PTT Personel Alımı Başvuru Ekranı Açıldı-İşte KPSS'siz Memur Alımı Başvuru Özel Şartları

PTT'den beklenen açıklama az önce geldi. KPSS şartı olmadan 5 bin adet kamu personeli alımı için başvurular başladı. PTT resmi sayfası üzerinden yapılan başvurunun detayları haberimizde.

PTT'den beklenen duyuru geldi.

PTT resmi internet sayfası üzerinden yapılan son dakika açıklamasında KPSS şartsız 5 bin kamu personeli alımı başvuru ekranının açıldığına yer verildi.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

Türk vatandaşı olmak. 14/05/1984 tarihi ve bu tarihten sonra doğanlar müracaat edebilecektir. Adli sicil kaydı olmaması Erkek adaykar için askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak. Yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek. Herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmamak. Daha önce çalıştıkları kamu kurum veya kuruluşlarından disiplin cezası ile işten çıkarılmış olmamak. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucunda sakınca bulunmamış olmak.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

Adaylar; Avukat, Mimar, Mühendis, Tekniker, Gişe ve Büro Görevlisi ile Postacı pozisyonlarına başvuru tarihi itibari ile MERNİS adresinin bulunduğu İl’e başvuru yapabileceklerdir. Birden fazla İl’e yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır. PTT Uzman Yardımcısı pozisyonları için ikamet (mernis) şartı aranmayacaktır.

Yazılı sınav sonucunda müşteri ilişkilerinin ön planda olduğu Gişe ve Büro Görevlisi ile Postacı pozisyonlarına atanmaya hak kazanan adaylara uygun Psikometrik İnceleme yaptırılacak ve sonucuna göre atamaları yapılabilecektir. Ancak belirtilen testi yaptırmayan adayların atamaları yapılmayacaktır.

2018/1 personel alımında;

Avukat

Hukuk Fakültesi mezunu olmak, Avukatlık ruhsatını almış olmak, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan yabancı dil sınavının İngilizce, Almanca veya Fransızca bölümlerinin en az birinden (YDS ve YÖKDİL Sınavı 2016,2017 veya 2018) asgari 60 (Altmış) puana veya dil yeterliliği bakımından YDS denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olmak.

Mimar

Fakültelerin Mimarlık, İç Mimari, İç Mimarlık, İç Mimari ve Çevre Tasarımı ile İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümlerinden mezun olmak, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan yabancı dil sınavının İngilizce, Almanca veya Fransızca bölümlerinin en az birinden (YDS ve YÖKDİL Sınavı 2016,2017 veya 2018) asgari 60 (Altmış) puana veya dil yeterliliği bakımından YDS denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olmak.

Mühendis

Fakültelerin (Ek-2) listede belirtilen mühendislik bölümlerinden mezun olmak, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan yabancı dil sınavının İngilizce, Almanca veya Fransızca bölümlerinin en az birinden (YDS ve YÖKDİL Sınavı 2016,2017 veya 2018) asgari 60 (Altmış) puana veya dil yeterliliği bakımından YDS denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olmak.

PTT Uzman Yardımcısı

Fakültelerin (Ek-2) listede belirtilen bölümlerden mezun olmak, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan yabancı dil sınavının İngilizce, Almanca veya Fransızca bölümlerinin en az birinden (YDS ve YÖKDİL Sınavı 2016,2017 veya 2018) asgari 70 (Yetmiş) puana veya dil yeterliliği bakımından YDS denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olmak.

PTT Uzman Yardımcısı (Hukuk)

Hukuk Fakültesi mezunu olmak, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan yabancı dil sınavının İngilizce, Almanca veya Fransızca bölümlerinin en az birinden (YDS ve YÖKDİL Sınavı 2016,2017 veya 2018) asgari 70 (Yetmiş) puana veya dil yeterliliği bakımından YDS denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olmak.

PTT Uzman Yardımcısı (Mütercim-Tercümanlık)

Fakültelerin (Ek-2) listede belirtilen bölümlerden mezun olmak, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan yabancı dil sınavının İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça, Çince (Mandarin), Rusça veya İspanyolca bölümlerinin en az birinden (YDS ve YÖKDİL Sınavı 2016,2017 veya 2018) asgari 70 (Yetmiş) puana veya dil yeterliliği bakımından YDS denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olmak.

PTT Uzman Yardımcısı (Endüstri Mühendisi)

Fakültelerin (Ek-2) listede belirtilen bölümlerden mezun olmak, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan yabancı dil sınavının İngilizce, Almanca, Fransızca bölümlerinin en az birinden (YDS ve YÖKDİL Sınavı 2016,2017 veya 2018) asgari 70 (Yetmiş) puana veya dil yeterliliği bakımından YDS denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olmak.

Tekniker

İki yıllık eğitim veren yüksekokulların, (Ek-2) listede belirtilen bölümlerinden mezun olmak.

Gişe ve Büro Görevlisi (Sigortacılık)

En az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının, (Ek-2) listede belirtilen bölümlerinden mezun olmak. SEGEM Teknik Personel Yeterlilik Belgesine Sahip Olmak. (Yazılı sınav sonucunda atanmaya hak kazanan adaylardan evrak teslim süresi içerisinde istenecektir.)

Gişe ve Büro Görevlisi (Bankacılık)

En az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının, (Ek-2) listede belirtilen bölümlerinden mezun olmak.

Gişe ve Büro Görevlisi (Pazarlama)

En az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının, (Ek-2) listede belirtilen bölümlerinden mezun olmak.

Gişe ve Büro Görevlisi (Lojistik)

En az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının, (Ek-2) listede belirtilen bölümlerinden mezun olmak.

Gişe ve Büro Görevlisi (PTT’de Çalışan Firma Elemanı)

30.03.2018 tarihinden önce Şirketimizde işgücü hizmet alımı suretiyle firma elemanı olarak göreve başlamış ve halen çalışıyor olmak. En az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının, (Ek-2) listede belirtilen bölümlerinden mezun olmak.

Gişe ve Büro Görevlisi

En az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının, (Ek-2) listede belirtilen bölümlerinden mezun olmak.

Postacı

İki yıllık eğitim veren yüksekokulların, (Ek-2) listede belirtilen bölümlerinden mezun olmak. En az B sınıfı sürücü belgesi ile A2 sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. (Yazılı sınav sonucunda atanmaya hak kazanan adaylardan evrak teslim süresi içerisinde istenecektir.) Sürücü belgelerini Monoküler teşhis ile almamış olmak. Her türlü iklim ve yolculuk koşullarında posta dağıtım işlerini yaya şekilde yapabilecek derecede sağlıklı, erkeklerde en az 168 cm bayanlarda en az 160 cm boyunda olduğunu, kilo ile boy arasındaki farkın 15’ten fazla olmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek,

Postacı (PTT’de Çalışan Firma Elemanı)

30.03.2018 tarihinden önce Şirketimizde işgücü hizmet alımı suretiyle firma elemanı olarak göreve başlamış ve halen çalışıyor olmak. İki yıllık eğitim veren yüksekokulların, (Ek-2) listede belirtilen bölümlerinden mezun olmak. En az B sınıfı sürücü belgesi ile A2 sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. (Yazılı sınav sonucunda atanmaya hak kazanan adaylardan evrak teslim süresi içerisinde istenecektir) Sürücü belgelerini Monoküler teşhis ile almamış olmak. Her türlü iklim ve yolculuk koşullarında posta dağıtım işlerini yaya şekilde yapabilecek derecede sağlıklı, erkeklerde en az 168 cm bayanlarda en az 160 cm boyunda olduğunu, kilo ile boy arasındaki farkın 15’ten fazla olmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek,

PTT MEMUR ALIMI BAŞVURU MEZUNİYET ŞARTI İÇİN TIKLAYIN

PTT MEMUR ALIMI BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI İÇİN TIKLAYIN

PTT MEMUR ALIMI KADRO DAĞILIMI İÇİN TIKLAYIN

PTT MEMUR ALIMI SINAV KONULARI İÇİN TIKLAYIN

BAŞVURU EKRANI

PTT personel alımı başvuruları internet üzerinden alınmaktadır. Başvuru yapmak isteyen adayların aşağıdaki bağlantı adresinde ön başvurularını yapması ve daha sonra 60 TL olan başvuru ücretini PTT'ye yatırması gerekmektedir.

PTT personel alımı başvuru ekranına gitmek için TIKLAYIN

İlan İçin son başvuru tarihi: 18 Mayıs 2018

MEMUR ALIMLARINDAN BİLDİRİM ALARAK HABERDAR OLMAK İÇİN;

KPSSCAFE android uygulamamızı ücretsiz indirmek için --->>> TIKLAYIN

KPSSCAFE iOS uygulamamızı ücretsiz indirmek için---->>> TIKLAYIN

Facebook grubuna katılım için ---- >>> TIKLAYIN

KPSSCAFE.COM.TR  | ANKARA - ÖZEL HABER

14 May 2018 - 09:53 - KPSSgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.

11

Mağdur kişi - Arkadaşlar, gişe memurluğu için para yatırdım, başvuru ilanında gişe memurluğu için herhangi bir 4 yıllık bölüm mezunları başvurabilir yazıyordu. Ama başvuru ekranında benim bölümüm yok daha doğrusu ibff dışında hiçbir bölüm yok. Dolayısıyla başvuramadım aynı şeyi yaşayan var mı ya da konuyla ilgili bilgisi olan?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 14 Mayıs 09:53
10

Tolga - bende ek 2 den baktım bölümüm var parayı yatırdım kayıt yapmaya girdim bi baktım kayıt yapamıyorum. Kandırıldık kısaca ve iade yapmıyorlar

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 14 Mayıs 09:53
09

Esma - Lise mezunlaririnin alimi yok mu? Ilk aciklama da var deniyordu.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 14 Mayıs 09:53
08

Esma - Ptt basvurusi icin lise mezunu da alinacak deniyordu. Alim yapilmicak mi bilginiz var mi

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 14 Mayıs 09:53
07

UMUT - arkadaşlar yeni kimlik kartındaki seri numarasını seri ye yazacaksınız seri numarısı bölümüne is 0 yazarak başvuruyu devam ettirebilirsiniz

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 14 Mayıs 09:53
06

Mağdur kişi 2 - Boşuna para yatırdım gişe memurluğu için para yatırdım, başvuru ilanında gişe memurluğu için herhangi bir 4 yıllık bölüm mezunları başvurabilir yazıyordu. Ama başvuru ekranında benim bölümüm yok. Bu parayı bari geri verselerdi

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 14 Mayıs 09:53
04

Talip - Lojistik son siniftayim 25 gun sonra mezun olucam basvuru yapabiliyor muyuz bilgisi olan yardimci olsun

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 14 Mayıs 09:53
03

Burhan - o kadar ek 2 demiş bi onu paylaşsaydıniz ya keşke

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 14 Mayıs 09:53
02

Eyüp - Başvuru ücretini nereye nasıl yatırıyoruz bilgisi olan paylaşabilirmi

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 14 Mayıs 09:53
01

aylin - ptt şubelerine ya da atm den yatırıyorsunuz 1840 hesap numarasına sonra netten başvuru ama ben başvuramadım :( sürekli hata veriyor

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 14 Mayıs 09:53


Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?
Tüm anketler