Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Stajyer Kontrolörlük Sınav İlanı

Stajyer Kontrolörlük Giriş Sınavı T.

Stajyer Kontrolörlük Giriş Sınavı

T.C. SANAYİ VE TİCARET BAKANLIĞI

TÜKETİCİNİN VE REKABETİN KORUNMASI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

STAJYER KONTROLÖRLÜK GİRİŞ SINAVI

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü'nde açık bulunan, 8 (sekiz)...
Stajyer Kontrolörlük Giriş Sınavı

T.C. SANAYİ VE TİCARET BAKANLIĞI

TÜKETİCİNİN VE REKABETİN KORUNMASI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

STAJYER KONTROLÖRLÜK GİRİŞ SINAVI

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü'nde açık bulunan, 8 (sekiz) adet Stajyer Kontrolör kadrosuna atama yapılmak üzere 23-24 Kasım 2009 tarihlerinde Ankara’da giriş sınavı yapılacaktır.

1- SINAVA KATILMA ŞARTLARI:

Sınava girecek adayların;

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde yazılı genel şartları taşımaları,

b) Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren Hukuk, İktisat, İşletme, Siyasal Bilimler, Yönetim Bilimleri ve Mühendislik Fakülte veya Yüksekokullar ya da bunlara denkliği yetkili makamlar tarafından kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmaları,

c) 01.01.2009 tarihi itibariyle 30 yaşını doldurmamış olmaları,

d) Bu sınava daha önce birden fazla katılmamış olmaları,

e) Sağlık durumunun, yurdun her yerinde görev yapmaya ve her türlü iklim koşullarında yolculuk etmeye elverişli olmaları,

f) Askerlik görevini yapmış, erteletmiş ya da muaf olmaları,

g) Yapılacak inceleme sonucunda varsa sicili, tutum ve davranışları yönünden Kontrolörlüğe engel bir durumun bulunmaması,

h) ÖSYM tarafından 28-29 Haziran 2008 veya 27-28 Haziran 2009 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarında KPSSP 83 puan türünden 80 ve üstü puan almış olmaları,

gerekmektedir.

2. İSTENİLEN BELGELER:

a) Bakanlığımız Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğünden bizzat ya da internet aracılığı ile www.sanayi.gov.tr adresinden alınmak suretiyle temin edilecek ve müracaat sahibi tarafından doldurulacak iş talep formu,

b) T.C. Kimlik Numarası beyanı,

c) Yüksek öğrenim diploması veya çıkış belgesinin aslı veya kurumca onaylı örneği,

d) Kendi el yazısı ile yazılmış, baba ve annesinin adları ile meslek ve işleri, ilk, orta ve yüksek öğrenimini yaptığı okullar, yerleri, yüksek öğrenimden sonra ne gibi işler yaptığı ve kendi hakkında bilgi verebilecek iki kişinin isimleri ile iş ve ikametgah adreslerinin de belirtildiği öz geçmişi,

e) Erkek adayların askerlikle ilişiği olmadığına dair yazılı beyanı,

f) 2 adet yeni çekilmiş vesikalık fotoğraf,

g) Sabıka kaydının bulunmadığına ilişkin yazılı beyan,

h) KPSS sonuç belgesinin aslı ya da onaylı örneği,

ı) Sağlıkla ilgili olarak görevini devamlı yapmaya engel bir durum olmadığına dair yazılı beyanı,

i) Halen bir kamu kurumunda görev yapmakta olanların çalıştığı kuruma dair yazılı beyanı,

Başvuru esnasında istenen belgelerin aslı ibraz edilmek şartıyla fotokopileri Bakanlığımızca onaylanacaktır.

Belge ve bilgileri eksik olan başvurular işleme alınmayacaktır.

3. BAŞVURU YERİ VE ŞEKLİ

Başvurular 2. maddede belirtilen belgeler ile birlikte:

"T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdür1üğü, 3. Kat, 311 no.lu Oda, Eskişehir Yolu, 7.km ANKARA" adresine 06/11/2009 tarihi mesai saati bitimine kadar bizzat veya posta ile yapılacaktır. Postadaki gecikmeler ve bu tarihler dışındaki müracaatlar dikkate alınmayacaktır.

4. SINAVIN ŞEKLİ, KONULARI, SINAV TARİHİ VE YERİ

a. Sınav Şekli ve Konuları

Yarışma sınavı sözlü sınav olarak yapılacaktır; Sözlü sınava, başvuru yapanlardan sırasıyla puanı en yüksek 40 aday katılabilecektir. Son sıradaki adayla aynı puana sahip adaylar da sınava katılmaya hak kazanacaklardır.

Sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylara, Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğünce düzenlenen sınav giriş belgesi verilecektir.

Sözlü sınav Bakanlığımız tarafından yapılacak olup, adayların mezuniyet durumlarına bağlı olarak Hukuk, İktisat, İşletme, Genel Ekonomi, Temel Mühendislik Bilimleri, Tüketicinin Korunması Mevzuatı, Yabancı Dil, Genel Kültür ve Gene1 Yetenek konuları ile adayların muhakeme, kavrayış, anlatım ve temsil yetenekleri, genel davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluk açısından değerlendirildiği bir mülakat niteliğinde olacaktır.

b. Sınav Tarihi ve Yeri

Sözlü Sınav: 23-24 Kasım 2009 tarihlerinde Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü 3. Kat Toplantı Salonunda yapılacak olup, sözlü sınava girmeye hak kazananlar ile bu kişilerin hangi gün ve saatte sınava girecekleri 12/11/2009 tarihinde Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü ilan panosuna asılacak ve internet aracılığı ile www.sanayi.gov.tr adresinde ilan edilecektir. Adaylar, sınavla ilgili detay bilgileri (0312) 219 65 00/ 2311-2331 no.lu telefonlardan alabileceklerdir.

5. DİĞER HUSUSLAR


a. Kimlik Belgesi

Adaylar, sınavda Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenmiş sınav giriş belgesi ile birlikte, kimlik tespitinde kullanılmak üzere yanlarında ayrıca fotoğraflı ve geçerli bir kimlik belgesi (nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi gibi fotoğraflı ve onaylı bir kimlik belgesi) bulunduracaklardır.

b. Gerçeğe Aykırı Beyan

Giriş sınavını kazananlardan başvuru belgelerinde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılır ve atamaları yapılmaz, ataması yapılmış olanların ise atamaları iptal edilir. Bu adaylar hakkında, 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun ilgili hükümleri uygulanmak üzere Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulur.

09 Eki 2009 - 00:00 - KPSSgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?
Tüm anketler