Manisa Turgutlu SYDV Personel Alımı (18 Eylül 2012)

T.

 

T.C. MANİSA VALİLİĞİ TURGUTLU İLÇESİ

SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI BAŞKANLIĞI

BELİRSİZ SÜRELİ PERSONEL ALIM İLANI

Turgutlu Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına, aşağıda belirtilen nitelikte Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı...

 


T.C. MANİSA VALİLİĞİ TURGUTLU İLÇESİ


SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI BAŞKANLIĞI


BELİRSİZ SÜRELİ PERSONEL ALIM İLANI


Turgutlu Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına, aşağıda belirtilen nitelikte Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fon Kurulunun 16.02.2012 tarih ve 2012/1 sayılı kararı ile yürürlüğe konulan Vakıflarda çalışacak personelin niteliklerini belirleyen Norm Kadro Standartları, Nitelikleri, Özlük Hakları ve Çalışma Şartlarına İlişkin Esaslar ve 4857 sayılı İş Yasası uyarınca ve Turgutlu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının 11.09.2012 tarih 01 sayılı mütevelli heyeti kararına istinaden şartları tutan adaylar arasından 5 Adet Sosyal Yardım ve İncelemesi Görevlisi pozisyonu için 5510 sayılı Sosyal Sigorta Kanunu uyarınca Belirsiz Süreli Sözleşmeli 5 (Beş) Personel istihdam edilecektir.


I)BAŞVURACAK ADAYLARDA ARANACAK GENEL ŞARTLAR


Alınacak adayların aşağıda belirtilen şartları taşıması gerekmektedir.


1) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,


2) Medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak,


3) 18 yaşını bitirmiş olmak ve 35 yaşını doldurmamış olmak,


4) Erkek adaylar için, askerlik görevini yapmış veya muaf olmak ya da askerlikle ilişkisi bulunmamak,


5) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,


6) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.


7) Görevin özelliğine göre eğitim, yaş, tecrübe gibi özel şartları taşımak.


8) İstihdam edilecek Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi için, 4 yıllık Yükseköğretim kurumlarının İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İşletme, İktisat, Kamu Yönetimi, Uluslar arası İlişikler ve Maliye), Sosyoloji, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Halkla İlişkiler, İletişim ve Sosyal Hizmetler Bölümlerinden mezun olmak,


9) 2011 veya 2012 yıllarında, ÖSYM tarafından yapılan geçerli Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSSP3 puan türünde en az 60 puan almış olmak,


II) BAŞVURACAK ADAYLARDA ARANACAK ÖZEL ŞARTLAR


1. Başvuru tarihi itibariyle en az 3 aydır Turgutlu sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak,


2. Görevi devamlı yapmasına engel olabilecek akıl sağlığı veya vücut sağlığı ile ilgili özür bulunmamak,


3. İyi derecede bilgisayar (Windows, Word, Excel, Powerpoint, Photoshop v.b.) kullanabiliyor olmak


4. Varsa iş deneyim belgesi


5. İşin Süresi : Daimi Süreli ( İlk İki Ay Deneme Süresi)


6. İstihdam edilecek pozisyon ve İstihdam edilecek Kişi Sayısı : Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi 5 (beş) Kişi


7. Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi İş Tanımı: Sosyal yardım ve proje başvuru sahiplerinin ve Genel Sağlık Sigortası gelir testine ilişkin başvuru sahiplerinin muhtaçlığına ilişkin araştırmalarnı mahallinde yürütmek, Mütevelli Heyetine sunulmak üzere Sosyal İnceleme Raporunu hazırlamak ve diğer kamu hizmetleri ile ilgili olarak hedef kitleye yönelik danışmanlık ve yönlendirme faaliyetlerini yürütmek


III) MÜLAKATA ALINACAK ADAYLARDAN İSTENİLECEK BELGELER


1. Üzerinde T.C Kimlik Numarası yazılı bulunan nüfus cüzdanının önlü arkalı fotokopisi


2. Son 6 ay içerisinde çektirilmiş 3 adet vesikalık fotoğraf,


3. KPSS sonuç Belgesi Fotokopisi


4. Adli Sicil Kaydı


5. Diploma Fotokopisi


6. Bilgisayar yeterlilik durumunu gösteren belgenin fotokopisi, (herhangi bir kurumdan almış olduğu sertifika, kurs bitirme belgesi veya transkript üzerinde bilgisayar dersi okuduğuna gösteren belge)


7. Özgeçmiş, (Özgeçmiş mektubunda doğum yeri, doğum yeri, eğitim durumu, iş deneyimleri, özel meziyet ve nitelikleri, bu işe neden başvurduğu, geleceğe dönük hedef ve amaçları, aile bilgileri, hobileri gibi konulardan bahsedilecektir.)


8. Sağlık Kurul Raporu (Yapılacak Mülakat Sınavında Başarılı olan aday için geçerli)


9. Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış olduğuna, muaf olduğuna veya askerlikle ilişkisi bulunmadığına dair belge,


IV) SINAV BAŞVURUSU ve SINAVA İLİŞKİN BİLGİLER


1. Başvurular, 12 Eylül 2012 Çarşamba tarihinde başlayıp, 21 Eylül 2012 Cuma tarihinde saat 17.00 kadar http://app.aile.gov.tr/vakifilan/IlanListesi.aspx veya http://www.sosyalyardimlar.gov.tr/tr adresinden yapılacaktır.


2. Posta yolu ve şahsen müracaatlar kabul edilmeyecektir.


3. Başvuran adaylardan KPSS P3 Puanına göre en yüksek puandan başlayarak 3 katı aday ( 15 ) mülakata çağrılacaktır.


4. Başvuru sonucunda mülakata çağrılacak adayların listesi, Turgutlu Kaymakamlığı resmi internet adresinde (htpp://www.turgutlu.gov.tr) 24 Eylül 2012 Pazartesi günü yayınlanacak olup, bu ilan tebliğ mahiyetinde olacağından ayrıca tebligat yapılmayacaktır. Mülakata çağrılacak adayların Vakıf Başkanlığında yer alan İş talep Formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra imzalı ve fotoğraflı olarak istenilen diğer belgelerle birlikte en geç, 26 Eylül 2012 Çarşamba Günü saat 17.00ye kadar Turgutlu Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü Hükümet Konağı Cumhuriyet Mahallesi Akçakmak Yolu: No:194 adresine şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.


5. Mülakat çağrılacak adayların başvurusu sırasında kurumumuz tarafından aranan belgeler incelendikten sonra eksik belgesi olanların başvuruları kabul edilmeyecektir.


6. 27 Eylül 2012 Perşembe Günü Saat 10.00te Turgutlu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı toplantı salonunda mülakat yapılacaktır.


V) BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ VE ATAMA


1. Mülakat sınavı sonucunda, Sınav Komisyonu tarafından başarılı bulunan 5 aday Mütevelli heyetinin onayına sunulacaktır. Mütevelli Heyetinin onayının müteakiben sözleşme yapılmasına karar verilen adaylar 28 Eylül 2012 Tarihinde Turgutlu Kaymakamlığı resmi internet sitesinde (http://www.turgutlu.gov.tr) yayınlanacaktır.


2. Sözleşme yapılmasına karar verilen adaylar ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğünün onayına müteakiben 7 (yedi) gün içerisinde sözleşme imzalanarak göreve başlatılacaktır.


3. Adayların evrakları üzerinden yapılan kontrollerde, istenilen pozisyon için şartları uygun olmayan, yanlış beyan verdiği tespit edilen ya da istenilen zamanda göreve başlamayan adaylar hakkında tutanak düzenlenerek atamaları yapılmayacak ve sözleşmeleri imzalanmayacaktır.


4. Turgutlu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı mülakat sonucunda personel alıp almamakta ve göreve başlatma tarihinde serbesttir.


VI) MÜRACAAT YERİ ve İLETİŞİM BİLGİLERİ


Müracaat Yeri : Turgutlu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı- Hükümet Konağı Cumhuriyet Mh. Akçakmak Yolu No: 194


Turgutlu-Manisa


Turgutlu S.Y.D.V İletişim Bilgileri


Tel : (236) 314-84-26


Mail : [email protected]

18 Eyl 2012 - 10:18 - SYDVgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket 2022 KPSS Lisans Sınavı İptal Edilmeli mi?