4500-5000 TL Maaşla Kamu Personeli Alımı Başvurusu İçin Son Gün: 28 Şubat 2018

İŞKUR kamu personeli alımı başvurusu için son saatlere girildi. Yayımlanan ilanda İŞKUR bünyesinde 2 farklı kadroda istihdam etmek üzere personel alımı yapılacağına yer verilmişti. Peki ilana kimler başvurabilir? Başvuru şartları nelerdir?

İŞKUR KPSS 60 puan şartı ile kamu personeli alımı başvuruları için son gün: 28 Şubat 2018.

Çalışma ve İş Kurumu tarafından Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla bir ilan yayımlandı. Geçtiğimiz haftalarda yayımlanan ilanda İŞKUR, kendi bünyesinde programcı ve çözümleyici kadrolarında istihdam etmek üzere 11 personel alımı yapacağını duyurdu. Yayımlanan ilana başvuru için son saatlere girildi. İŞKUR tarfndan yayımlanan ilanda son başvurunun 28 Şubat günü alınacağına yer verildi. 22 Mayıs 2016 tarihinde ÖSYM Başkanlığı tarafından Türkiye genelinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (B) grubu KPSSP3 puan türünden 60 puan ve üzerinde alanlar arasından alım yapılacağına yer verildi.

Yayımlanan ilana göre alınacak 11 personelin 5'i programcı, 6'sı ise çözümleyici pozisyonunda istihdam edilecek.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

İlana başvuru yapacak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olması, Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olması şartları aranıyor.

MEZUNİYET ve DİĞER ŞARTLAR

Programcı pozisyonuna başvuru yapacak adayların Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, bilişim sistemleri mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, endüstri mühendisliği, endüstri ve sistem mühendisliği, fizik mühendisliği, matematik mühendisliği, bilgisayar bilimleri, bilgisayar enformatik, bilgisayar enformasyon sistemleri, bilgisayar öğretmenliği, bilgisayar sistemleri öğretmenliği, bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri, bilgisayar ve kontrol öğretmenliği, bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği, bilişim sistemleri ve teknolojileri, yönetim bilişim sistemleri, elektronik öğretmenliği, elektronik ve bilgisayar öğretmenliği, elektronik ve haberleşme öğretmenliği, enformasyon teknolojileri, fizik, istatistik, istatistik ve bilgisayar bilimleri, matematik, matematikbilgisayar, uçak elektrik-elektronik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak ve C#.Net programlama dilini bildiğini belgelemek.

Çözümleyici pozisyonuna başvuru yapacak adayların, Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, bilişim sistemleri mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, endüstri mühendisliği, endüstri ve sistem mühendisliği, fizik mühendisliği, matematik mühendisliği, bilgisayar bilimleri, bilgisayar enformatik, bilgisayar enformasyon sistemleri, bilgisayar öğretmenliği, bilgisayar sistemleri öğretmenliği, bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri, bilgisayar ve kontrol öğretmenliği, bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği, bilişim sistemleri ve teknolojileri, yönetim bilişim sistemleri, elektronik öğretmenliği, elektronik ve bilgisayar öğretmenliği, elektronik ve haberleşme öğretmenliği, enformasyon teknolojileri, fizik, istatistik, istatistik ve bilgisayar bilimleri, matematik, matematik-bilgisayar, uçak elektrikelektronik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak ve C#.Net programlama dilinin yanı sıra, ikinci bir dil olarak; T-SQL, PL-SQL veri tabanı sorgulama dillerinden birisini; HTML, HTML5, CSS, XML, XSL gibi işaretleme (markup) dillerinden birisini veya JavaScript betik (script) dilini bildiğini belgelemek. 2) Kamu kurum/kuruluşlarında veya özel sektörde en az 1(bir) yıl çalışmış olmak. Mesleki tecrübenin belirlenmesinde bilişim personeli (programcı) olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4/B maddesi ile 399 sayılı KHK’ye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile 5510 sayılı Kanunun 4/a maddesine tabi özel kesimde bilişim personeli (programcı) olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri esas alınır.

MAAŞ

İŞKUR tarafından yayımlanan ilanda alınacak personellere verilecek maaşlar şu şekilde belirtildi;

Programcı: Bilgisayar Müh. 4.803,11 TL, 4.653,91 TL, 4.579,28 TL. Diğer Bölümler 4.771,25 TL, 4.584,75 TL, 4.491,45 TL

Çözümleyici: Bilgisayar Müh. 4.929,03 TL, 4.790,51 TL, 4.715,91 TL. Diğer Bölümler 4.851,14 TL, 4.677,99 TL, 4.584,75 TL.

BAŞVURU

İŞKUR personel alımına başvurular aşağıdaki evraklarla birlikte Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Emniyet Mahallesi Mevlana Bulvarı No:42 Kat:1 ANKARA (İrtibat Tel: 0 312 216 3138-3143) adresine 28 Şubat'a kadar yapılacak.

# Mezuniyet belgesi veya oaylı fotokopisi
# KPSS sonuç belgesi
# YDS sonuç belgesi
# Öğrenim dili ingilizce olan okullardan alınan belge
# Programlama dillerini bildiğini gösteren belge
# Varsa yüksek lisans belgesi
# Tecrübe belgesi
# Özgeçmiş.

MEMUR ALIMLARINDAN HABERDAR OLMAK İÇİN;

KPSSCAFE android uygulamamızı ücretsiz indirmek için ---->>> TIKLAYIN

KPSSCAFE iOS uygulamamızı ücretsiz indirmek için----> TIKLAYIN

KPSSCAFE.COM.TR  | ANKARA

27 Şubat 2018 - Sözleşmeli Personel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.