Satış elemanıydı efsane yüzücü oldu

27. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı'nın onur konuğu İngiliz yüzücü Adam Walker, su ısıtıcısı ve tost makinesi satan bir satış elemanıyken yüzücü olduğunu söyledi.

İSTANBUL (AA) - 27. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı'nın onur konuğu İngiliz yüzücü Adam Walker, su ısıtıcısı ve tost makinesi satan bir satış elemanıyken yüzücü olduğunu söyledi.

Dünyanın 49 ülkesinden 1988 yüzücünün katılımıyla yarın gerçekleştirilecek geleneksel yarışın bu yılki onur konuğu 7 okyanus geçişinde kulaç atan ilk İngiliz yüzücü Adam Walker, yüzmeye merak sarmadan önce su ısıtıcı ve tost makine satan bir satış elemanı olduğunu söyledi.

Hayatında bir ilham aradığını ve izlediği bir filmde rol alan adamda kendisini gördüğünü belirten Walker, "Film, bir adamın hayatının İngiliz Kanalı'nda yüzmeye başlamasıyla değiştiğini konu alıyordu. Ben de 'Neden olmasın'  dedim ve her gün havuzda yüzmeye başladım. Daha sonra açık denizlerde yüzmeyi denedim. Nihayetinde de İngiliz Kanalı'nda yüzdüm ve şimdi 7 okyanus geçişinde kulaç atmış bulunuyorum" diye konuştu.

Deneyimli yüzücü Walker, 27 yaşında bu spora başladığını ve kısa sürede açık hava yüzmede önemli başarılara imza attığını ifade ederek, geç yaşta spora başlayanlara önerilerde bulundu. Sporun yaşla sınırlandırılmaması gerektiğini söyleyen Walker, disiplinli bir sporcunun her şeyi başardığı ifade etti.

Adam Walker, omzundan iki kez operasyon geçirdiğini, bu sebepten "Ocean Walker İnme Tekniği" geliştirdiğini aktardı.

Geçen yıl Yeni Zelanda'nın soğuk sularında düzenlenen Ocean's Seven Yüzme Maratonu'nda 1,80 metrelik bir köpek balığı ile burun buruna geldiğini söyleyen Walker, "O sırada bir gölge oldu ve onun bir yunus olduğunu fark ettim. Zamanla 12 tane yunus etrafıma doluştu. Yüzerken bir köpek balığının bana yaklaştığını fark ettim. 1,5 saat boyunca yunuslar, köpek balığından beni korudu" dedi.

Açık hava yüzücüsü Walker, Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı'nın açılışını yapacağını hatırlatarak, "İstanbul Boğazı'nda çok güzel bir deneyim yaşayacağız. Ben önden gidip, yarışmacıların elini sıkmak için hazır olacağım" diye konuştu.

25 Temmuz 2015 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.