KPSS En Az 60 Puanla 1300 Sözleşmeli Kamu Personeli Alınacak! Kurumdan Hakkında Detaylı Açıklama Geldi

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün resmi internet sitesinden bugün ÖSYM 'de yayımlanan başvuru kılavuzuna ilişkin bilgilendirme mesajı yayımlandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Personel alımına ilişkin tüm detaylar ve daha fazlası kpss cafe adresinde.

KPSS En Az 60 Puanla 1300 Sözleşmeli Kamu Personeli Alınacak! Kurumdan Hakkında Detaylı Açıklama Geldi

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün resmi internet sitesinden bugün ÖSYM 'de yayımlanan başvuru kılavuzuna ilişkin bilgilendirme mesajı yayımlandı. Tapu ve Kadastro'dan yayımlanan duyuruda, başvuru yapacak adayların en az önlisans mezunu olması gerektiği KPSSP3 ve KPSSP93 puanlarının baz alınacağı ve kpss'den en az 60 puan almış adayların başvuru yapabileceği belirtildi. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün resmi sitesinden yapılan bilgilendirmede şu ifadelere yer verildi ; 

"Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası kapsamında istihdam edilmek üzere 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararına ekli 28/06/1978 tarihli ve 16330 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 2 nci maddesinin birinci fıkrasının (a) bendine göre ÖSYM Başkanlığı tarafından Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle doğrudan yapılacak merkezi yerleştirme yöntemi ile 487 adet Büro Personeli ve 813 adet Tekniker unvanında olmak üzere toplam 1300 adet sözleşmeli personel alınacaktır.

Ön lisans ve lisans düzeylerinde tercih yapılabilecek sözleşmeli personeli pozisyonlarının bulunduğu KPSS-2017/6 Tercih Kılavuzu, ÖSYM'nin internet sitesinde 19/06/2017 tarihi itibariyle yayınlanmıştır.

Tercih işlemlerinde lisans düzeyindeki pozisyonlar için (2016-KPSS Lisans), ön lisans pozisyonlar için (2016-KPSS Ön Lisans) sınav sonuçları kullanılacaktır. Adaylar tercihlerini, 20-29 Haziran 2017 tarihleri arasında tercih kılavuzunda belirtilen kurallara göre ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girerek yapabilecektir.

Yerleştirme işlemlerinde, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacaktır. İlgili sınav puanı en az 60 (altmış) olan adaylar tercih yapabilecektir. Sözleşmeli pozisyonlarda çalışacakların ücretleri Döner Sermaye bütçesinden karşılanacaktır.

Kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta iken; hizmet sözleşmeleri sona erenler veya bu kılavuzdaki sözleşmeli pozisyonlara yerleştirilmek üzere tercih yapanlar hakkında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinde (*) ve 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin 3 ve 4 üncü fıkralarında (**) yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır.

(*) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesinde yer alan hüküm:

"...Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler."

(**) Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin 3 ve 4 üncü fıkralarında yer alan hükümler:

"...Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez. 
Sözleşmesini;
a) Kısmi zamanlı veya proje süresi ile sınırlı çalışanlardan, 
b) Ek 4 üncü madde çerçevesinde unvan değişikliği yapanlardan, 
c) Eş veya sağlık durumu nedeniyle yer değişikliği talebinde bulunmakla beraber; geçiş yapacağı hizmet birimi bulunmaması, birim bulunmakla beraber o birimde aynı unvan ve niteliği haiz boş pozisyon bulunmaması veya en az bir yıllık fiili çalışma şartını karşılayamaması nedenlerinden herhangi birine bağlı olarak, Ek 3 üncü maddenin (b) veya (c) bendi hükmü kendilerine uygulanamayanlardan, tek taraflı feshedenler, bir yıllık süre şartına tabi tutulmadan yeniden istihdam edilebilirler."

İLETİŞİM: (Sınav ilanı ile ilgili tereddüt edilecek hususlarda aşağıdaki telefon numaralarından bilgi alınabilir.)

Adres : Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı Dikmen Caddesi No:14 (06100) Bakanlıklar/ANKARA

Telefon : (0312) 5514511-5514019-5514537 Faks : (0312) 4136525"

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

19 Haz 2017 - 17:09 - KPSSgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.

05

Şükran ASLAN - Ya peki neden lise mezunlarına kpss girme şansı veriyorsunuz almayın artık neden bizi almiyor oyaliyorsunuz

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Haziran 17:09
04

Sağlam - KPSS ye girerken kaç yaşındasın sın, ne mezunusun, mesleğin ne vs. hiç soran yok para gelecek ya. Ulan yazık bu millete Ya. Yerleştirmeye gelince birsürü şart ve oyalama oh anasını satayım

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Haziran 17:09
02

Kadriye - Buro personeli alınacak madem neden buro yonetimi mezunları alınmıyor o kadar yıl hazırlandım emekler heba oldu gitti yeminle

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Haziran 17:09


Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?
Tüm anketler