Biruni Üniversitesi Eğitim Öğretim ve Sınav Yönetmeliği Yayımlandı

Resmi Gazetenin Yönetmelikler bölümünde Biruni Üniversitesi eğitim öğretim ve sınav Yönetmeliği yayımlandı. Yönetmelik hakkında tüm detaylar haberimizde..

Resmi Gazetenin Yönetmelikler bölümünde Biruni Üniversitesi eğitim öğretim ve sınav Yönetmeliği yayımlandı. Yönetmelik hakkında tüm detaylar haberimizde..  

Yayımlanan Yönetmelik 26 Haziran 2016 tarihli Resmi Gazetenib Yönetmelikler bölümünde " Biruni Üniversitesi Ön Lisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği " başlığı ile paylaşıldı. 

Yönetmelik 5 bölümden ve 39 maddeden oluşmaktadır. Yayımlanan Yönetmeliğin detayları ise şöyle;

Amaç

MADDE 1 –

(1) Bu Yönetmeliğin amacı, Biruni Üniversitesine bağlı fakülte ve meslek yüksekokullarında yürütülen eğitim-öğretim ve sınavlara ilişkin esasları düzenlemektir.

Kapsam

MADDE 2 –

(1) Bu Yönetmelik, Biruni Üniversitesine bağlı fakülte ve meslek yüksekokullarında yürütülen eğitim-öğretim ve sınavlara ilişkin hükümleri kapsar.

Dayanak

MADDE 3 –

(1) Bu Yönetmelik, 4/11/1981 tarihli ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 14 ve 44 üncü maddelerine dayanılarak hazırlanmıştır.

Tanımlar

MADDE 4 –

(1) Bu Yönetmelikte geçen;

a) Ağırlıklı Genel Not Ortalaması (AGNO): Her bir dersten elde edilen başarı notu katsayısının AKTS kredisi ile çarpılmasından bulunan sonucun toplam AKTS kredisine bölünmesi yolu ile bulunacak değeri,

b) Avrupa Kredi Transfer Sistemi (AKTS): Öğrencilerin yurt içinde ve yurt dışında aldıkları ve başarılı oldukları ders kredilerinin ve notlarının bir yükseköğretim kurumundan diğerine transferini sağlayan iş yüküne dayalı sistemi,

c) Birim: Üniversiteye bağlı fakülte ve meslek yüksekokulunu,

ç) HBP: Harf başarı puanını,

d) İlgili kurul: Üniversiteye bağlı fakültelerde, fakülte kurulunu ve meslek yüksekokullarında meslek yüksekokulu kurulunu,

e) Mütevelli Heyet: Biruni Üniversitesi Mütevelli Heyetini,

f) ÖSYM: Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezini,

g) Rektör: Biruni Üniversitesi Rektörünü,

ğ) Senato: Biruni Üniversitesi Senatosunu,

h) Üniversite: Biruni Üniversitesini,

ı) YÖK: Yükseköğretim Kurulunu, 

ifade eder.

Yönetmeliğin Devamı İçin Tıklayınız. 

Kpsscafe.com.tr / ANKARA

26 Haz 2016 - 09:06 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket En çok KADRO hangi bölüm mezunlarına verilmelidir ?