KPSS Şartı Yok! Kızılay 7 Bin Lira Maaşla Personel Alıyor! İşte Başvuru Şartları...

Kızılay personel alımlarına tam gaz devam ediyor. Bu anlamda işsizliğin azaltılmasına da büyük bir katkı sağlıyor. Buna paralel olarak Türk Kızılayı tarafından yayınlanan personel alım ilanında en az 7 bin lira maaşla personel alımı yapılacağı açıklandı. Şimdi adaylar Kızılay bünyesinde görev almak için personel alım şartlarını araştırıyor. Kızılay'ın resmi internet sitesinde yayınlanan personel alım ilanında açıklanan iş tanımı yanında bazı görevleri de yerine getirmesi istendi. Peki, Kızılay personel alım şartları neler? İşte KPSS şartsız personel alım şartları ve detayları.... Kızılay bir yardım kuruluşudur. Savaşta ve barışta halkın kara gün dostudur. Savaşta yaralananlara, ölenlerin ailelerine yardıma koşar.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Kızılay iş arayanlara sunduğu iş fırsatları ile istihdama büyük bir katkı sağlıyor. Son olarak yayınlanan personel alım ilanında da Kızılay iş arayanlar için personel alımı yapacağını duyurdu. Ayrıca Kızılay'ın yayınladığı KPSS şartsız personel alım ilanında adaylarda aranan başvuru şartları arasında ilk olarak, Sağlık Bakanlığı İlk Yardım Yönetmeliğine göre sağlık ile ilgili yüksekokul, fakülte mezunu olmak, İlk Yardım Eğitimcisi ve/veya İlk Yardım Eğitimci Eğitmeni sertifikasına sahip olma şartlarının arandığı bildirildi. Peki, Kızılay personel alım şartları neler? İşte KPSS şartsız personel alım şartları ve detayları....

EN AZ 7 BİN LİRA MAAŞLA PERSONEL ALIM İLANI YAYINLANDI

Son olarak Türk Kızılayı tarafından yayınlanan personel alım ilanında en az 7 bin lira maaşla personel alımı yapılacağı açıklandı.

Kızılay tarafından yayınlanan personel alım ilanında adaylarda aranan başvuru şartlarının yanı sıra adayların yerine getirmesi gereken görevler de açıklandı. Türk Kızılayı bünyesinde görev yapacak olan adayların KPSS'siz Sağlığın Geliştirilmesi ve Teşviği Birim Yöneticisi (SGTBY2019) olarak istihdam edileceği bildirildi.

KIZILAY PERSONEL ALIM İLANI BAŞVURU ŞARTLARI

Personellerin yerine getirmesi gereken görevler sırasyıla açıklanırken adaylarda bulunması gereken başvuru şartları da açıklandı. Personellerin en az Tıp Fakültesi mezunu olmak, Tercihen Halk sağlığı ya da Epidemiyoloji alanında doktora/yüksek lisans yapmış olmak şartlarını yerine getirmesi bekleniyor. Bu şartların yanı sıra şu şartları sağlaması gerektiği aktarıldı:

Tercihen en az 2 sene halk sağlığı, toplum sağlığı, küresel sağlık alanlarında çalışmış olmak,

Tercihen okuma, yazma, konuşma orta seviye İngilizce bilmek,

Ekip çalışmasına yatkın olmak.

İŞTE KIZILAY PERSONEL İLANI

lk Yardım Eğitimcisi (İYE2019)

Türk Kızılayı / Ankara

Yayın Tarihi: 12.12.2019

Aranan Nitelikler

Müdürlüğümüzde görevlendirilmek üzere 'İlk Yardım Eğitimcisi' arayışımız bulunmaktadır.
Sağlık Bakanlığı İlk Yardım Yönetmeliğine göre sağlık ile ilgili yüksekokul, fakülte mezunu olmak,
İlk Yardım Eğitimcisi ve/veya İlk Yardım Eğitimci Eğitmeni sertifikasına sahip olmak,
Alanında en az 1 yıl deneyim sahibi olmak,
MS Office Programlarını iyi seviyede kullanabilmek,
İletişim gücü yüksek olmak,
İşbirliği ve ekip çalışmasına yatkın olmak,
Proje geliştirme ve raporlama yapabilmek,
İlk Yardım Eğitimi verebilecek seviyede İngilizce bilmek, (Mülakat esnasında test edilecektir.)
Esnek ve yoğun çalışma şartlarına uyum sağlayabilmek,
B sınıfı ehliyet sahibi olmak ve aktif araç kullanabilmek,
Yurt içi ve Yurt dışı seyahat engeli olmamak,
Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak,

İş Tanımı

Eğitim programları düzenlemek,
Konusuyla ilgili eğitim materyalleri üretmek ve kurum adına yayınlanmasını sağlamak,
Konusuyla ilgili kişi resmi ve gönüllü kuruluşlarla işbirliği yapmak,
Diğer disiplin elemanları ve çalışanlarla ekip ruhu içinde çalışmak,
Hizmetin etkinliğinin arttırılmasına, yaygınlaştırılmasına yönelik projeler hazırlayarak bağlı bulunduğu yöneticisinin onayına sunmak,
İlgili Bakanlık, resmi kuruluşları, Üniversite ve sivil toplum örgütleri ile iş birliği içinde çalışmak,
İlk yardımla ilgili politika ve stratejileri belirlemek, proje geliştirmek,
Her düzeyde ilk yardım programı geliştirmek ve uygulamak, materyal geliştirmek,
İlk yardım eğitim merkezlerinin izlem ve değerlendirmesini yapmak ve gerekli raporları hazırlamak,
İlk yardım gönüllük faaliyetlerini geliştirmek,
Görev alanına giren iş ve işlemleri yöneticilerinin direktifleri ve ilgili mevzuata göre zamanında gereği gibi yapmak.

KIZILAY PERSONELİ GÖREVLERİ AÇIKLANDI

Türk Kızılayı'nın merkezi Ankara'da görev yapacak olan personelleri hizmet götürülecek toplumun özelliklerini tanıyarak ona uygun yaklaşımlar sunmak, Okul sağlığı, çevre sağlığı vb. hizmetlerin daha iyi verilmesi için yaş gruplarına yönelik yapılan programları destekleyici bilinçlendirme programları hazırlamak ve/veya yeni programlar geliştirmek,

Ana çocuk sağlığı, üreme sağlığı, ergen sağlığı, yaşlılık, sağlıklı yaşam beslenme ve fiziksel aktivite vb. konularında programlar geliştirmek ve uygulamak, Halkın sağlık eğitimi için içerik hazırlamak, eğitimlerin yaygınlaştırılmasını sağlamak, eğitim materyali ihtiyaçlarının belirlenmesi,hazırlanması ve kullanılmasını sağlamak gibi görevleri yerine getirmesi gerekiyor.

Kızılay'ın resmi internet sitesinde yayınlanan personel alım ilanında açıklanan bu görevlerin yanı sıra personellerin şu görevleri de yerine getirmesi gerektiği açıklandı:

Salgın hastalıkların, bulaşıcı hastalıkların önlenmesi ve kontrol altına alınabilmesi için bilinçlendirme programları hazırlamak,mevcut programları destekleyici uygulamalar planlamak,

Kronik hastalıkların önlenmesi ve halkın bilinçlenmesi konularında programlar hazırlamak ve yürütmek,

Ekibindeki uzmanlarla beraber toplum sağlığının iyileştirilmesine yönelik koruyucu önleyici programlar ve kampanyalar hazırlamak,

Sağlık Dernekleri, kurum ve kuruluşları ile ortaklıklar sağlamak,

Toplum temelli Sağlık yaklaşımın yaygınlaştırılması için gönüllü ağının kurulmasına öncülük etmek.

KIZILAY İŞ İLANINA ONLİNE BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

KIZILAY NEDİR?

Kızılay bir yardım kuruluşudur. Savaşta ve barışta halkın kara gün dostudur. Savaşta yaralananlara, ölenlerin ailelerine yardıma koşar. Yaraları sarar. Her türlü yardımı yapar. Barışta yangın, sel, deprem felaketlerine uğrayanlara sıcak yardım elini uzatır. Fakirlere, düşkünlere, kimsesizlere yardım eder. Onlara yiyecek, giyecek, içecek, yakacak, çadır ve para yardımı yapar.

KIZILAY'IN GÖREVLERİ NEDİR?

Kızılay bir yardım kuruluşudur. Yaptığı yardımları karşılık beklemeden yapar. Kızılay'ın gelirleri şunlardır:
Hayırsever yurttaşların yaptıkları para, ev, arazi bağışları
Üyelerden alınan aidatlar, Kızılay pulu satışlarından; balolardan, sergilerden ve eşya piyangolarından elde edilen gelirler
Kızılayın tekelinde olan ithal ilaç, röntgen filmleri, takvim, oyun kâğıtları satışlarından elde edilen gelirler
Hükümetin, vakıfların, belediyelerin ve özel idarelerin yaptıkları yardımlar
Maden suyu satışlarından elde edilen gelirler
Kızılay, Türk ulusunda var olan asil yardımlaşma ve dayanışma duygusunun kurumlaşmış anlatımıdır, Her yurttaş, olanakları ölçüsünde Kızılaya yardım etmelidir. Bizim şu an için Kızılaya ihtiyacımız olmayabilir; ama unutmayalım ki bir yerlerde Kızılaya ihtiyacı olan insanlar mutlaka vardır.

15 Ara 2019 - 14:17 - KPSS'siz


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket Memur Ve Personel Alımlarında Yaş Şartı Esnetilmeli mi?