Bazı kurumlar personel alımı yapmaya hazırlanıyor

Kamu İktisadi Teşebbüslerinin bazılarının kadrolarına ve sözleşmeli pozisyonlarına ilişkin iptal/ihdas Kararnamesi yayımlandı.

Kamu İktisadi Teşebbüslerinin bazılarının kadrolarına ve sözleşmeli pozisyonlarına ilişkin iptal/ihdas Kararnamesi yayımlandı.
Bakanlar Kurulu Kararı ile yapılan değişiklikle;
-Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürlüğü, Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğü, Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürlüğü, Türkiye Elektrik İletim A.Ş. Genel Müdürlüğü ile Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğüne ait bazı kadrolarda iptal ve ihdaslar yapıldı.
-Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürlüğü, Türkiye Taş Kömürü Kurumu Genel Müdürlüğü, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürlüğü, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü, Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü, Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Türkiye Demiryolu Makinaları Sanayii A.Ş. Genel Müdürlüğü, Türkiye Elektrik İletim A.Ş. Genel Müdürlüğü ile Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğüne ait bazı pozisyonlarda iptal ve ihdaslar yapıldı.
Sözleşmeli pozisyonlarda yapılan değişiklikler arasında;
-Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü için 100 adet Hava Trafik Kontrolörü, 100 adet ARFF Memuru, 50 adet Asistan Atama Memuru pozisyonu ihdası,
-Türkiye Elektrik İletim A.Ş. Genel Müdürlüğü için 21 adet Başmühendis ve 40 adet Mühendis pozisyonu ihdası,
-Türkiye Demiryolu Makinaları Sanayii A.Ş. Genel Müdürlüğü için 25 adet Mühendis ve 20 adet Tekniker pozisyonu ihdası,
-Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü için 20 adet Mühendis pozisyonu ihdası,
-Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürlüğü için toplam 35 adet Tekniker, 35 adet Memur ve 15 adet Şef pozisyonu ihdası
da yer aldı.
Kadro ve pozisyonlarda iptal/ihdas yapılması, bu kadro ve pozisyonlara unvan ve derecelerine göre görevde yükselme suretiyle veya ilk defa alım yoluyla ilgili kurumlar tarafından atama yapmaya hazırlanıldığı şeklinde değerlendirildi..
Değişiklik yapılan kadro ve pozisyonlar için tıklayınız…
Bugün yürürlüğe giren Bakanlar Kurulu Kararı
Karar Sayısı : 2015/8026
Bazı kamu iktisadi teşebbüslerine ait;
1- Ekli (I) sayılı listede yer alan kadrolardan (A) sütununda belirtilenlerin iptali ile (B) sütununda gösterilen kadroların ihdası ve 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin eki (I) sayılı cetvelin ilgili bölümlerinde değişiklik yapılması,
2- Ekli (II) sayılı listede yer alan pozisyonlardan (A) sütununda belirtilenlerin iptali ile (B) sütununda gösterilen pozisyonların ihdası ve (II) sayılı cetvelin ilgili bölümlerinde değişiklik yapılması;
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının 2/7/2015 tarihli ve 4568 sayılı yazısı üzerine, 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 4 üncü maddesine göre, Bakanlar Kurulu'nca 10/8/2015 tarihinde kararlaştırılmıştır.

26 Ağu 2015 - 10:36 - Kamugöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?
Tüm anketler