TÜİK Kamu Personeli Alım İlanına Başvurular Devam Ediyor

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yayımlanan kamu personeli alım ilanına başvurular devam ediyor. Peki TÜİK personel alımına kimler başvuru yapabilir? Başvuru şartları nelerdir? Başvurular nasıl yapılacak?

TÜİK Kamu Personeli Alım İlanına Başvurular Devam Ediyor
TÜİK Kamu Personeli Alım İlanına Başvurular Devam Ediyor
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından DPB'de bir ilan yayımlandı.

TÜİK tarafından yayımlanan ilanda kurum bünyesinde istihdam etmek üzere bilişim kadrosunda sözleşmeli olarak istihdam etmek üzere 11 adet personel alımı yapılacağı bildirildi. Yayımlanan ilana başvurular geçtiğimiz hafta başladı Yayımlanan ilanda personel alımı başvurusu için son günün 9 Mart olduğuna yer verildi. PEki TÜİK kamu personel alımı başvuruları nasıl yapılacak? Başvuru şartları nelerdir?

BAŞVURU ŞARTLARI

İlana başvuru yapacak adayların aşağıdaki genel şartları taşıyor olması gerekmektedir.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları taşımak, Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak. (b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak. Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçemeyecekler için en az 3 yıllık, diğerleri için en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunması. (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) bendi ya da 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile özel kesimde sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır.) Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemeleri, zorunludur. Erkek adaylar için askerlik ile ilgili terhis, muafiyet veya son başvuru tarihi itibariyle en az 2 (iki) yıl erteletmiş olmak kaydıyla ilişiği bulunmamak.

BAŞVURU ŞEKLİ

İlana başvuru yapacak adayların aşağıdaki evrakları 9 Mart'a kadar Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı Devlet Mahallesi Necatibey Caddesi No:114 06420 Bakanlıklar Çankaya/ANKARA adresinde bulunan Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı, İnsan Kaynakları Daire Başkanlığına şahsen veya posta yolu ile göndermesi gerekmektedir.

İş Talep Formu Özgeçmiş Mesleki Çalışma Sürelerini Gösteren Belgeler  En Az 2 (İki) Programlama Dilini Bildiğini Gösteren Belgeler  KPSS Sonuç Belgesi  Yabancı Dil Belgesi  Mezuniyet Belgesi  Sertifikalar

KPSSCAFE.COM.TR  | ANKARA

02 Mar 2018 - 22:57 - Sözleşmeli Personelgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?
Tüm anketler