Dışişleri Bakanlığı Cezayir Büyükelçiliği Sözleşmeli Sekreter alacak

Dışişleri Bakanlığı Cezayir Büyükelçiliğine sözleşmeli sekreter alınacak. İlana başvurular 6 Ocak 2016 Çarşamba sona erecek.

Dışişleri Bakanlığı Cezayir Büyükelçiliğine sözleşmeli sekreter alınacak. İlana başvurular 6 Ocak 2016 Çarşamba sona erecek.

Türk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter Sınav Duyurusu
T.C. Cezayir Büyükelçiliği’nde münhal bulunan 1 adet Sözleşmeli Sekreter pozisyonuna sınavla personel alınacaktır.

I) ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER :

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 2. Sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olmak, 3. En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak, 4. Kamu haklarından yoksun bulunmamak, 5. Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak, 6. Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak, 7. Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir), 8. Çok iyi derecede Fransızca ve Türkçe bilmek, 9. Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek.

II) BAŞVURU İÇİN ADAYLARDAN İSTENEN BELGELER:

1.   Sınava katılma isteğini belirten başvuru dilekçesi (dilekçede, adres, telefon numarası, e-mail adresi gibi temas bilgilerine de yer verilmelidir) 2.  Özgeçmiş (CV), 3.  Türk pasaportunun aslı veya onaylı sureti ile işlem görmüş sayfaların fotokopileri, 4.  Nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti, 5.  Son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti (Yurtdışında eğitim görmüş lise mezunları için Eğitim Müşavirliklerinden/Ataşeliklerinden alınacak “denklik belgesi”.) 6.  Erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge, 7.  Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf,
Postayla başvurularda, asılları yazılı sınav öncesinde ibraz edilmek kaydıyla, 3, 4, 5 ve 6. sıradaki belgelerin fotokopileri gönderilebilir.

III) SINAV:

Sınava girerken pasaport veya nüfus cüzdanının aslının ibraz edilmesi gerekmektedir.

a) Yazılı Yeterlilik Sınavı:

Yazılı eleme sınavı 23 Ocak 2016 Cumartesi günü saat 10:00’da “Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Cezayir Program Koordinasyon Ofisi”nde yapılacaktır.

Sınav konuları:

Türkçe’den Fransızca’ya çeviri (1 saat) Fransızca’dan Türkçe’ye çeviri (1 saat) Türkçe Kompozisyon (1 saat) Matematik ( 1 Saat)  

b) Sözlü ve Uygulamalı Yarışma Sınavı:

Yazılı yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar 6 Şubat 2016 Cumartesi günü saat 10:00’da Büyükelçiliğimizde yapılacak sözlü ve uygulamalı yarışma sınavına davet edileceklerdir. Sözlü Sınav Konuları : Genel Kültür, Türkiye ve Dünya Coğrafyası, Osmanlı Tarihi, Türk İnkılap Tarihi.
Uygulamalı Sınav Konuları : (Bilgisayarda) Daktilo sınavı.

IV) BAŞVURU TARİHİ:

Başvurular en geç 6 Ocak 2016 Çarşamba günü mesai bitimine kadar Büyükelçiliğimiz “T.C. Cezayir Büyükelçiliği, 21 Villa Dar El-Ouard, Chemin de la Rochelle, Boulevard Colonel Bougara, Alger 16000, Algérie” adresine ulaşacak şekilde veya mesai saatleri içinde (hafta içi her gün 09:00-17:00 saatleri arasında) şahsen yapılabilir. Postayla yapılan başvurularda meydana gelebilecek gecikme ve kayıplardan Büyükelçiliğimiz sorumlu değildir.
V) SINAV YERİ:

Yazılı Sınav: Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Cezayir Program Koordinasyon Ofisi No: 13 Rue Guerrouard, Boulevard Souidani Boudjemaa, El-Mouradia, Alger Algérie

Sözlü ve Uygulamalı Sınav:

T.C. Cezayir Büyükelçiliği 21 Villa Dar El-Ouard, Chemin de la Rochelle, Boulevard Colonel Bougara, Alger 16000, Algérie
Tel: 00 213 (0) 21 23 00 04 / (0) 21 23 00 60 Fax: 00 213 (0) 21 23 01 12 E-mail: [email protected]
Saygıyla duyurulur.

Dışişleri Bakanlığı Cezayir Büyükelçiliğine sözleşmeli sekreter alınacak. İlana başvurular 6 Ocak 2016 Çarşamba sona erecek.

17 Ara 2015 - 10:38 - KPSS'siz


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket Memur Ve Personel Alımlarında Yaş Şartı Esnetilmeli mi?