Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesine Öğretim Görevlisi Alımı(5 Aralık 2012)

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörlüğünden:   AKADEMİK PERSONEL ALINACAKTIR   (YARDIMCI DOÇENT)   Üniversitemiz birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve bu kanunda değişiklik yapan 5772 sayılı.

 

 

 

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörlüğünden:

 

AKADEMİK PERSONEL ALINACAKTIR

 

(YARDIMCI DOÇENT)

 

Üniversitemiz birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve bu kanunda değişiklik yapan 5772 sayılı...

 

 

 

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörlüğünden:

 

AKADEMİK PERSONEL ALINACAKTIR

 

(YARDIMCI DOÇENT)

 

Üniversitemiz birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve bu kanunda değişiklik yapan 5772 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerinde belirtilen koşullara göre öğretim üyesi alınacaktır.

 

657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48.maddesindeki genel ve ilanda belirtilen diğer koşulları taşıyan yardımcı doçent kadrolarına başvuracak adayların İlgili Fakültelere şahsen başvurmaları gerekmektedir. Belirtilen şartları taşımayan ve süresi içerisinde başvurmayan adayların başvuruları ile postayla yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

 

DOÇENTLER:

 

2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği'nin ilgili maddelerine göre Üniversitemize Öğretim Üyesi (Doçent) alınacaktır.

 

1- Doçent kadrosu için adayların Başvuru Formuna özgeçmişini, 2 fotoğrafını, Nüfus Cüzdanı fotokopisi, Doçentlik belgesini, yayın listesini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosyayı ekleyerek Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığı'na başvurmaları gerekmektedir.

 

2- Başvurularda Üniversitemiz Senatosunca kabul edilen "Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterleri" dikkate alınacağından burada belirtilen belgelerin de eklenmesi gerekmektedir. Ayrıntılı bilgi (http://www.agri.edu.tr) adresinden temin edilebilir.

 

YARDIMCI DOÇENTLER :

 

Yardımcı Doçent kadrosuna başvuracak adayların, başvurdukları bölüm ve anabilim dalını belirten dilekçelerine; ekleyecekleri özgeçmişini, 4 adet fotoğrafını, nüfus cüzdan fotokopisi, doktora/tıpta uzmanlık belgesi ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan (4) dört takım dosya halinde vereceklerdir.

 

NOT: Yardımcı Doçent kadrolarına başvurularda üniversitelerin akademik kadrolara atama için aranan kriterler kapsamında Yükseköğretim Kurumunun belirlediği kıstaslar çerçevesinde yapılan merkezi yabancı dil sınavlarından belirli bir puan alma şartı getirilse bile söz konusu kadrolara atamalarda herhangi bir ayrım yapılmaksızın 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 23. maddesinin (b) fıkrasının 2 numaralı bendi gereğince üniversitemizde ayrıca yabancı dil sınavı yapılacaktır. İlgili birimlerce yapılacak yabancı dil sınavında başarılı olmaları gerekmektedir.

 

- Yabancı ülkelerden alınan doktora diploması ile unvanların Üniversitelerarası Kurulca eşdeğerliliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.

 

- Herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılmış dahi olsalar) çalıştıkları kurumdan alacakları onaylı hizmet belgesini müracaat belgelerine ekleyeceklerdir.

 

- Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış olmak, tecilli olmak veya askerlikten muaf olduğunu belgelendirmek.

 

- Yardımcı doçentlik dil sınavı tarihi, dosyaların incelenmesinden sonra, Üniversitemizin www.agri.edu.tr web sitesinde duyurulacaktır.

 

- Müracaatlar İlanın Resmi Gazetede Yayınlandığı tarihten itibaren 15 gün içinde kabul edilecektir.

 

- Müracaat edecek adayların devlet hizmetine girmede aranılan genel şartlara haiz olmaları gerekmektedir.

 

Birimi

Bölüm / Anabilim Dalı

Unvanı

Ad.

Drc .

Başvuru KoşuluBEDEN EĞİTİMİ ve SPOR YÜKSEK OKULU

BEDENEĞİTİMİ ve SPOR ÖĞRETMENLİĞİ

Doç. Dr.

1

2

Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi alanında doçentlik belgesi almış olmak.EĞİTİM FAKÜLTESİ

SINIF ÖĞRETMENLİĞİ

Yrd . D o ç .

1

3

İlgili alanda doktora yapmış olmakFEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ

TÜRKİYE CUMHURİYET TARİ H İ

Yrd . D o ç .

1

1

İlgili alanda doktora yapmış olmak


05 Ara 2012 - 09:05 - Akademik


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket Memur Ve Personel Alımlarında Yaş Şartı Esnetilmeli mi?