300 bin sözleşmeli kadro bekliyor

CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, genel seçimler öncesi söz verilmesine rağmen kamudaki sözleşmeli personelin kadro alamadığını vurguladı.

300 bin sözleşmeli kadro bekliyor
Video için play'e tıklayın

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, sayıları 300 bini bulan sözleşmeli memur ile kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B statüsünde çalışanlara verilen ‘kadro’ sözünü hatırlattı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) genel kurulunda konuyla ilgili konuşan Dr. Şevkin, aile birliği, kademe ve derecesi olmayan, düşük sigorta ve maaşla çalışmak durumunda kalan tüm sözleşmelilere genel seçimler öncesi kadro sözü verilmesine rağmen bugüne kadar bu sözün yerine getirilmediğini kaydetti.

SÖZLER YERİNE GETİRİLMİYOR!

Yüce meclis çatısı altında defalarca söz alıp Türkiye’nin ve halkın sorunlarına değinerek çözüm istediklerini vurgulayan Dr. Şevkin, “Bu anlamda, kamu kurum ve kuruluşlarında sayıları 300 bini bulan sözleşmeli çalışanlara verilen sözlerin yerine getirilmesi için ısrarımızı sürdürüyoruz. Yüz binlerce sözleşmeli personel kadroya geçmek için hâlâ beklemektedir. Bu konuda sürekli söz veriliyor ama ne hikmetse bir türlü daimi kadro verilmiyor” diye konuştu.

KANAYAN YARAYA İŞARET ETTİ

Kabine üyelerine ve iktidar partisi milletvekillerine seslenen Dr. Şevkin, “Zaman kaybetmeden tüm sözleşmeliler ile 4/B statüsündeki personel bir an önce iş güvencesine kavuşmalıdır. 2011 seçimlerinde 234 bin 4/B'liye kadro verilmişken o tarihten bu yana işe alınan sözleşmeli personele neden kadro verilmiyor? Sözleşmeli personelin eş durumundan tayin konusuna kadar tüm mağduriyetlerinin giderilmesi için yeni bir çalışma yapılması düşünülmekte midir? Bu kanayan yara ve yaşanan acılar ne zaman bitecektir?” sorularını yöneltti.

KPSSCAFE.COM.TR | ANKARA

24 Şubat 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

02

Görkem - EYT, atanamayan öğretmenler, evde babasının eline bakan, işsizlikten bunalan gençler ve kadro verilmeyen sözleşmeli personeller bu sefer, bu iktidara sandıkta milletin artık seçim oyunlarını ve yalanlari istemediğini, eski devlet düzen nizamını, kuvvetler ayrılığını, demokrasiyi, hukuku, huzuru ve barışı istediğini gösterecek. Rabbim kazasız belasız, istendiği gibi silahla değil, seçimle adil, şeffaf bir yönetim nasip etsin ülkemize .

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Şubat 09:20
01

4 b li - Bu konuda mhp seçim öncesi söz vermişti. Secim sonrası tamamen unutuldu. Tamam siyaset böyle yapılır diyorlarsa hatırlatmak isterim "zulüm ile abad olanın ahiri berbad olur" 4 b 'li ye yaşatılan bu haksizca uygulamaya son verilmelidir.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Şubat 09:20