MSB'den Uzman Erbaş Duyurusu!

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde uzman erbaş alımı duyurusu yayınlamıştı. Başvurular sonrası uzman erbaş alımı ile ilgili bir çağrı açıklamalası yapıldı.

Yapılan çağrı duyurusunda "Hava Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş Temel Askerlik ve Mesleki Eğitimine katılmaya hak kazanan adaylara 09 Mart 2020 tarihinde Kütahya Hv.Er Eğt.Tug.K.lığına katılmaları konusunda çağrı yapılmıştır. Ancak görülen lüzum üzerine ASİL ADAYLARIN 11-12 Şubat 2020 tarihlerinde 08:00 – 17:00 saatleri arasında MSB Personel Temin Daire Başkanlığı / Cebeci-ANKARA’da kimlik kartları kontrolü ile imza karşılığı ÖN KAYIT işlemleri yapılacaktır." ifadelerine yer verildi.

Yapılan çağrı duyurusu şöyle;

HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI UZMAN ERBAŞ TEMİNİ KAPSAMINDA KAYIT İŞLEMLERİ DUYURUSU 
 
1. Hava Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş Temel Askerlik ve Mesleki Eğitimine  katılmaya hak kazanan adaylara 09 Mart 2020 tarihinde Kütahya Hv.Er Eğt.Tug.K.lığına katılmaları konusunda çağrı yapılmıştır. Ancak görülen lüzum üzerine ASİL ADAYLARIN       11-12 Şubat 2020 tarihlerinde 08:00 – 17:00 saatleri arasında MSB Personel Temin Daire Başkanlığı / Cebeci-ANKARA’da kimlik kartları kontrolü ile imza karşılığı ÖN KAYIT işlemleri yapılacaktır.  

2. Konu ile ilgili olarak; 
 a.  Duyurunun yapılmasını müteakip Hv.K.K.lığınca 11 Şubat 2020 Salı günü katılan adayların kayıt işlemleri devam ettiği halde ASİL adaylara telefon ile ulaşılarak kayıt işlemlerine katılıp katılmayacağı öğrenilecek,  
 b. Kayıt için gelmeyecek adayların yerine YEDEK adaylara telefon ile ulaşılarak 13 Şubat 2020 Perşembe günü ÖN KAYIT işlemleri için katılmaları tebliğ edilecektir.  

3. Boş kalan kontenjanlar için YEDEK ADAYLARA 12 Şubat 2020 tarihinde saat 20:00’da internette tekrar duyuru yapılacak ve 13 Şubat 2020 tarihinde 08:00 – 17:00 saatleri arasında MSB Personel Temin Daire Başkanlığı / Cebeci-ANKARA kimlik kartları kontrolü ile imza karşılığı ÖN KAYIT işlemlerini yapacaklardır. Gelmeyeceğini beyan eden adayın yerine telefonla sırası gelen yedek adaya çağrı yapılacaktır.                   
 
4. Bu nedenle adayların, sistemde kayıtlı bulunan telefonlarını kayıt faaliyetleri boyunca açık bulundurmaları önem arz etmektedir. Aranıldığında bu telefonlarda bulunmamanız hak kaybına uğramanıza neden olabilecektir.  
 
5. Ön kayıt işlemini tamamlayan adaylar 09 Mart 2020 tarihinde KESİN KAYIT yapılarak Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı / KÜTAHYA’da Uzman Erbaş Eğitimi’ne  başlayacak olup adaylar aşağıda belirtilen evraklar ile birlikte katılış yapacaklardır.  
 
6. Uzman Erbaş eğitimi çağrısını aldığınızda, herhangi bir nedenle eğitime katılmaktan vazgeçerseniz, katılmama nedeninizi açıklayan belgeyi (iş bulma, ailevi sebepler vb. gibi) “Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığına (KÜTAHYA)” adresine veya  “0 274 271 60 70” numaralı telefona bildirmeniz gerekmektedir.

7. Kesin Kayıt İçin Katılışta Yanınızda Getirmeniz Gereken Belgeler ve Malzemeler:  
          Eğitime Katılma Belgeleri:

a.  Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,

b.  6 adet biyometrik fotoğraf (arka tarafına isim ve TC numarası yazılmış şekilde),

c.  Evli olanların, özlük işlemlerinde kullanılmak üzere; evlilik cüzdanı fotokopisi, eş ve çocuklarının nüfus cüzdan fotokopileri, eşinize ait 4 adet vesikalık fotoğraf,

ç.   Yaş düzeltmesi yaptırdıysanız mahkeme kararı,

d.  Vukuatlı nüfus kayıt örneği (aile bireylerinin bilgilerini içermesi gerekmektedir,

e-devlet sisteminden alınmış olabilir) e.  Adli sicil kaydı, (e-devlet sisteminden alınmış olabilir)

f.  Başvuru yapılan okul diploması ve fotokopisi, (e-devlet sisteminden alınmış olabilir)

g.  Başvuruda belirtilen ehliyet belgesi aslı ve fotokopisi  

ğ.  Terhis Belgesi veya Askerlik Durumu Gösterir Belge (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),

h. Kamu kurum/kuruluşunda görev yapmakta iseniz, ayrılış katılış bildirim belgesi veya noter onaylı sureti; özel sektörde görev yapmakta iseniz ilişik kesme belgesi veya noter onaylı sureti, 
ı.   İkametgâh ilmühaberi, (e-devlet sisteminden alınmış olabilir)

i. Noter onaylı Taahhütname  (Noter taahhütnamesi tarihinin eğitim başlangıç tarihiyle aynı olması gerektiği için katılış günü Kütahya Garnizonunda bulunan noterlerde iki (2) nüsha olarak yaptırılacaktır)

j. Varsa Şehit/Gazi Yakını Olduğunu Gösterir Belge  

NOT : Adayların eğitime gelirken belgelerin tam olması gerekmektedir. Eksik belge ile kayıt işlemi yapılmayacaktır. Hak kaybının önlenmesi açısından bu husus büyük önem arz etmektedir.

Eğitime Katılırken Getireceğiniz Malzemeler:

a. Cep telefonunuzun fotoğraf, video ve ses kayıt özelliği bulunmamalıdır,

b. Kişisel malzemeler (Ankesörlü telefon için telefon kartı, kol saati, tıraş malzemeleri, diş macunu/fırçası, şampuan, sabun, sabun kutusu, tırnak makası, pamuk, kolonya, kupa bardak, pudra vb.),

c. Yeteri kadar para,

ç.  Mevsime uygun bol miktarda siyah ve desensiz çorap,

d. Bol miktarda beyaz renkli atlet/fanila ve iç çamaşırı,

e. İki adet çamaşır yıkama filesi,

f. Siyah renkli kurşun, mavi renkli tükenmez/pilot kalem ve silgi,

g. İğne iplik seti,

ğ.  Siyah ayakkabı boyası,

h. Cep feneri,

ı.   Bir adet küçük not defteri,

i. En az iki yüz sayfa, (tercihen kapağı şekilsiz düz mavi renk olan) kareli metot defteri, spor ayakkabı, (Katılış yaptığınızda da dağıtılacak, getirmek tercihinize kalmıştır.)

j. Yatak kıyafeti (pijama takımı),

k. Eşofman takımı, (Katılış yaptığınızda da dağıtılacak, getirmek tercihinize kalmıştır.)

l. Birer adet beyaz yüz ve banyo havlusu,

m. Mevsime göre giyecek ve ayakkabı getirilmelidir. (Eşyalar ihtiyacı karşılayacak kadar olmalı)

NOT: Bir ay içerisinde yapılacak olan yemin törenine kadar Birlik Komutanlığı dışına çıkamayacağınızdan dolayı, işlemlerinizi olumlu veya olumsuz olarak etkilememekle beraber yukarıdaki kişisel malzemeleri yanınızda getirmeniz yararınıza olacaktır.

-  Akıllı cep telefonu ve dizüstü/tablet bilgisayar vb. kesinlikle getirmeyeceklerdir.  
 
7. Adaylar kayıt işlemlerini müteakip aşağıdaki taahhütnamede belirtilen hususları kabul etmiş sayılırlar.   

Örnek Taahhütname:

………………………….. Birliğinde muvazzaflık hizmetini onbaşı VEYA çavuş olarak ……………….. tarihinde tamamladıktan sonra VEYA askerlik hizmetine devam ederken 3269 sayılı Kanunun 4’üncü maddesine göre naspedildiğim tarihten itibaren uzman onbaşı VEYA çavuş olarak 31.12.2024 tarihine kadar, 3269 sayılı Kanun ve bu Kanun esaslarına göre çıkartılan Yönetmelik hükümlerine tabi olarak vazifemi ifa edeceğim, vazifemi ifa etmemem veya güvenlik soruşturmamın ve arşiv araştırmamın olumlu sonuçlanmaması hallerinde bu Kanun ve Yönetmelikte yazılı hükümlerin tatbikini kabul eylediğimi bildiririm. 
 
Kesin kayıt işlemini verilen süre içinde gerçekleştirmeyen adayların kendi isteği ile adaylıktan vazgeçtiği kabul edilecek olup adaylıkları sonlandırılacaktır. 
 
Kayıt Adresi  : MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığı Cebeci/ANKARA

Telefon:    : 0 312 562 05 43     Fax    : 0 312 319 43 67        

Hava Kuvvetleri Komutanlığına Yerleştirilme durumunuzu öğrenmek için tıklayınız...                       

10 Şub 2020 - 23:01 - Sözleşmeli Personel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.

03

HÜSEYİN SAYRIM - Başvuranları eğitime mi çağırıyor yoksa başvuru mu açılmış ben tam anlayamadım. Bilgisi olan yardımcı olsun lütfen

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 10 Şubat 23:01
02

Kara - Çok zorlaştırildi vatan aşkı icin şartt mı konulur bu şartların düzeltilmesi lazım gerekli tüm yetkililerin bu sorunları çözmeleri gerekli

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 10 Şubat 23:01
01

İŞSAZI İŞSİZ - ÖLÜME MEYDAN OKUYACAK ADAM ARIYORLAR

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 10 Şubat 23:01Anket En çok KADRO hangi bölüm mezunlarına verilmelidir ?