Türkiye Teröre Destek Veriyor Demişti: Bir son Dakika Açıklaması Daha Geldi

Geçtiğimiz gün yaptığı skandal açıklama ile gündeme gelen Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı McMaster, yeni bir açıklama yaptı.

Beyz Saray'dan flaş Türkiye açıklaması geldi. 

Geçtiğimiz günlerde yaptığı skandal açıklama ile gündemde çok konuşulan ve eleştirilerin odağı haline gelen Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı McMaster'dan bir son dakika açıklaması daha geldi.

Türkiye'ye ilişkin geçtiğimiz gün yaptığı skandal açıklamasını düzelten Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı McMaster, "Türkiye ile güçlü ittifaka sağlam şekilde inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Önceki Açıklaması

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı McMaster daha önce yaptığı açıklamada Türkiye'nin teröristlere destek verdiğini söylemişti. McMaster'in bu skandal açıklamalarına Dışişleri Bakanlığından sert bir yanıt gelmişti. Washington'daki bir panelde konuşan Ulusal Güvenlik Danışmanı McMaster, "Türkiye'nin radikal İslami ideolojileri destekleyen ülkelerden biri olduğunu" sözlerini kullanmıştı,

Dışişlerinden Tepki

Dışişleri Bakanlığı ise skandal açıklama ile ilgili yaptığı yazılı açıklamasında, "Ülkemizin terörizm ve radikalizmin her boyutuyla nasıl bir mücadele verdiğini en iyi bilmesi gereken bir makamda bulunan Ulusal Güvenlik Danışmanı McMaster'ın gerçeklikle bağlantısı olmayan iddiaları hayret verici, temelsiz ve kabul edilemez niteliktedir" ifadelerine yer verdi.

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

15 Aralık 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.