Almanlar tatil yapacakları ülkenin diline meraklı

Almanların büyük çoğunluğu yabancı bir ülkeye tatile gitmeden önce bu ülkede kullanılan temel kelimeleri öğreniyor.

Almanların büyük çoğunluğu yabancı bir ülkeye tatile gitmeden önce bu ülkede kullanılan temel kelimeleri öğreniyor. Last Minute adlı turizm şirketinin anketine göre, Almanların yüzde 77’si tatile çıkmadan önce gideceği ülkenin dilini biraz da olsa öğrenmeye çalışıyor. Ankete...
Almanların büyük çoğunluğu yabancı bir ülkeye tatile gitmeden önce bu ülkede kullanılan temel kelimeleri öğreniyor.

Last Minute adlı turizm şirketinin anketine göre, Almanların yüzde 77’si tatile çıkmadan önce gideceği ülkenin dilini biraz da olsa öğrenmeye çalışıyor. Ankete katılanların yüzde 74’ü kendilerini en azından ‘merhaba’ ve ‘teşekkür ederim’ gibi temel kelimeleri öğrendiklerini söyledi. Yüzde 24’ü ise tatil yapacağı ülkenin dilini oradaki insanlarla sohbet edebilecek seviyede geliştiriyor. Yüzde 2’si ise dil öğrenme işini bir sonraki adıma taşıyarak kelime dağarcıklarını daha zor diyaloglar kurabilecek kadar ilerletiyor. Last Minute'in anketi gidecekleri ülkenin dilini öğrenmek için çaba sarf etmeyenlerin yüzde 66'sınınsa aslında bunu yapmak istediklerini, ancak farklı nedenlerle gerçekleştiremediklerini ortaya koyuyor.

Almanların yüzde 21’i ise tatile gidecekleri ülkenin dilini öğrenmeye meraklı olmadıklarını belirtirken, yüzde 13’ü ise zaten dillerini bildikleri ülkeleri ziyaret ettikleri için buna gerek duymuyor.

08 Ağustos 2012 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.