Maliye Bakanlığı KPSS 60 ile Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Maliye Bakanlığı kamu personeli alım ilanı yayımlandı. Yayımlanan ilanda MASAK bünyesinde istihdam etmek üzere 13 sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacağı bildirildi. KPSS 60 puan şartı ile yapılacak personel alımında, atanacak adaylara yüksek maaş verilecek.

Maliye Bakanlığı Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığı tarafından bir ilan yayımlandı.

MASAK tarafından yayımlanan ilanda KPSS 60 şartı ile kamu personeli alımı yapılacağı bildirildi.  2016-KPSS (B grubu)  ile yapılacak personellerin 3'ü mühendis, 5'i Programcı, 5'i ise Çözümleyici-Sistem Programcısı kadrosunda istihdam edilecek. Başvuru yapan adaylar arasndan, KPSS puan sıralamasına göre alım yapılacak sayının 10 katı kadar aday sözlü sınava alınacak. Sözlü sınavda başarılı olacak adaylar işe başlamaya hak kazanacak.

BAŞVURU ŞARTLARI

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları haiz olmak, 2016-KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak, Kamu kurumunda ya da özel sektörde bilgi işlem alanında (Son başvuru tarihi itibariyle) en az 1 yıl çalışmış olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış, muaf veya en az 1 yıl tecilli olması, Pozisyonları itibariyle aşağıda belirtilen özel şartlara sahip olduğunu belgelendirmek.

PROGRAMCI ÖZEL ŞARTLARI

Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, bilgisayar bilimleri mühendisliği, yazılım mühendisliği, bilişim sistemleri mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, fizik mühendisliği, matematik mühendisliği, bilgisayar bilimleri, bilgisayar enformatik, bilgisayar enformasyon sistemleri, bilgisayar öğretmenliği, bilgisayar sistemleri öğretmenliği, bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri, bilgisayar ve kontrol öğretmenliği, bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği, bilişim sistemleri ve teknolojileri, yönetim bilişim sistemleri, elektronik öğretmenliği, elektronik ve bilgisayar öğretmenliği, elektronik ve haberleşme öğretmenliği, enformasyon teknolojileri, istatistik, istatistik ve bilgisayar bilimleri, matematik, matematik-bilgisayar bölümlerinden, ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) İngilizce dilinden en az D düzeyinde puan almış olmak ya da YDS dışındaki İngilizce dil sınavlarında YDS (D) düzeyine eşdeğer ÖSYM tarafından belirlenen puanları almış olmak. (Yabancı dil sınav sonuç belgelerinin eşdeğerlikleri ve geçerlilik süresi ile ilgili ÖSYM'nin, bu ilanın son başvuru tarihi itibariyle geçerli olan "Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlikleri" hakkındaki kararı esas alınacaktır.) Ancak, yurt içi veya yurt dışında İngilizce dili ile öğretim yapan üniversitelerden lisans düzeyinde mezun olanlar, yurt içinde lisans düzeyinde öğrenim gördükten sonra ana dili İngilizce olan yabancı ülkelerde İngilizce dilinde master veya doktora yapanların İngilizce dil düzeyleri (D) düzeyi olarak kabul edilir. Biri Java olmak üzere en az 2 (iki) programlama dilini bildiğini belgelemek, İlişkisel veritabanları ile uygulama geliştirebilecek bilgi düzeyine ve temel seviyede SQL bilgisine sahip olmak, Nesne tabanlı analiz ve tasarım hakkında bilgi sahibi olmak.

SİSTEM PROGRAMCISI ÖZEL ŞARTLARI

Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, bilgisayar bilimleri mühendisliği, yazılım mühendisliği, bilişim sistemleri mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, fizik mühendisliği, matematik mühendisliği, bilgisayar bilimleri, bilgisayar enformatik, bilgisayar enformasyon sistemleri, bilgisayar öğretmenliği, bilgisayar sistemleri öğretmenliği, bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri, bilgisayar ve kontrol öğretmenliği, bilgisayar ve öğret im teknolojileri öğretmenliği, bilişim sistemleri ve teknolojileri, yönetim bilişim sistemleri, elektronik öğretmenliği, elektronik ve bilgisayar öğretmenliği, elektronik ve haberleşme öğretmenliği, enformasyon teknolojileri, istatistik, istatistik ve bilgisayar bilimleri, matematik, matematik-bilgisayar bölümlerinden, ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) İngilizce dilinden en az D düzeyinde puan almış olmak ya da YDS dışındaki İngilizce dil sınavlarında YDS (D) düzeyine eşdeğer ÖSYM tarafından belirlenen puanları almış olmak, (Yabancı dil sınav sonuç belgelerinin eşdeğerlikleri ve geçerlilik süresi ile ilgili ÖSYM'nin, bu ilanın son başvuru tarihi itibariyle geçerli olan "Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlikleri" hakkındaki kararı esas alınacaktır.) Ancak, yurt içi veya yurt dışında İngilizce dili ile öğretim yapan üniversitelerden lisans düzeyinde mezun olanlar, yurt içinde lisans düzeyinde öğrenim gördükten sonra ana dili İngilizce olan yabancı ülkelerde İngilizce dilinde master veya doktora yapanların İngilizce dil düzeyleri (D) düzeyi olarak kabul edilir. Biri Java olmak üzere en az 2 (iki) programlama dilini bildiğini belgelemek, İlişkisel veritabanları ile uygulama geliştirebilecek bilgi düzeyine ve temel seviyede SQL bilgisine sahip olmak, Nesne tabanlı analiz ve tasarım hakkında bilgi sahibi olmak, Veritabanı yönetimi, sistem yönetimi, network yönetimi, bilgi güvenliği denetçi sertifikası gibi konularda bilgi ve sertifika sahibi olması tercih edilmektedir.

MÜHENDİS BAŞVURU ŞARTLARI

Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, bilgisayar bilimleri mühendisliği, yazılım mühendisliği, bilişim sistemleri mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

BAŞVURU

Başvurular, 26.03.2018 tarihinde başlayacak olup, 20.04.2018 günü saat 17.30'a kadar Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığı (MASAK) internet sitesinde ( www.masak.gov.tr) yayımlanan "Başvuru Formu" eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmak suretiyle elektronik ortamda yapılacaktır. Adayların, fotoğraflarını ve başvuru için gereken belgeleri elektronik ortamda taratıp başvuru formuna eklemeleri zorunludur.

Elektronik başvuru sırasında ekler yüklendikten sonra, başvuru formundan alınacak çıktı imzalanarak sözlü sınavdan önce başvuru ekleri ile birlikte Başkanlığa elden veya posta ile ulaştırılacaktır.

Başvuru formu, CV Lisans diploması veya okul çıkış belgesi. Mesleki tecrübeyi gösterir belge, En az iki güncel programlama dilini bildiğini gösterir belge, KPSS Sonuç Belgesi, İngilizce dilinde Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) alınan puanı veya bu dilde yapılan diğer yabancı dil sınavlarından alınan ve Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen YDS dengi puanı gösterir belge.

KPSSCAFE android uygulamamızı ücretsiz indirmek için ---->>> TIKLAYIN

KPSSCAFE iOS uygulamamızı ücretsiz indirmek için----> TIKLAYIN

KPSSCAFE.COM.TR  | ANKARA

26 Mar 2018 - 23:35 - Sözleşmeli Personelgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?
Tüm anketler