Maliye Bakanlığı Strateji Geliştirme Baş. Sözleşmeli Programcı, Çözümleyici ve Sistem Programcısı Al

T.

T.C. MALİYE BAKANLIĞI STRATEJİ GELİŞTİRME BAŞKANLIĞI (4/B) SÖZLEŞMELİ ÇÖZÜMLEYİCİ-SİSTEM PROGRAMCISI VE PROGRAMCI SINAV İLANI
657 sayılı Kanunun 4/B maddesi gereğince; Maliye Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığında boş bulunan 2 adet Sözleşmeli Çözümleyıcı-Sistem...

T.C. MALİYE BAKANLIĞI STRATEJİ GELİŞTİRME BAŞKANLIĞI (4/B) SÖZLEŞMELİ ÇÖZÜMLEYİCİ-SİSTEM PROGRAMCISI VE PROGRAMCI SINAV İLANI

657 sayılı Kanunun 4/B maddesi gereğince; Maliye Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığında boş bulunan 2 adet Sözleşmeli Çözümleyıcı-Sistem Programcısı ve 3 adet Programcı pozisyonunda istihdam edilmek üzere, 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına ilişkin Esasların "Sınav Şartı" başlıklı Ek 2 nci maddesinin (c) bendinde belirtilen yönteme göre sözleşmeli personel alımı yapılacaktır.

I. YAZILI SINAV TARİHİ

Yazılı Sınav 19/07/2011 tarihinde yapılacaktır.

II. SINAVA BAŞVURU ŞARTLARI

GENEL ŞARTLAR

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

b) Son başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak,

c) Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya en az 1 yıl erteletmiş olmak,

ç) ÖSYM tarafından 10-11 Temmuz 2010 tarihlerinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP3 (B) puan türünden en az 70 puan almış olmak.

d) Üniversitelerin en az 4 (dört) yıl süre ile eğitim veren; Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Enformatik, Bilgisayar Enformasyon Sistemleri. Bilgisayar öğretmenliği, Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği, Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri. Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği; Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Elektronik Öğretmenliği, Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliği, Elektronik ve Haberleşme Öğretmenliği, Enformasyon Teknolojileri, Fizik. İstatistik, istatistik ve Bilgisayar Bilimleri, Matematik, Matematik-Bilgisayar, Elektrik-Elektronik bölümlerinin birinden veya Üniversitelerin Mühendislik bölümleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurtiçi ve yurtdışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak,

e) Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (KPDS) en az (D) düzeyinde ingilizce dil bilgisine sahip olduğunu belgelemek (Ancak, yurt içi veya yurt dışında İngilizce dili ile öğretim yapan üniversitelerden lisans düzeyinde mezun olanlar, yurt içinde lisans düzeyinde öğrenim gördükten sonra ana dili ingilizce olan yabancı ülkelerde ingilizce dilinde master veya doktora yapanlar, İngilizce dilinde "Test of English as a Foreign Language" (TÖEFL) sınavından en az 173 (veya geçerlilik süresi dolmamış eski dengi) veya "International English Language Testing System" (IELTS) sınavından en az 6 puan alanların ingilizce dil düzeyleri (D) düzeyi olarak kabul edilir. Yabancı dil sınavı sonuçları 5 (beş) yıl süre ile geçerlidir.)

ÖZEL ŞARTLAR

1- ÇÖZÜMLEYİCİ-SİSTEM PROGRAMCISI

a) Microsoft.Net ve SQL programlama dillerini bildiğini belgelemek,

b) BIM merkezlerinde Programcı olarak en az 1 yıl çalışmış olduğunu belgelemek,

c) Tercihen Domain. Geniş Alan Ağı, Firewall konularının herhangi birinde çalışmış olmak.

2- PROGRAMCI

a) En az iki programlama dili bilmek (Microsoft.Net ve SQL tercih sebebidir.)

III. BAŞVURU

Başvurular, en geç 06/07/2011 tarihi mesai saati bitimine kadar, aşağıda belirtilen başvuru adresine şahsen veya son başvuru tarihinde Başkanlığımıza ulaşacak şekilde posta ile yapılabilir. Bu tarihten sonraki müracaatlar ile postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır (istenilen belgeler "Çözümleyici-Sistem Programcısı" ile "Programcı" iş talep formlarında belirtilmiştir), istenilen iş talep formları başvuru adresinden veya internet aracılığı ile http://www.sgb.gov.tr/ adresinden temin edilebilir.

IV. SINAV ŞEKLİ

Sınav yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamada yapılacaktır. Yazılı ve sözlü sınavda başarılı olmak için ayrı ayrı 100 tam puan üzerinden en az 70 puan almış olmak şarttır. Yazılı sınavı başaramayanlar sözlü sınava alınmazlar.

V. SINAV GİRİŞ BELGESİ

Aranılan şartları taşıyan adaylara Strateji Geliştirme Başkanlığınca fotoğraflı "Sınav Giriş Belgesi" verilir. Sınav Giriş Belgeleri sınav günü adaylara elden teslim edilecektir.

VI. MESLEKİ TECRÜBENİN BELİRLENMESİ

Mesleki tecrübenin belirlenmesinde, 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4/B maddesi ile 399 sayılı KHK'ye tabı sözleşmeli statüdeki hizmetler ile SGK'ya tabi özel kesimde Çözümleyici-Sistem Programcısı ve Programcı olarak geçirdiği belgelenen hizmet süreleri esas alınır.

VII. DİĞER HUSUSLAR

a) Yazılı sınav yeri ve saati, sınava girmeye hak kazanan adaylar, sınav sonuçları, sözlü sınavın tarihi ve yapılacağı yer ile atanmaya hak kazanan adayların listeleri Strateji Geliştirme Başkanlığının http://www.sgb.gov.tr/ internet adresinde ilan edilecektir. Ayrıca yazılı bildirim ve tebligat yapılmayacaktır.

b) KPSSP3 (B) puanı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre Çözümleyici-Sistem Programcısı için en fazla 20 aday, Programcı için 30 aday yazılı sınava davet edilecektir. Son sıradaki adayla aynı puana sahip olan birden fazla aday bulunması halinde; bu adayların tümü sınava çağırılacaktır. Sınava katılma hakkını elde edemeyen başvuru sahiplerine herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır.

c) Posta yoluyla yapılacak müracaatlarda başvuruda istenilen belgelerin aslı veya onaylı suretleri gönderilecektir. Şahsen yapılan müracaatlarda ise belge asıllarının ibrazı halinde örnekleri tasdik edilerek asılları iade edilecektir.

ç) İlan edilen 2 adet Sözleşmeli Çözümleyici-Sistem Programcısı için 2, 3 adet Sözleşmeli Programcı için ise 3 yedek aday belirlenecektir.

d) Sınavı kazananlardan gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılarak atamaları yapılmaz, yapılmış olsa dahi iptal edilir. Bunlar hakkında 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun ilgili hükümleri uygulanmak üzere Cumhuriyet Savcılığına suc duyurusunda bulunulur.

VIII. SINAV SONUÇLARINA İTİRAZ

Sınav sonuçlarına ilişkin itirazlar, sınav sonuçlarının açıklandığı tarihten itibaren 5 iş günü içerisinde Strateji Geliştirme Başkanlığına yapılır. Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz.

IX. BAŞVURU ADRESİ VE İLETİŞİM BİLGİLERİ

T.C. Maliye Bakanlığı l Strateji Geliştirme Başkanlığı M Blok Kat:3 317 No.lu Oda ilkadım Caddesi Dikmen Yolu Kara Harp Okulu Kavşağı 06450 Dikmen/ANKARA Elektronik Posta Adresi: http://www.sgb.gov.tr/ Telefon 0(312) 415 12 30

17 Haz 2011 - 12:01 - KPSS



göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.



Anket 2022 KPSS Lisans Sınavı İptal Edilmeli mi?