Çankaya Üniversitesi Personel Alıyor! İşte Başvuru Şartları...

ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ tarafından akademik kadrolar da görevlendirilmek üzere 20 öğretim görevlisi alınacağı açıklandı. Başvuru şartları, başvuru tarihleri ve ilana dair tüm detaylar haberimizin devamında yer alıyor. Kamu Personeli, memur alımları ve KPSS ilanları ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak için kpsscafe.com.tr'yi takip etmeye devam edin.

Çankaya Üniversitesi Personel Alıyor! İşte Başvuru Şartları...
Çankaya Üniversitesi Personel Alıyor! İşte Başvuru Şartları...
Haber albümü için resme tıklayın

ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ tarafından akademik kadrolar da görevlendirilmek üzere 20 öğretim görevlisi alınacağı açıklandı. Başvuru şartları, başvuru tarihleri ve ilana dair tüm detaylar haberimizin devamında yer alıyor. Kamu Personeli, memur alımları ve KPSS ilanları ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak için kpsscafe.com.tr'yi takip etmeye devam edin.
 

Çankaya Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayınlanan ilanda "Üniversitemizin aşağıda gösterilen bölümlerine 657 sayılı Kanun’un 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıyan, 2547 sayılı Kanun’un 26, 24, 23, 31 ve 50/d maddeleri ile Üniversitemiz Akademik Yükseltilme ve Atama Kriterleri Yönergesi ve Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik uyarınca öğretim elemanları alınacaktır." ifadelerine yer verildi.

Üniversitemizin öğretim dili [(*) işaretli bölümler hariç] İngilizcedir. Adayların eğitim-öğretim, araştırma yapacak ve yaptıracak düzeyde İngilizce bilmeleri gerekmektedir. İngilizce bilgi düzeyi için "Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmeliğin 8.madde 7.paragraf”ında belirtilen şartlardan birini taşıdığını belgelemesi gerekmektedir.
(1) Psikoloji alanında tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak. Doktora programı öğrencilerinde “henüz doktora tez önerisini sunmamış olmak” şartı aranmaktadır. ALES eşit ağırlık puan kategorisinde en az 70 puan almış olmak, yabancı dil düzeyi için YDS en az 80 veya eşdeğerliği YÖK tarafından kabul edilen bir sınavdan en az eşdeğer puanı almış olmak
(2) Bilgisayar veya Yazılım Mühendisliği Bölümü lisans mezunu olmak ve Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri veya Yazılım Mühendisliği anabilim dalında tezli yüksek lisans yapmış olmak. ALES sayısal puan kategorisinde en az 70 puan almış olmak, yabancı dil düzeyi için YDS en az 80 veya eşdeğerliği YÖK tarafından kabul edilen bir sınavdan en az eşdeğer puanı almış olmak.
(3) Makine Mühendisliği lisans ve Makine Mühendisliği tezli yüksek lisans programlarından mezun olmuş olmak. Tezli yüksek lisans sonrasında alanında en az 3 yıl eğitim tecrübesine sahip olmak. ALES sayısal puan kategorisinde en az 70 puan almış olmak, yabancı dil düzeyi için YDS en az 80 veya eşdeğerliği YÖK tarafından kabul edilen bir sınavdan en az eşdeğer puanı almış olmak
(4) Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü lisans mezunu olmak ve Rus Dili ve Edebiyatı alanında tezli yüksek lisans ve/veya doktora derecesine sahip olmak. Belgelendirmek kaydıyla, tezli yüksek lisans mezuniyetinden sonra yükseköğretim kurumlarında Rus dili öğretimi alanında en az 2 yıl deneyim sahibi olmak. ALES sözel puan kategorisinde en az 70 puan almış olmak, Rus dilinde yapılan ve geçerliği Yükseköğretim Kurulu tarafından tanınmış ulusal ya da uluslararası dil sınavından en az 80 puan almış olmak.
Adaylar özgeçmişlerini, yayın listelerini, idarece onaylı diploma fotokopilerini, ALES ve dil belgesi örneği, ders dökümü (transcript) aslı veya onaylı, nüfus cüzdan örneği, erkek adaylar için muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, ertelemiş veya muaf olduğunu gösteren belge örneği, bilimsel çalışmalarını ve yayınlarını, yayınlarının bulunduğu derginin ilgili alan indekslerinde tarandığına dair belgeleri, atıflar, varsa hakemliklerini kanıtlayan belgeleri kapsayan dosyadan bir adet düzenleyerek başvuru formu (http://pdb.cankaya.edu.tr/form/) ekinde Merkez Kampüs; Yukarıyurtçu Mahallesi Mimar Sinan Cad. No: 4 Etimesgut/ANKARA adresindeki Personel Daire Başkanlığı'na, şahsen teslim etmeleri gerekmekte olup posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Kamuda çalışan/çalışmış olanlar başvuru formu ile birlikte görev yaptığı kurumdan alacakları disiplin bilgilerini de içeren onaylı sicil özeti ve varsa yurt dışı diplomaların denklik belgesi eklenmelidir.
Başvurular Üniversitemiz "Akademik Yükseltilme ve Atanma Başvuru Ön Değerlendirme Komitesi" tarafından incelendikten sonra başvuru kriterlerini sağlayan Profesör adaylar beş adet, Doçent adayları ise üç adet daha yayın dosyasını kendilerine tebliğ tarihinden itibaren bir hafta içinde Personel Daire Başkanlığı'na teslim edeceklerdir. Doktor Öğretim Üyeliğine başvuran adaylar yayın dosyalarını ilgili dekanlığa verecektir.
Başvuru süresi ilan tarihinden itibaren 15 gündür.

13 Oca 2020 - 19:59 - Akademikgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?
Tüm anketler