60 KPSS ile 500 İtfaiye Eri Alımı Yapılacak-En Az Lise

İstanbul Büyükşehir belediye Başkanlığı en az lise mezunu adaylar arasından 500 itfaiye eri alımı için ilan yayımladı. 60 KPSS şartı ile yapılan itfaiye eri alımı için başvurular başladı. Peki ilana kimler başvurabilir? Başvuru şartları nelerdir?

İstanbul Büyükşehir belediyesi bir ilan yayımladı.

Yayımlanan ilanda Büyükşehir Belediyesi, 60 KPSS şartı ile 500 adet itfaiye eri alımı için ilan yayımladı. En az lise mezunu adaylar arasından yapılacak alım için bayan ve erkek adaylar da başvuru yapabilecek.

KADRO DAĞILIMI, KPSS VE MEUZNİYET ŞARTI

Kadro

Unvanı

Hizmet

Sınıfı

Kadro

Derecesi

Kadro

Adedi

Niteliği

Cinsiyeti

KPSS

Puan

Türü

KPSS

Puanı

itfaiye Eri

GİH

10

385

Ortaöğretim kurumlanndan (lise veya dengi okul) mezun olmak.

Erkek

P94

En az 60 puan

İtfaiye Eri

GİH

10

25

Ortaöğretim kurumlannın İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Alanı ve Dallannın birinden mezun olmak.

Erkek

P94

En az 60 puan

itfaiye Eri

GİH

9

75

itfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve itfaiyecilik önlisans programlannın birinden mezun olmak.

Erkek

P93

En az 60 puan

itfaiye Eri

GİH

9

3

Endüstri Mühendisliği Fndüstri Sistemleri Mühendisliği veya Endüstri ye Sistem Mühendisliği / işletme Mühendisliği lisans programından mezun olmak

Kadın/Erkek

P3

En az 60 puan

itfaiye Eri

GİH

9

3

istatistik / EKonometn lisans programından mezun olmak.

Kadın / Erkek

P3

En az 60 puan

itfaiye Eri

GİH

9

3

Makine Mühendisliği/Makina Mühendisliği veya Makine ve İmalat Mühendisliği / Mekatronik Mühendisliği lisans programından mezun olmak.

Kadın/Erkek

P3

En az 60 puan

İtfaiye Eri

GİH

9

3

Kimya Mühendisliği, Kimya ve Süreç Mühendisliği veya Kimya Mühendisliği ve Uygulamalı Kimya lisans programından mezun olmak.

Kadın/Erkek

P3

En az 60 puan

İtfaiye Eri

GİH

9

3

İnşaat Mühendisliği lisans programından mezun olmak.

Kadın/Erkek

P3

En az 60 puan

BAŞVURU ŞARTLARI

Türk vatandaşı olmak. Kamu haklarından mahrum bulunmamak. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işle-nen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullan-ma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edi-min ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynakla-nan malvarlığı değerlerini aklama veya ka-çakçılık suçlarından mahküm olmamak. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik ça-ğına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağı-na gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunma-mak. ilan edilen itfaiye eri kadro unvanı için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2016 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak ve ilgili puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak, Tartılma ve ölçülme aç kamına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilo-gramdan fazla fark olmaması, Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurma-mış olmaları (2/7/1988 ve daha sonraki tarih-lerde doğanlar), Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları, Sınav açılan kadrolardan öğrenim durumu iti-bariyle ortaöğretim ve önlisans seviyesinde başvuru yapan adayların, 18/7/1997 tarihli ve 23053 Mükerrer sayılı Resmi Gazete'de ya-yımlanarak yürürlüğe giren Karayolları Trafik Yönetmeliği'nin 75 inci maddesinde belirtilen (D) sınıfı sürücü belgesine sahip olması, Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluş-larından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

BAŞVURU

İlana başvurular bugün başladı ve 25 Haziran tarihine kadar devam edecek. Başvurular http://basvuru.ibb.gov.tr adresi üzerinden elektronik ortamda doldurarak imzaladıkları baş-vuru formu ve yukarıda sayılan belgeler ile bir-likte tabip gözetiminde boy ve kilo ölçümü yap-mak üzere İstanbul Büyükşehir Belediye Baş-kanlığı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi Yeni- kapı Etkinlik Alanı Cerrahpaşa Mahallesi Ken-nedy Caddesi No: 46 Fatih İstanbul adresine 19/6/2018 - 25/6/2018 tarihleri arasında (sadece iş günlerinde) şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır.

 Nüfus cüzdanı aslı veya Kurumumuzca onay-lanmak üzere fotokopisi (1 adet) Mezuniyet belgesinin aslı veya Kurumumuz-ca onaylanmak üzere fotokopisi (1 adet) 2016 KPSS sonuç belgesinin internet çıktısı (1 adet) Sürücü belgesinin aslı veya Kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi (1 adet) Biyometrik fotoğraf (bir tanesi başvuru formu-na yapıştırılacak) (2 adet)

MEMUR VE PERSONEL ALIM İLANLARI İÇİN;

KPSSCAFE android uygulamamızı ücretsiz indirmek için --->>> TIKLAYIN

KPSSCAFE iOS uygulamamızı ücretsiz indirmek için---->>> TIKLAYIN

Facebook grubuna katılım için TIKLAYIN

KPSSCAFE.COM.TR  |  ANKARA

11 Haz 2018 - 09:21 - KPSS


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.

08

Mustafa - Ehliyet şartmı arkadaslar bir kişi cevapla ya bilirmi

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 11 Haziran 09:21
07

Abdullah - İtfaiye araçları (C) kamyon ve kamyonet ama bu ilanda (D) otobüs ehliyeti istio yannlislik yokmu

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 11 Haziran 09:21
02

murat - Kamyon suremiyen itfayeci olamiyomu? saçmaliğa bak.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 11 Haziran 09:21
01

Esra - Çanakkale'ye keşke zabıtalik veya belediyede iş olanağı olsa lise mezunuyum 3yildir boşdayim hiç bı yere giremedim sınava DHA bu sene gircem

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 11 Haziran 09:21Anket Memur Ve Personel Alımlarında Yaş Şartı Esnetilmeli mi?