Uşak Üniversitesi'nden Rekor Üstüne Rekor!

Uşak Üniversitesi son 5 yılda o kadar çok öğrenciyi bünyesinde barındırdı ki, rekor kırdı.

Uşak Üniversitesi son 5 senede rekor sayıda öğrenciye ev sahipliği yaptı. 

Uşak Üniversitesi 5 yılda yaptığı atılımlarla öne çıktı! Üniversite hem nicel hem nitel olarak büyük atılımlarda bulundu. Uşak Üniversitesi büyük gelişmeler kaydetti ve bir okadar da büyüdü! 

Uşak Üniversitesi şuanda;
12 Fakülte, 
3 Enstitü, 
3 Yüksekokul, 
11 Meslek Yüksekokulu, 
23 Araştırma ve Uygulama Merkezi, 
630 akademik 
toplamda 1.160 çalışanı olan önemli bir eğitim merkezi haline geldi.

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik konu hakkında açıklamalarda bulundu. Açıklamasında "Öğrenci merkezli yapılanan üniversitemiz Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması (TÜMA) sonuçlarına göre 2000 yılından sonra kurulan 50 devlet üniversitesi içinde birçok alanda 2. olurken öğrenci memnuniyeti genel sıralamasında 4. olmuştur. Bu sonuçlar yeni nesil gençlerin gerçekten bilinçli tercih yaptıklarını göstermektedir. Kampüsümüz doğa ile iç içe öğrenci merkezi, öğrenci çarşısı, kütüphanesi, spor kompleksleri ve nitelikli laboratuvar, atölye ve derslikleri ile göz doldurmaktadır.

Devlet üniversiteleri ve fakültelerini akademik teşvik puanları esas alınarak, akademisyenlerin çalışkanlığını ve başarısını ölçen DÜS verilerine göre Eğitim Fakültemiz Türkiye 1. olmuştur. Yine Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültemiz Türkiye 11. si olurken, Fen Edebiyat Fakültemiz 12. sırada yer almıştır. Mühendislik Fakültemiz de birçok köklü mühendislik fakültelerini geride bırakarak 16. olmuştur. Bütün bu güzel gelişmelere ilave olarak Uşak Üniversitesi'nin bölgesel kalkınma için ihtiyaç duyulan alanlarda özel olarak teşvik edilecek 5 üniversiteden biri olarak pilot üniversite seçildiğini belirten Çelik Uşak Üniversitesi olarak bütün enerjileriyle çalışmaya devam edeceklerini belirterek Uşak Üniversitesi zirveyi zorlamaya devam edecektir" ifadelerine yer verdi.

Türk eğitiminde meydana gelen bu büyük gelişme tüm ülkeyi sevince boğdu! Uşak Üniversitesi bugün tam 31.56 öğrenciye eğitim veriyor. 

Tüm eğitim haberleri için bizi takipte kalınız ve daha kolay erişim için android uygulamamızı cep telefonunuza yükleyiniz.
Kpsscafe.com.tr|ANKARA

12 Kasım 2016 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.