Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan Personel Alımı ve Atama Açıklaması!

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu Toç Bir-Sen 6. Olağan Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, personel alımı, görevde yükselme ve atamalarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...

Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan Personel Alımı ve Atama Açıklaması!
Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan Personel Alımı ve Atama Açıklaması!
+7
Haber albümü için resme tıklayın

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu Toç Bir-Sen 6. Olağan Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, personel alımı, görevde yükselme ve atamalarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...
 

Toç Bir Sen genel kuruluna, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin katılmayı çok istediğini fakat Almanya'daki temasları ve programı sebebiyle toplantıya katılamadığını belirten Bakan Yardımcısı Aksu, toplantıda şu açıklamaları yaptı;

"Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavları açılmayan, Orman Genel Müdürlüğü (OGM) ve TİGEM başta olmak üzere, Bakanlığımız bağlı kuruluşlarında bu sınavların 2019 yılı içinde açılması için gerekli çalışmaları yapacağız."

"Bakanlığımız ve Bağlı Kuruluşlarında personel planlaması yaparak, ihtiyaç duyulan tüm branşlarda ilave personel alımını 2019 yılında gerçekleştirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz."

"5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunun ek 2 sayılı cetveline, teknisyen ve teknikerlerin ilave edilmesi için gerekli çalışmaları başlatacağız"

"Orman Genel Müdürlüğü çalışanlarına uygulanan zorunlu tayin işlemlerinin oluşturduğu mağduriyetlerin giderilmesi için gerekli mevzuat düzenlemelerini en kısa zamanda yapacağız."

Memurlar.net'in aktardığına göre 5996 sayılı Kanun kapsamındaki düzenlemenin gerçekleşmesi halinde, denetim hizmetlerinde çalışan mühendis ve veteriner hekimlere ödenen denetim tazminatından tekniker ve teknisyenler de faydalanarak aylık 450 liraya kadar ilave ödeme alabilecek.

BAKAN YARDIMCISI AKSU'DAN TOÇ BİR-SEN 6. OLAĞAN KONGRESİNDE TARIM-ORMAN ÇALIŞANLARINA MÜJDE

Toç Bir-Sen 6. Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu, “Memur-Sen ve Toç Bir-Sen, 'Büyük, Güçlü ve Lider Türkiye' idealinde ülkemize vurulmak istenen prangaların kırılmasında kolektif bir ruhla çok büyük gayretleri ve emeği olan dinamik bir yapıdır” dedi.

Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde gerçekleştirilen Toç Bir-Sen 6. Olağan Genel Kurulu’na katılan Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu coşkulu kalabalığa seslendi. Aksu konuşmasına Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin kongreye katılmayı çok arzu etmesine rağmen Almanya’daki programı nedeniyle bulunamadığını belirterek; “Öncelikle sizlere, Sayın Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli Beyefendi’nin hususi selamlarını iletmek istiyorum” dedi.

MEMUR-SEN VE TOÇ BİR-SEN SORUMLU SENDİKACILIK İLKESİNİ ÖZÜMSEMİŞ GÜÇLÜ BİR YAPI

Memur-Sen ve Toç Bir-Sen Camiasının sorunlu değil sorumlu sendikacılık ilkesini özümsemiş güçlü bir yapı olduğunun altını çizen Aksu; “Memur-Sen ve Toç Bir-Sen sadece kamu çalışanlarımızın değil, ülkemizin, milletimizin ve mazlumların derdini de kendine dert edinmiş 1 milyonu aşkın üyesiyle örnek bir hareket.

Sorunların çözümünde gösterdiği hassasiyetiyle, medeniyet havzamızdan tevarüs eden hak ve emeği; aksiyoner bir kimlikle sivil toplumun kalbine yerleştiren, milli irade ve demokrasinin yanında yer alan örnek bir örgüt” dedi.

Bakanlık olarak hükümetin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine tarımsal politikalarla katkı sunmak, çiftçileri ve tüketicileri koruyacak uygulamaları hayata geçirmek için önemli çalışmalar yürüttüklerine işaret eden Mustafa Aksu, şunları kaydetti:

"Tohumdan sofraya tüm süreçlerin doğru yönetilmesi hayati bir meseledir. Dünya genelinde ciddi bir çölleşmeyle karşı karşıyayız. Tüm yapısal sorunları 2023'e kadar çözmek zorundayız. Su yönetimine ağırlık verdik. Havza yönetimine geçiyoruz. Kuvveti, gücü Bakanlıktan bölgelere indireceğiz. Türkiye'nin tüm şehirlerine su ulaşıyor. Ölçek sorunlarını çözüyoruz. Büyük ovaları koruma altına aldık. Planlı üretime önem veriyoruz. 2018 yılında 14,5 milyar lira olan tarımsal destek miktarını, 2019 yılında 16,1 milyar liraya çıkardık. Tarımsal hasılada Avrupa'da 1'inci, dünyada 7'nci sıradayız."

BAKAN YARDIMCISINDAN TARIM-ORMAN ÇALIŞANLARINA MÜJDE

Kongrede tarım-orman çalışanlarına müjde veren Aksu uzun süre ayakta alkışlandı.

Aksu, Bakanlık çalışanlarının sosyal ve özlük haklarının korunması ve geliştirilmesi konusunda da gayret sarf ettiklerini belirterek, şöyle devam etti:

Geçtiğimiz günlerde Sayın Bakanımızın başkanlığında Memur-Sen Genel Başkanımız Sayın Ali Yalçın ve Toç Bir-Sen Genel Başkanımız Sayın Hüseyin Öztürk ile yaptığımız toplantıda; hizmet kolu çalışanlarımızın talepleri üzerine faydalı bir toplantı gerçekleştirdik.

Yine; Yetkili Sendika Toç Bir-Sen’in Kurum İdari Kurulu Toplantısı’na taşıması sonucu yapılan görüşmeler neticesinde Tarım ve Orman Bakanlığımızda Unvan Değişikliği Sınavı yapılması kararı alınmış ve sınavı Ekim ayında sorunsuz bir biçimde tamamlamıştık. Sınavı kazanan çalışanlarımızın görev yaptıkları yerlerine atanmasına ilişkin bir süreci güzel bir şekilde tamamladık, bu sayede birçok mesai arkadaşımızın maaşlarında ciddi bir iyileştirme yapmış olduk.

"Toç Bir-Sen ile istişarelerde bulunuyor, görüş ve önerileri üzerinde hassasiyetle duruyoruz. Bakanlığımız ve bağlı kuruluşlarında daha hızlı ve nitelikli hizmet sunmak için personel planlaması yaparak, ihtiyaç duyulan tüm branşlarda ilave personel alımını 2019'da gerçekleştireceğiz. Son yıllarda görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavları açılmayan, Orman Genel Müdürlüğü ve Tarım İşleri Genel Müdürlüğü başta olmak üzere Bakanlığımız bağlı kuruluşlarında bu sınavların 2019'da açılması için gerekli çalışmaları yapacağız. Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu'nun Ek 2 sayılı cetveline, teknisyen ve teknikerlerin ilave edilmesi için gerekli çalışmaları başlatacağız."

YALÇIN: “ÜLKENİN BEKASI İÇİN KIRILMA ANLARINDA ÖNEMLİ MİSYON ÜSTLENDİK”

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın da Türkiye'nin en büyük örgütlü gücü olarak ülkenin daha iyi bir noktaya taşınmasında önemli rol oynadıklarını söyledi.

Memur-Sen'in küresel emperyalizme karşı dik bir duruş sergilediğine işaret eden Yalçın, ülkenin bekası için kırılma anlarında önemli misyon üstlendiklerini kaydetti.

Memur-Sen ve bağlı sendikaların geçtiğimiz dört yılda rekorlar kırdığını ve kazanımlara imza attığını vurgulayan Yalçın “Sendikalarımız ve soylu mücadelemiz; korku tünellerini geçerek, müesses nizam bariyerlerini aşarak, prangaları kırarak bugünlere geldi. Sivil siyasetin hakim olmasıyla, askeri ve bürokratik vesayetin son bulmasıyla, sivil toplum alanı rahatladı ve sendikalarımız rekor üstüne rekorla tarihteki yerini aldı” şeklinde konuştu.

Yalçın Ayrıca Memur-Sen ve bağlı sendikaların yeni hizmet binasının hayırlara vesile olmasını dileyerek “Hedeflerimiz, ilkeleriz ve değerlerimiz, ilklerimiz önceliklerimiz ortaktı, artık adresimiz, hizmet binamız, hatta soframızda ortak. Hizmet binamızın heybetinden değil, akademik hizmet sendikacılığında akıttığımız terle birikim üretme gayretimizden ve kazanımlarımızın heybetinden ve kazandırdıklarımızla tesis etmeye gayret ettiğimiz adaletten güç alıyoruz” ifadelerini kullandı.

Ali Yalçın, Türkiye'nin ciddi bir değişim ve dönüşüm sürecinden geçtiğine de değinerek, "Kritik eşikleri aştık. 'Sen yoksan biz bir eksiğiz' anlayışıyla yürüyüşümüz devam edecek. Toç Bir-Sen'in helal gıda konusunda ortaya koyduğu refleks, Helal Akreditasyon Kurumunun kurulmasına vesile oldu. Tüm sendikalar olarak ortaklaşa büyümeli ve markalaşmalıyız. Önümüzde çalışma hayatına ilişkin önemli süreçler var." değerlendirmesinde bulundu.

Konuşmasında 4688 Sayılı Kanunun da değişmesi gerektiği ifade eden Yalçın, masada hem temsilde hem pazarlık sürecinde hem de taraflar arasında adaletin sağlanması gerektiğine dikkat çekti. Yalçın ayrıca Kamu Görevlileri Hakem Kurulunun yapısına da değinerek “İşverenin hakim olmasına değil kurulun gerçekten hakem olmasına göre şekillenmelidir” yorumunda bulundu.

GÜNDOĞDU: “ALLAH HİZMETLERİNİZİ DAİM EYLESİN”

Toç Bir-Senli olmayı, Memur-Sen’li olmayı, bu örgütlerin kuruluşu için ‘niçin’ sorusunu sık sık yönetmeden kavrayamayız. Tıpkı siyasette ‘niçin’ i sormak gibi.

Eğer rahmetli Erbakan Hoca siyasetle ilgilenmeyen Müslümanı, Müslüman olmayan siyasetçi yönetir şuuruyla siyasetin temelini atmasaydı, eğer merhum Genel Başkanımız Mehmet Akif İnan milletin sendikalarını kurmazsak vesayetin çarkına su taşıyan sözde sivil toplum örgütlerine dolaylı destek vermiş oluruz bilinciyle bu temelleri atmamış olsaydı bugün herhalde AK Parti 18. Yılında tek başına iktidar, Memur-Sen’de 1 milyonun üzerinde üyeyle sendikacılıkta iktidar olmazdı. Bu aşamayı Allah’a hamdolsun hakkını vererek geçirdik.

Ancak biraz önce belirttiğim soruları güncellememiz lazım. Aliya İzzetbegoviç’in, sırp katliamı ve Siyonizmin zulümlerine karşı verdiği mücadeleden sonra tavsiye ettiği iki kavram vardır. Biri, zalimlere benzememe, diğeri de yapılanları unutmama. Bugün muhafazakar camianın dünyevileşme sorununu görüyoruz. Araç olarak kurduğumuz sendikaların davadan uzaklaşma kaygısını görüyoruz. Altını çizerek söylüyorum:

Adam olmadan dava adamı olunmaz. Dava adamı olabilmek için önce adam olmak lazım. Bu adamların da İslam davası diye bir davası, medeniyet davası, insanlık davası olması lazım” dedi.

Gündoğdu sözlerini “Allah hizmetlerinizi daim eylesin, örgütlü birlikteliği, millet birlikteliği, ümmet birlikteliği, insan onuru birlikteliği yolunda yolunuzun açık olmasını diliyorum” diyerek noktaladı.

  

TAŞKIN: “SALONDAKİ COŞKULU KALABALIK NE DENLİ GÜZEL BİR İŞE ÖNCELİK ETTİĞİMİZİN EN BÜYÜK KANITI”

Toç Bir-Sen eski Genel Başkanı ve Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın da kongrede duygu dolu bir selamlama gerçekleştirdi. Taşkın, sözlerine; “öncelikle; 2001 yılında Allah’ın rızası gözetilerek tohumları atılan bu hareketinin içinde yer almış, Toç Bir-Sen’e ve davaya gönül vermiş bir ağabeyiniz, bir kardeşiniz olarak bugün burada sizlerle bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğumu belirtmek isterim” diye başladı.

Kurucu Genel Başkan Osman Şimşek ve arkadaşlarıyla; ötekileştirilen, ayrıştırılan, öz yurdunda garip, öz vatanında parya bırakılan hizmet kolumuzdaki çalışanlarımızı içinde bulundukları kıskaçtan kurtarmak, sosyal ve özlük haklarına kavuşmalarını sağlamak, zulme ve zalime “direnen”, mazluma “el uzatan” olmak için bu yolda sorumluluk aldıklarını belirten Taşkın; “Gayemiz davaya, milli ve manevi değerlere sadık kalarak milletimize ve ülkemize borcumuzu ödemekti” dedi.

Taşkın şunları söyledi; “Bugün çok şükür bu salondaki coşkulu kalabalık da, gözlerinizden yayılan dava aşkı da ne denli güzel bir işe öncelik ettiğimizin en büyük kanıtı. Dün görev bayrağı bizlere emanetti, bugün sizlere. Ve görüyorum ki bu emanet emin ellerde. Kuruluşumuzdan bugüne kadar hep birlikte emek verdik, mücadele ettik. Bugün hamdolsun beraberce döktüğümüz alın teriyle sulanan tohum 45 bin üyesiyle ulu bir çınara dönüştü.”

YILMAZ: “ÜLKEMİZ VE MİLLETİMİZ İÇİN VERDİĞİNİZ MÜCADELEDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz da kongrenin açılışında bir selamla yaptı. Yılmaz konuşmasına: “Bugün AK Parti Genel Merkezi Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı adına aranızdayım. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın selam, sevgi ve hayırlı olsun dileklerini iletmek istiyorum” dedi.

Yılmaz konuşmasının devamında şunları söyledi: “Merhum Mehmet Akif İnan’ın bu sendikal hareketi kurarken söylediği sözler hala hepimize yol gösteriyor. Hakk’ı üstün tutan, haklının yanında olan, hakkı ayakta tutmaya çalışan bir anlayış. “Kanayan bir yara gördüm mü yanar ta ciğerim, Onu dindirmek için kamçı yerim, çifte yerim. Adam aldırma da geç git diyemem aldırırım,  Çiğnerim, çiğnenirim hakkı tutar kaldırırım” anlayışıyla hareket eden bir toplulukla birlikteyiz bugün.

Bu manada özellikle son 15 yılda artarak devam eden, ülkemizin ekonomik, siyasi, askeri tam bağımsızlık mücadelesinde, ‘Yeniden Büyük Türkiye’ inşa etme mücadelesinde hep birlikte büyük bedeller ödeyerek ama kararlılıkla, cesaretle ve büyük bir istikrarla yolumuza devam ediyoruz. Devlet, millet, sivil toplum tüm unsurlar bir araya gelerek büyük bir devlet-millet kaynaşması sağlayabildiğimizde neleri başarabileceğimizi dost düşman herkese göstermiş vaziyetteyiz. Geleceğe dair de her daim ümidimiz kat be kat artıyor. Allah’ın izniyle çok büyük kazanımlar elde ettik milletimiz adına. Bu noktada emekleriniz çok büyük. Tarım ve Orman Bakanlığımızda, kurumlarımızda vermiş olduğunuz gayretlerden dolayı da hepinize teşekkür ediyoruz”        

ETYEMEZ: “MEMUR-SEN VE TOÇ BİR-SEN BİR HAK ARAMA ÖRGÜTÜ, HAKKI KORUMA ÖRGÜTÜ, HAK YOLUNDA YÜRÜME ÖRGÜTÜ”

Konya Milletvekili Halil Etyemez de yaptığı konuşmada bu camianın içerisinde bulunmaktan, Toç Bir-Sen 6. Olağan Genel Kurulu’na katılmaktan olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek; “Memur-Sen ve Toç Bir-Sen bir hak arama örgütü, hakkı koruma örgütü, hak yolunda yürüme örgütü. Bu anlamda bu hareket kurulduğu günden beri, hem kamu çalışanlarının haklarını arama hem de toplumda yaşanmış olan bugüne kadar ki haksızlıkların düzelmesi için öncülük etme yaklaşımı ülkemizin gerçekten vazgeçilmez bir örgütü haline getirmiştir. 1 milyonun üzerinde bir Memur-Sen camiası inanıyorum ki Büyük, Güçlü ve Lider Türkiye idealine verdiğiniz destek ve çaba devam edecektir” dedi.

“ŞAHISLAR DEĞİL TEMSİL ETTİĞİMİZ DAVA HEPİMİZİN ÜZERİNDE ÖNEME SAHİPTİR”

Orman Mühendisleri Odası Genel Başkanı Hasan Türkyılmaz da bir selamlama konuşması gerçekleştirdi. Türkyılmaz; “Şahıslar değil temsil ettiğimiz dava hepimizin üzerinde öneme sahiptir. Bizler her türlü değişime, dönüşüme rağmen Türkiye’nin siyasal konseptinin yerli ve milli olmasını hazmedemeyen güç odaklarının vesayet sistemi araçlarından bir tanesi olan meslek örgütlerinin hala Türkiye’nin dönüşümünü hazmedemediği bir süreçten geçmekteyiz. Bizleri sıradan bir devlet memurluğundan alıp Toç Bir-Sen’in rahle-i tedrisinden Memur-Sen ailesinde yetiştiren değerli meslek büyüklerimiz, dava öncülerimizin göstermiş olduğu çizgiden sapmadan, tüm paydaşların ortak desteğiyle, Yerli ve Milli Türkiye konseptine uygun olarak bir değişimin neferleri olduk. Bizlere bu konuda sahada destek veren tüm Toç Bir-Sen’li kardeşlerime teşekkür ediyorum” dedi.

KPSSCAFE.COM.TR | ANKARA

20 Oca 2019 - 16:56 - Kamugöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?
Tüm anketler