Adalet Bakanlığı Lise Mezunu Personel Alım Başvuruları Başladı! İşte Başvuru Şartları!

Adalet Bakanlığı, kendi bünyesinde istihdam edilmek üzere personel alımı yapacağını daha önce duyurmuştu. Resmi Gazete'de yayınlanan ilana göre toplamda alınacak personel sayısı 35 kişi ile sınırlı olacak. Güvenlik görevlisi, Aşçı gibi çeşitli meslek gruplarından personel alımı yapacak. Adalet Bakanlığı 35 personel alım başvuruları bugün başladı. Peki, Adalet Bakanlığı personel alımı ne zamana kadar devam edecek? Başvuru şartları neler? İşte Adalet Bakanlığı 35 personel alımı ile ilgili tüm detaylar...

Adalet Bakanlığı Lise Mezunu Personel Alım Başvuruları Başladı! İşte Başvuru Şartları!
Haber albümü için resme tıklayın

Adalet Bakanlığı, kendi bünyesinde istihdam edilmek üzere personel alımı yapacağını daha önce duyurmuştu. Resmi Gazete'de yayınlanan ilana göre toplamda alınacak personel sayısı 35 kişi ile sınırlı olacak. Güvenlik görevlisi, Aşçı gibi çeşitli meslek gruplarından personel alımı yapacak. Adalet Bakanlığı 35 personel alım başvuruları bugün başladı.  Peki, Adalet Bakanlığı personel alımı ne zamana kadar devam edecek? Başvuru şartları neler? İşte Adalet Bakanlığı 35 personel alımı ile ilgili tüm detaylar...

Genel Şartlar:

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

b) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak,

c) Lisans mezunları için 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP3, önlisans mezunları için 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP93, ortaöğretim mezunları için 2018 Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP94 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak.

ç) Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

Özel Şartlar: A- Koruma ve Güvenlik Görevlisi:

a) En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

b) Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlik kartına (silahlı ibareli) sahip olmak,

c) Yapılacak sınavın son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını doldurmuş, merkezi sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü 30 yaşını bitirmemiş olmak, (01 Ocak 1989 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)

ç) Erkeklerde 170 cm, kadınlarda 160 cm’den kısa boylu olmamak,

d) Güvenlik soruşturması olumlu olmak,

e) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, bedensel özürlü olmamak, şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engeller bulunmamak.

f) Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak, (Örneğin;180 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 80+13=93’ten fazla, 80-17=63’ten az olmaması gerekmektedir.)

Aşçı:

a) En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

b) Halk eğitim müdürlüklerinin veya diğer resmî kurum veya kuruluşların ilgili branşta düzenlediği kurslardan mezun olmak veya ilgili branşta sertifika sahibi olmak,

Başvuruda İstenecek Belgeler:

1-Başvuru Formu (Bu ilânda belirtilen kadrolara yapılan başvurular için sadece ekte yer alan formlar kullanılacaktır, bunun dışında kullanılan başvuru formları ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.)

2- Bitirdiği okul diploması ya da okul çıkış belgesinin aslı veya onaylı sureti, (Belgenin aslının ibraz edilmesi halinde sureti Bakanlığımızca onaylanacaktır.)

3- 2018-KPSS sonuç belgesi,

4- Askerlik durumunu belirleyen belge,

5- Ek-2 Güvenlik Soruşturması Formu (EK-2 formun “UYARI” bölümünde belirtilen hususlara uygun olarak doldurulması, 2 adet hazırlanması, bilgisayar ile doldurulması, fotoğraf yapıştırılması, ilgili bölümün imzalanması ve EK-2 form dışında başka form kullanılmaması gerekmektedir.)

6- Fotoğraflı özgeçmiş. (El yazısı ile hazırlanıp imzalanacaktır.)

7- Koruma ve Güvenlik Görevlisi kadrosuna başvuran adaylardan ayrıca istenen belge;

a) Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartı, (Belgelerini şahsen teslim edeceklerin belge aslını ibraz etmeleri halinde sureti Bakanlığımızca onaylanacaktır. Belgelerini posta yolu ile teslim edeceklerin belge fotokopisi göndermeleri yeterli olup, sözlü sınava girmeye hak kazanmaları halinde sınav esnasında belge asılları ile karşılaştırılacaktır.)

b) İlanın Özel Şartlar bölümünün Koruma ve Güvenlik Görevlisi başlığının (e) bendinde belirtilen şartların yanı sıra aşağıdaki hususları kapsayacak şekilde Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alınan “özel güvenlik görevlisi olur” ibareli sağlık raporu, (Sağlık raporu sözlü sınav sonucunda başarılı olan adaylardan istenecektir.)

aa) Psikiyatri: Psikiyatrik bir hastalık veya kişilik bozukluğu (Psikopati); alkol ve uyuşturucu bağımlılığı olmamak, bb) Nöroloji: Özel güvenlik hizmetini yerine getirmesine engel teşkil edebilecek nörolojik rahatsızlığı olmamak,

cc) Göz: Görme engeli veya gece körlüğü olmamak,

çç) Kulak Burun Boğaz (KBB): Özel güvenlik hizmetini yapmasına engel teşkil edebilecek işitme kaybı olmamak. 8- Aşçı kadrosuna başvuran adaylardan ayrıca istenen belge; Halk eğitim müdürlüklerinin veya diğer resmî kurum veya kuruluşların düzenlediği aşçılık kurslarından mezun olduğuna dair belge veya bu branşa ilişkin sertifika,

Başvuru Yeri, Şekli ve Tarihi:

Başvurular 07/01/2019 günü başlayıp, 22/01/2019 günü mesai saati bitimine kadar Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilât Şube Müdürlüğü Bakanlıklar/ANKARA adresine şahsen veya son başvuru tarihinde Bakanlığımıza ulaşacak şekilde posta ile yapılacaktır. (Postadaki gecikmeler ve diğer sebeplerle bu tarihten sonra başvuranlar ile eksik belge ibraz edenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.) Eksik belge ibraz edenler ile başka bir başvuru formu kullananların başvuruları kabul edilmeyecektir.

Diğer detaylar için aşağıdaki başvuru kılavuzunu inceleyebilirsiniz.

2018-68-15-ADALET BAKANLIĞI-KORUMA VE GÜVENLİK GÖREVLİSİ İLE AŞÇI İLANI

KPSSCAFE.COM.TR | ANKARA

07 Oca 2019 - 09:07 - Adaletgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.

06

Ula issiz - Niye turkiyeye bedddua ediyorsun o ulkenin icinde senin gibi issizi yetimi oksuzu aci toku var

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 07 Ocak 09:07
05

adalet isteyen - sayın adalet bakanımız neden alımlarda yaş sınır var. 4 yıllık üniversite mezunuyum. yaş yüzünden bir daha katiplik sınavlarına giremeyeceğim.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 07 Ocak 09:07
04

İssiz - Yazıklar olsun ülkenin geldiği son duruma işçi alımında bile kpss 70 istiyorlar Allah'ın laneti Türkiye üzerinde olsun

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 07 Ocak 09:07
03

Sslk - Kpssden 70 alamiyorsan işsiz kal zaten, orası babanın dukkani değil devlet kurumu

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 07 Ocak 09:07
02

Meltem - nasıl konuşuyor sen ya adam ol srn kimsin türkiyeye laf ediyorsun akıl yoksunu adam olsaydın yüksek puan alsaydın düşük puan alıp atanamayanlar çalışın 80 90 alın atanın kendi zekasızlıgınızı türkiyeye niye atıyorsunuz

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 07 Ocak 09:07


Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?
Tüm anketler