Son Dakika: En Az Lise Mezunu 140 İtfaiye Eri ve Zabıta Memuru Alımı Yapılacak

Büyük merak ve heyecanla beklenen zabıta ve itfaiye eri alımı için ilan yayımlandı. Van Büyükşehir Belediyesi tarafından yayımlanan ilanın detayları haberimizde.

Son dakika ilanı Van Büyükşehir belediyesi tarafından geldi. Yapılan açıklamada itfaiye eri ve zabıta Memuru alımı yapılacağı bildirildi.

Belediye bünyesine yapılack alımda kadro dağılımı mezuniyet şartı ve KPSS şartı şu şekilde;

Sıra

No

Alınacak

Kadro

Unvanı

Sınıfı

Kadro

Derecesi

Adedi

Niteliği

Cinsiyeti

KPSS

Türü

KPSS

Puanı

1

İtfaiye

Eri

G.İ.H.

11

30

Herhangi bir lisans

programından mezun olmak

Erkek

KPSSP3

En az

70

Puan

2

İtfaiye

Eri

G.İ.H.

11

40

Herhangi bir ön lisans programından mezun olmak

Erkek

KPSSP93

En az

70

Puan

3

İtfaiye

Eri

G.İ.H.

11

30

Lise, meslek lisesi ve dengi okul mezunu olmak

Erkek

KPSSP94

En az

70

Puan

4

Zabıta

Memuru

G.İ.H.

10

20

Herhangi bir lisans

programından mezun olmak

Erkek/Kadın

KPSSP3

En az 70

Puan

5

Zabıta

Memuru

G.İ.H.

10

20

Herhangi bir önlisans programından mezun olmak

Erkek/Kadın

KPSSP93

En az 70

Puan

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

Türk vatandaşı olmak. Kamu haklarından mahrum bulunmamak. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahküm olmamak. Adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak. İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak. Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI:

İlan edilen itfaiye eri kadro unvanı için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2016 yılı KPSSP3, KPSSP93, KPSSP94 Kamu Personel Seçme Sınavlarına girmiş ve belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak, zabıta memuru kadro unvanı için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2016 yılı KPSSP3, KPSSP93 Kamu Personel Seçme Sınavına girmiş ve belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak. 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesi ve Belediye İtfaiye Yönetmeliğinin 15/A maddesindeki özel şartlara göre, zabıta memuru ve itfaiye eri kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır. İtfaiye eri kadrolarına atanacaklar için sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları. İtfaiye eri kadrolarına atanacaklar için itfaiye teşkilatının ihtiyacına göre belirlenen, 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen sürücü belgesine sahip olmak.

BAŞVURU

İlana başvuru yapacak adayların aşağıdaki evraklarla birlikte 28/05/2018 den 15/06/2018 tarihine kadar Van Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığına şahsen müracaat etmesi gerekmektedir.

İş Talep Formu Kurumumuzdan temin edilecektir. Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının fotokopisi, Diploma veya Mezuniyet belgesinin fotokopisi, Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin fotokopisi, KPSS Sonuç Belgesinin çıktısı, Askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı, İtfaiye eri kadrosuna atanacaklar için en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı, 2 Fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacak),

MEMUR VE PERSONEL ALIM İLANLARINDAN HABERDAR OLMAK İÇİN;

KPSSCAFE android uygulamamızı ücretsiz indirmek için ---->>> TIKLAYIN

KPSSCAFE iOS uygulamamızı ücretsiz indirmek için----->>> TIKLAYIN

Facebook grubuna katılım için --->>> TIKLAYIN

KPSSCAFE.COM.TR  |  ANKARA 

24 May 2018 - 19:49 - KPSSgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.

09

Faruk - Binlerce itfaiye önlisans mezunu varken neden alımlar herhangi bir lisans onlisas ?? Tüm itfalyecelik okuyanlar başka is mi yapsın bu işin eğitimini almış gönül vermiş insanların yapması daha iyi bence

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Mayıs 19:49
08

emre - haklısın kardeş lisans mezunu 30 yaşından sonra bekçi bile olamıyor ilköğretim olıyor bu saçmalığa ne demeli

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Mayıs 19:49
06

Faruk - Binlerce itfaiye önlisans mezunu varken neden alımlar herhangi bir lisans onlisas ?? Tüm itfalyecelik okuyanlar başka is mi yapsın bu işin eğitimini almış gönül vermiş insanların yapması daha iyi bence

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Mayıs 19:49
05

Faruk - Arkadaşlar bu ilan sadece vanda ikamet edenler içinler mi gecerli

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Mayıs 19:49
03

Remzi - 80 milyon büyük merakla bekliyor alınan kişi 140 vay anasını sayın seyirciler

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Mayıs 19:49
02

İııı - Yas 35 e çekilmezmi bütün alımlar da yaş sartı 30 Yaşı 30 u geçmiş işsizler ne yapacak boşuna mı kpps ye giriyoruz

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Mayıs 19:49


Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?
Tüm anketler