CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu: "Meclisten geri çekilmeyiz"

Meclisten geri çekilme tartışmalarına ilişkin son açıklamayı parti lideri Kılıçdaroğlu yaptı. Açıklamasında meclisten geri çekilmeyeceklerini ifade ettiler...

" Meclis'i terk etmek gibi bir niyetimiz yok. Meclis'ten neden çekilelim. Bizi oraya millet gönderdi. Orada olacağız ve yapılan seçim hilesine karşı milletin hakkını savunacağız. " ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu şöyl devam etti:

Seçmen belirlemedi

" Referandumda milletimiz üzerine düşen görevi layıkıyla yaptı. Bizim milletin oyuyla sorunumuz yok. Sorun; referandumun sonucunu milletin oylarının değil, geçerli sayılan mühürsüz oyların belirlemiş olması. 16 Nisan referandumu tarihe 'Mühürsüz seçim' olarak geçti.

YSK emredici hükmü çiğnedi

" Yasa, "Mühürsüz oy pusulası geçersizdir" diyor. Takdir hakkını hakime bile bırakmıyor. hukuk buna 'Emredici hüküm' diyor. Anayasa Mahkemesi'nin de aynı doğrultuda kararı var. "

Protesto

" Gençler 16 Nisan akşamı benden çok daha heyecanlı bir konuşma bekliyorlardı. Ancak biz YSK'yı hedef almayı tercih ettik. hukuku önemseyen herkesin YSK kararını protesto etmek hakkıdır. "

kpsscafe.com.tr | KONYA

20 Nisan 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.