Kayseri Üniversitesi Koruma ve Güvenlik İle Temizlik Personeli Alıyor!

Kayseri Üniversitesi Rektörlüğü personel ihtiyacını karşılamak için Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden 7 koruma ve güvenlik personeli ile 33 temizlik görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.

Kayseri Üniversitesi Rektörlüğü tarafından resmi intenet sitesi üzerinden süreli işçi alımı başlığı ile yayınlanan duyuruda " Üniversitemiz birimlerinde sürekli işçi kadrosunda istihdam edilmek üzere Koruma ve Güvenlik ile Temizlik Personeli alımına ilişkin ilan https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresinde yayımlanmıştır.(Adrese tıkladıktan sonra İşyeri Unvanı bölümüne Kayseri Üniversitesi yazarak ilanlara ulaşabilirsiniz.) Başvurular 09/12/2019 - 13/12/2019 tarihleri arasında (https://www.iskur.gov.tr/) adresine yapılacaktır." ifadelerine yer verildi.

ürkiye İş Kurumu (İŞKUR) 09 Aralık 2019 tarihi itibari ile Kayseri Üniversite Rektörlüğünün personel alım ilanını yayınladı. ‘’Kamu iş ilanları’’ kategorisinde yayınlanan ilana göre Kayseri Üniversitesi en az ilköğretim mezunu 33 temizlik personeli ve en az lise mezunu 7 güvenlik görevlisi olmak üzere kura ile 40 personel alımı yapacak.

Personel alımları İŞKUR şubelerinden şahsen veya İŞKUR e-şube üzerinden online olarak yapılacaktır. Bunun için her adayın İŞKUR’a kayıtlı olmaları ve aşağıda belirtilen şartları taşıması gerekmektedir.

BAŞVURU ŞARTLARI

Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).

Her aday, İŞKUR'da yayınlanan listede bir işyeri ve bir meslek koluna başvurabilir.

İŞKUR’da ilan edilen işgücü taleplerinde son başvuru tarihi itibarıyla belirtilen bölümlerden mezun olmaları ya da belirtilen bölümlere ilişkin istenilen belgelere sahip olmaları gerekmektedir.

İşe alınacak işçilerin deneme süresi 2 ay olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi fesh edilecektir.

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak.

Sınavda başarılı olan adayların, çalıştırılacağı meslek kolunda çalışmasında sakınca olmadığına dair durumunu sağlık raporu ile belgelendirmek.

Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular, ilan-sınav sürecinin her aşamasında reddedilebilecektir.

Diğer hususlarda ilgili mevzuat/yönetmelik hükümlerine göre hareket edilir.

Vardiyalı veya dönüşümlü çalışmaya engel durumu olmamak.

Herhangi bir meslek için işe alınan işçi, işin veya işyerinin gerektirdiği durumlarda, mümkün olduğunca işçinin sahip olduğu bilgi, beceri, ehliyet veya belge de dikkate alınarak diğer iş veya alanlarda da çalıştırılabilir.

Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca Düzenlenen Temizlik, Hijyen, İş Sağlığı ve Güvenliği ile İletişim Becerilerini İçeren Toplamda En Az 80 Saat Süreli Sertifikaya Sahip Olmak.

KPSS Şartı Aranmamaktadır. (Kura Usulü ve Sözlü Sınav Yapılacaktır.)

Katılım Belgesi Sertifika Olarak Kabul Edilmeyecektir.

İhtiyaç halinde Görev Yeri rektörlükçe değiştirilebilecektir.

GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI İÇİN ÖZEL ŞARTLAR;

5188 Sayılı Kanun Gereği Özel Güvenlik Temel Eğitimini Başarı ile Tamamlamış Olmak (Temel Eğitim Sonrası Çalışma Süresi Dolanlar İçin Yenileme Eğitiminin Yapılmış Olup, Kimlik Kartı Süresinin Dolmasına En Az (1) Bir Yıl Kalmış Olması) Ve Valiliklerce Verilen Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartına Sahip Olmak.

Kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen iş sağlığı ve güvenliği ile iletişim becerilerini içeren toplamda en az 50 saat süreli sertifikaya sahip olmak.

SÖZLÜ SINAV VE KURA İŞLEMLERİ

Kura usulü ile işe alımlarda kura çekimi, mevzuatına uygun olarak noter huzurunda yapılır. Adaylar istemeleri halinde kura çekimini izleyebilecektir.

Sözlü sınava alınacak asıl adayların listesi açık iş sayısının dört katı, öncelik hakkına sahip olanların dört katı olarak kura çekimi sonucu belirlenir. Kura ile ayrıca aynı sayıda yedek adayın isimlerini kapsayan bir liste oluşturulur.

Kura Çekimi sonucunda belirlenen adaylar Sözlü Sınava alınacaktır.

Sözlü sınavın gün, saat ve yeri ile sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi Üniversitemizin internet sitesinde (http://www.kayseri.edu.tr) duyurulur. Bu duyuru tebliğ mahiyetinde kabul edilir ve ilgililerin adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmaz.

Adaylar yapılacak sözlü sınavda sınav komisyonunca 100 tam puan üzerinden; genel görünüş, genel davranış, iletişim ve ifade etme yeteneği alanında toplamda 50 puan, istihdam edilecekleri alanla ilgili olarak da mesleki yeterlilik alanında toplamda 50 puan üzerinden değerlendirileceklerdir.

Sözlü sınava katılmayan asıl aday yerine yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlamak suretiyle bildirim yapılacaktır.

Sözlü sınav puanı en yüksek adaydan başlanmak suretiyle açık iş sayısı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir.

Sözlü sınavda başarılı olup da işe başlamayanların yerine, yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlamak suretiyle yerleştirme yapılacaktır.

Yapılan sınavlar sonucunda asıl ve yedek olarak başarılı olan adaylar Üniversitemizin internet sitesinde (http://www.kayseri.edu.tr) ilan edilecek olup, adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

Başvuru yapan adayların başvuru sürecini belirtilen internet adresinden takip etmeleri önem arz etmektedir.

BELGE TESLİM İŞLEMLERİ

Sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığının internet adresinde (http://www.personeldb.kayseri.edu.tr/) istenilen belgeleri belirtilecek tarihe kadar anılan Başkanlığa şahsen teslim edeceklerdir.

Doğum, hastalık, askerlik vb. nedenlerle gelemeyecek durumda olanların; bu durumlarını belgelendirmeleri halinde kanuni mazeretlerinin sona ermesine müteakip göreve başlamaları sağlanacaktır.

İSTENEN BELGELER

Başvuru Dilekçesi

Başvuru Formu

Nüfus Cüzdan Fotokopisi (onaylı ya da aslı getirildiğinde onay yapılacaktır)

E-Devlet Sistemi üzerinden alınan Adli Sicil Kaydı

Diploma veya geçici mezuniyet belgesinin fotokopisi (e-devlet çıktısı, onaylı ya da aslı getirildiğinde onay yapılacaktır)

Fotoğraf (4 adet)

Erkek adaylar için askerlik durum belgesi fotokopisi (e-devlet çıktısı, onaylı ya da aslı getirildiğinde onay yapılacaktır)

Koruma ve Güvenlik Görevlileri için; güvenlik kimlik kartı fotokopisi (onaylı ya da aslı getirildiğinde onay yapılacaktır)

Özel Koşul olarak istenilen sertifikanın fotokopisi (onaylı ya da aslı getirildiğinde onay yapılacaktır)

Sağlık Raporu (Sınav sonucunda başarılı olan adaylardan istenecektir.)

Koruma ve Güvenlik Görevlileri için; güvenlik kimlik kartı fotokopisi (onaylı ya da aslı getirildiğinde onay yapılacaktır)

Kayseri Üniversitesinin İŞKUR internet sitesi üzerinden yayınladığı remi ilanları görüntülemek ve hemen online başvuru yapmak için öncelikli olarak burayı tıklayınız ve ardından, açılan sayfada yer alan ‘’işyeri ünvanı’’ yazan kısmına ‘’ KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ İDARİ VE MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI’’ yazısını kopyalayıp yapıştırın ve ardından ‘’ara’’ butonuna basınız.

09 Ara 2019 - 17:36 - İş-Kurgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?