Necmettin Erbakan Üniversitesi Akademik Personel Alacak

Necmettin Erbakan Üniversitesi Akademik Personel Alınacağını açıkladı.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde boş bulunan kadrolarına 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda öğretim üyesi alınacaktır. Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki genel şartları ve ilanda belirtilen özel şartları taşımaları gerekmektedir.

1 - 2547 Sayılı Kanunun 23. maddesinde belirtilen şartları taşıyan Yardımcı Doçent adaylarının; anabilim dalı ve yabancı dillerini belirten dilekçe, özgeçmiş, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora Belgesi, Uzmanlık Belgesi veya Sanatta Yeterlilik Belgesi ile birlikte Nüfus Cüzdanı Fotokopisi varsa yabancı dil başarı belgesi ile kamu kurumlarında çalışmış ya da halen çalışmakta olanların Hizmet Belgelerini, Bilimsel Çalışma Yayınlarını kapsayan 4 adet dosya ile birlikte özgeçmiş ve eserlerini içeren elektronik ortamdaki 4 adet CD'yi ekleyerek ilgili birimlere başvurmaları gerekmektedir. (Dosyalar haricinde dilekçeye Lisans, Yüksek Lisans, Doktora Belgesi, Uzmanlık Belgesi veya Sanatta Yeterlilik Belgesi, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi varsa yabancı dil başarı belgesi ile birlikte özgeçmiş, yayın listesi ve kamu kurumlarında çalışmış ya da halen çalışmakta olanların hizmet belgeleri eklenecektir).

Yardımcı Doçent kadrolarına başvuran adayların 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 23. maddesinin (b) fıkrasının 2 numaralı bendi uyarınca ilgili birimlerin Yönetim Kurulunca belirlenecek jüri tarafından başvuru dilekçesinde belirtmiş oldukları yabancı dilden dil sınavı yapılacaktır. (Yardımcı Doçentlik yabancı dil sınav tarihi, sınav yeri ve saati ilgili birimlerin web sayfasından duyurulacaktır.) Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

2 - Profesör ve Doçent unvanına sahip öğretim üyeleri sahip olduğu unvanlardan daha alt unvanlı kadrolara başvuru yapamazlar.

3 - Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.

4 - İlan edilen Yardımcı Doçent kadrolarına müracaat eden adaylardan, ilan edilen kadronun anabilim dalı ile Doktora, Uzmanlık veya Sanatta Yeterlik alanları farklı olan adayların başvuruları Üniversite Yönetim Kurulunda görüşüldükten sonra nihai karar verilecek olup, uygun görülmeyenlerin başvuruları geçersiz sayılacaktır.

5 - İlan edilen kadrolara müracaat edecek erkek adayların askerlik yönünden mahkeme veya bakaya durumunda olmamaları gerekmektedir.

Yardımcı Doçent adaylarının ilanın yayımlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gün içerisinde ilgili birimlere şahsen başvurmaları gerekmektedir. Süresi içinde yapılmayan veya posta ile yapılan başvurular geçerli kabul edilmeyecektir. Adayların başvuru dilekçelerinde yazışma adresleri, telefon numaraları ile e-posta adreslerini bildirmesi gerekmektedir. İlan şartlarına uygun olmadığı anlaşılan başvurular geçersiz sayılacaktır.

İLETİŞİM:

Necmettin Erbakan Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı

Yenişehir Mah. Dr. Hulusi Baybal Caddesi Bera İş Merkezi

No: 12 Kat: 22 Selçuklu/KONYA Telefon: 0.332.280 80 73-74

SIRA

NO

BİRİM

BÖLÜM

ANABİLİM

DALI/PROGRAM

K.

UNVANI

DERECE

ADETİ

ÖZEL ŞARTLAR

1

Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi

Eğitim Bilimleri

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

Yardımcı Doçent

3

1

Bağlanma, eş seçiminde sınırlandırıcı inançlar ve romantik ilişkilerde mükemmelliyetçilik konularında çalışmaları bulunmak.

2

Meram Tıp Fakültesi

Cerrahi Tıp Bilimleri

Göz Hastalıkları

Yardımcı Doçent

3

1

EDI OCT ile ilgili bilimsel çalışmalarının olması, aletlerin kullanımı konusunda tecrübesi bulunması.

3

Meram Tıp Fakültesi

Dahili Tıp Bilimleri

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Yardımcı Doçent

3

1

Romatizmal Mitral yetmezlikli hastalarda sol ventrikül sistolik ve diastolik fonksiyonlarının geleneksel ve doku doppler yöntemleri ile değerlendirilmesi konusunda çalışması olmak, çocuk ileri yaşam desteği eğitmenliği sertifikası bulunmak.

4

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Hemşirelik

Hemşirelik Esasları

Yardımcı Doçent

3

1

Kemoterapi uygulanan hastalarda bilgi düzeyi ve öz bakım yönetimi konusunda çalışması olmak.

5

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Hemşirelik

Hemşirelikte Yönetim

Yardımcı Doçent

3

1

Hemşirelikte Yönetim alanında doktora yapmış olmak.

6

Meram Tıp Fakültesi

Cerrahi Tıp Bilimleri

Üroloji

Yardımcı Doçent

3

1

Prostat kanserinde yüksek tersiyer Gleason paterni ilişkisi üzerine çalışması olmak.

7

Meram Tıp Fakültesi

Cerrahi Tıp Bilimleri

Üroloji

Yardımcı Doçent

3

1

Montelükast sodyum ve enasetilsisteinin üreteral obstrüksiyonlarda nefroprotektif etkisi üzerine çalışması olmak.

8

Meram Tıp Fakültesi

Cerrahi Tıp Bilimleri

Üroloji

Yardımcı Doçent

3

1

Mikroperkütan nefrolitotami, prostat etanol enjeksiyonu ve prostat taşı ile ilgili çalışmaları olmak.

9

Diş Hekimliği Fakültesi

Klinik Bilimler

Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi

Yardımcı Doçent

3

1

Stylohyoid ligament kalsifikasyonlarının yaş ve cinsiyet ile ilişkisinin değerlendirilmesi konusunda çalışması olmak.

10

Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi

Metalurji ve Malzeme Mühendisliği

Malzeme

Yardımcı Doçent

5

1

Yeni nesil enerji aygıtlarının üretimine yönelik CVD (Chemical Vapor Deposition) ve PLD (Pulsed Laser Deposition) metodlarıyla grafenin sentezlenmesi alanında çalışma yapmış olmak.

11

Yabancı Diller Yüksekokulu

Modern Diller

-

Yardımcı Doçent

5

1

Kuran-ı Kerim irabı üzerine çalışması olmak.

12

Fen Fakültesi

Matematik-Bilgisayar Bilimleri

Geometri

Yardımcı Doçent

5

1

Split Kuaterniyon Matrisleri üzerine doktora yapmış olmak ve Minkowski Uzayında dönme dönüşümleri üzerine çalışmaları olmak.

31 Ağu 2015 - 09:40 - Akademik


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket Memur Ve Personel Alımlarında Yaş Şartı Esnetilmeli mi?