Yeni Nesil Eğitim Modelleri

Yeni nesil eğitim modelleri.

Yeni nesil eğitim modelleri...
Kişisel gelişimini tamamlamış, özgür, insan odaklı düşünen ve yaşayan, doğaya saygılı, teknolojiyi iyi kullanabilen başta İngilizce olmak üzere en az 2 yabancı dili çok iyi konuşabilen bireyler yetiştirmek arzusu tüm anne babaları ortak hayali olarak karşımıza çıkıyor.
Globalleşen dünyamızın rekabetçi koşullarına uyumlu bir birey olabilmek eğitimin çocukluktan itibaren başlaması gerektiği konusunda başka anne-babalar ve eğitim uzmanları olmak üzere herkes hem fikir. Kişisel gelişimini tamamlamış, özgür, insan odaklı düşünen ve yaşayan, doğaya saygılı, teknolojiyi iyi kullanabilen başta İngilizce olmak üzere en az 2 yabancı dili çok iyi konuşabilen bireyler yetiştirmek arzusu tüm anne babaları ortak hayali olarak karşımıza çıkıyor.

Bu hayali gerçekleştirmek için okulun sosyal olanakları kadar okulun uyguladığı sistem ve müfredatta önem taşıyor.

Türkiye’nin yeni nesil okulu eğitim modelleri ile fark yaratıyor.
Türkiye’nin geleceğinin anahtarı olacak bir gençlik yetiştirmek için yola çıkan Vizyon Koleji, Teknolojik eğitim konsepti, Potansiyel Odaklı Eğitim Modeli ve FLEXA İngilizce eğitim modeli üzerinden yükseliyor. Vizyon Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Cem Arıtuluk, “Nitelikli bir eğitim için gerekli tüm altyapının eksiksiz sağlandığı, güçlü eğitimci kadrosu ve teknolojik okul konseptiyle Vizyon Kolejini Türkiye’ye özgün bir eğitim modeli kazandıracak biçimde hayata geçirdik” diye konuşuyor.

Vizyon Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Cem Arıtuluk, Vizyon Koleji’nin farklılıklarını anlatıyor!

‘’Vizzy ‘’ isimli sistem sadece Vizyon Koleji’nde!
Vizyon Koleji tarafından geliştirilen ve öğrenci, öğretmen, veli ve okul arasında etkin bir iletişim imkanı sağlayan Vizzy uygulaması eğitim süreçlerinin tümünde kullanılacak yeni nesil bir okul içi teknolojik platformdur.

Akıllı okul platformumuz olan Vizzy, okul, öğrenci ve velilerin nitelikli bilgi ve veri paylaşımını sağlamaktadır. Vizyon Koleji okullarında her katta bulunan ‘’Vizzy Point‘’ üniteleri, dokunmatik ekran ile öğrencilere Vizzy akıllı okul platformunu kullanma olanağı sağlar. Vizzy Point ile öğrenciler okulda bulundukları süre içinde okul ile ilgili ulaşmak istedikleri bilgi ve güncel duyurulara (yemek listesi, etkinlikler, sınav sonuçları vb) ulaşabilir, şikayet, öneri ve memnuniyetlerini okul yönetimi ile doğrudan paylaşabilirler.

Okul saatleri dışında da öğrenciler, kendilerine verilen giriş bilgilerini kullanarak Vizzy’ye giriş yapabilirler, kendilerine tanımlanan ekranlardan istedikleri bilgi ve duyurulara ulaşabilirler, şikayet, öneri ve memnuniyetlerini okul yönetimi ile doğrudan paylaşabilirler.

Vizyon Koleji sportif, sosyal ve sanatsal olanakların olduğu bir okul!
Vizyon Koleji kampüsünde kapalı spor salonu, jimnastik salonu, yüzme havuzu, açık futbol sahası ve açık voleybol sahasına ek olarak çok sayıda aktivite köşesi, 3D mini sinema salonu ve 600 kişilik konferans salonu bulunuyor.

Alanlarında uzman eğitmenler tarafından refakat edilen sanatsal, sportif ve kültürel etkinlikler, öğrencilerin sağlık odaklı bedensel ve sosyal yaşam alışkanlıklarını kazanmalarını, eğilim ve yetenekleri olduğu dallarda yönlendirme ve motive edilmeleri, kültürelsosyal aktiviteler içinde bulunarak yaratıcılıklarını arttırırken, sosyal ilişkilerinde özgüven sahibi, güçlü bireyler olmalarına imkan tanınmaktadır.

Vizyon Kolejinde yüzmeden basketbola, eskrimden baleye, senaryo yazarlığından modern dansa, satrançtan girişimciliğe kadar birçok farklı alanda kulüp çalışmalarına olanak sağlayan teknik ve fiziksel yeterliliğe sahip yaşam alanları mevcuttur.

Her öğrenciye bir mentör öğretmen
Vizyon Kolejinde anaokulundan 12. sınıfa kadar, aktif öğrenme kuramı tabanlı, öğrenme stilleri ve çoklu zeka kuramları ile zenginleştirilmiş olan Potansiyel Odaklı Eğitim Modeli (POEM) uygulanır. Türkiye’de ilk kez uygulanacak olan “Potansiyel Odaklı Eğitim Modeli’’ (POEM) ile bireysel farklılıklar, potansiyeller ve öğrenme stilleri göz önüne alınarak hazırlanan çoklu müfredatlar kampüsteki çok sayıda laboratuvar, sanat atölyeleri ve spor alanlarıyla destekleniyor.

Vizyon Koleji İngilizce öğretim programı ‘’FLEXA’’ adını verdiğimiz çoklu ve özelleştirilebilir müfredatla sunulmaktadır. FLEXA eğitim modelinin temel mantığı, dil öğretim programının İngilizceyi Türkiye’de öğreniyor olmanın getirdiği dezavantajları telafi edecek oranda iletişim ve uygulama odaklı olmasıdır. Programın öncelikli hedefi öğrenciyi ‘konuşturmaktır”.

Vizyon Koleji eğitim sisteminin en önemli özelliklerinden olan çoklu öğretmen uygulamaları, anaokulu seviyesinden başlayarak 12. sınıf sonuna kadar devam eder. Birebir çalışmaya ve yüksek sosyal etkileşime dayalı bu uygulamayla öğrencinin öğrenme stilleri ve ilgi alanları keşfedilerek, bu bakışla yönlendirmeler yapılır, eksik olunan noktalar hızla giderilir.

Vizyon Kolejinde anasınıfında 2 öğretmenle bağlayan uygulamamız 1. sınıftan itibaren yerini mentörlük sistemine bırakmaktadır. Vizyon Kolejinde 12. sınıfa kadar her öğrencinin bir mentör öğretmeni vardır. Mentör Öğretmenlik sistemi ile her öğrencimizin akademik ve sosyal alandaki gelişiminin dikkatlice izlenmesi, öğrencilerimizin kendileri ile ilgili farkındalıklarının arttırılması, planlama ve değerlendirme becerilerinin arttırılması, gelişim gereksinimlerinin tespit edilmesi, akademik başarının yükseltilmesi, okula bağlılığının sağlanması, öğrenme motivasyonunun arttırılması ve okul-ev arasında etkileşim ve yakın işbirliğinin kolaylaştırılması hedeflenmektedir.
Yeni eğitim modelleri, yeni nesli daha ileri götürecek.
Milliyet

27 May 2014 - 16:00 - Eğitimgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket 1)2022 UEFA $ampiyonlar Ligi Finali Rusya'dan alınarak hangi ülkeye verilmiştir? ( Günün GÜNCEL bilgi sorusu )