Belgelerini yüklemeyen adayların başvurusu kabul edilmeyecektir.
d. Başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşılan veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edilen adayların başvuruları hangi aşamada olursa olsun geçersiz sayılacaktır.
2. BAŞVURU
Başvuru Koşulları
(1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak;
(a) Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak,
(b) 18 yaşını tamamlamış olmak,
(c) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
(ç) Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
(d) Askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, (Bedelli askerliğe müracaat eden adaylar başvuru yapabilir.)
(e) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,
(f) Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak
(2) Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi görevlerde çalışıyor olmamak, (4B kapsamında sözleşmeli personel olarak çalışanlar hariç)
(3) Sözleşmeli subay, sözleşmeli astsubay, uzman erbaş veya sözleşmeli er olarak sözleşmesi feshedilmiş veya halen çalışıyor olmamak,
(4) 11 Kasım 2016 tarihli ve 29885 sayılı “Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği” gereğince; Engelli Sağlık Kurulu Raporu Vermeye Yetkili Sağlık Kuruluşları listesinde yer alan Sağlık Bakanlığı bağlısı sağlık hizmet sunucularından "Memur Adayı Olur" kararlı sağlam raporu almış olmak,
(5) Bakanlar Kurulu Kararları ve mahkeme kararlarınca terör örgütü olarak kabul edilmiş tüm terör örgütleri ile herhangi bir irtibatı veya iltisakı bulunmamak
(6) Her bir kadro unvanı için belirlenen niteliklere sahip olmak (TABLO-2),
(7) 2018 yılında yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından 2018-KPSS P-03 (Lisans), 2018-KPSS P-93 (Önlisans) ve 2018-KPSS P-94 (Ortaöğretim) birine girmiş ve ilgili KPSS puanını almış olmak.

NOT: Şehit, malul ve muharip gazi eş ve çocuklarının; anne, baba veya eşinin şehit/gazi olduğunu gösterir belge ile başvurularında, almış oldukları merkezi sınav puanına, aldığı puanın %10 fazlası eklenerek hesaplanmış puan dikkate alınır. (Anne/baba veya eşi TSK’ya mensup ise ilgili belgeyi bağlı olduğu Kuvvet Komutanlıklarının Personel Başkanlığından, diğer kamu kurumlarına mensup ise, mensup oldukları Bakanlık ve Sosyal Güvenlik Kurumunun her ikisinden de belge alacaklardır.)
Başvuru kılavuzunun ilgili bölümlerinde, kimlerin başvuru yapabilecekleri, başvuruların nasıl ve ne zaman yapılacağı, seçim aşamaları, sağlık raporu işlemleri ve değerlendirme faaliyetleri ile aday bilgilendirmelerine ilişkin genel bilgilere yer verilmiştir. Millî Savunma Bakanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarında devlet memuru olarak görev almak istiyorsanız, www.msb.gov.tr internet adresinde yayımlanan başvuru kılavuzunu dikkatli bir şekilde okuyarak başvuruda bulunabilirsiniz.

KPSSCAFE.COM.TR | ANKARA

15 Oca 2019 - 13:45 - Askerigöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.

08

ERGIN - Herhangi bir önlisans mezunu varken herhangi bir lisans mezunu neden yoktur yahu? Önlisans mezunları lisans mezunlarının daha mı üstünde.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Ocak 13:45
07

Anonim - Arkadaşlar 82 puan hizmetli gelir mi bu puanlar yoksa Ümit YÖK mu

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Ocak 13:45
04

cesaret - Anonim her yerde senin ismini görüyorum vay be ne 82 puandir daglara taslara yazdin her haberin yorumlarina baksam sen daha artik nerelere yazacaksin bilemiyorum galiba adinda enesdi

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Ocak 13:45
03

İnsanın biri - Anonim kardeşim ben 62 puanımla önlisans için bir tercihte bulundum sen 82 ile telaş yapıyosun:) varsa kısmetinde gelir sen at oltanı balık gelirse yakalarsın ümitsiz olma.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Ocak 13:45
02

Hasan orsu - Açıktan lise okuyorum kalfalık ve ustalık belgem var başvurabilir miyim

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Ocak 13:45
01

Ayse kalayci - Arkadaşlar önlisans mezunuyum halen lisans okuyorum ve kpssye lisanstan girdim başvuru yapabilirmiyim

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Ocak 13:45


Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?
Tüm anketler