Jandarma Genel Komutanlığı Muvazzaf Astsubay Alacak

Jandarma Genel Komutanlığına muvazzaf astsubay alımı için başvurular 12-21 Ocak 2016 tarihleri arasında yapılacak.

Jandarma Genel Komutanlığına muvazzaf astsubay alımı için başvurular 12-21 Ocak 2016 tarihleri arasında yapılacak.

GİRİŞ KOŞULLARIJANDARMA ASTSUBAY TEMEL KURSUNA KİMLER BAŞVURABİLİR?

1. Genel Koşullar:

a. T.C. vatandaşı ve erkek olmak, b. Taksirli suçlar hariç olmak üzere, affa ve zaman aşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş, hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adlî sicilden çıkartılmış olsa bile, bir suçtan hükümlü veya soruşturma altında olmamak, c. Tutum ve davranışları ile yasa dışı görüşleri benimsememiş, bu gibi faaliyetlerde bulunmamış olmak, ç. Yapılacak güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmış olmak, d. Herhangi bir bayanla nikâhsız yaşamamak, e. Daha önce çalıştığı kurum veya kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmamış olmak, f.  Adli sicil müdürlüğü, ilgili Cumhuriyet Savcılığı ve kayıtlı olduğu yerli askerlik şubelerinden temin edilecek belgelerde; bakaya veya yoklama kaçağı olarak aranmaması veya bu suçlardan soruşturma altında olmamak veya para cezasına çevrilse dahi bu suçlardan ceza almamak, g. Hakkında “Yedek Subay Olamaz” kararı bulunmamak, ğ. Düzenlenecek yüklenme senedinde belirtilen miktarda tazminatı ödeme gücüne sahip müteselsil kefil göstermek, h. Yapılacak sınavlarda başarılı olarak belirlenen kontenjan içerisinde yer almak,
ı. Başvuru, sınavlar ve kesin kayıt-kabul işlemleri esnasında adaydan istenen bilgi, belge ve diğer yükümlülüklerin tam ve doğru olarak adaylar tarafından yerine getirilmesi gerekmektedir.
2. Sağlık Durumu ile İlgili Koşullar:
a. Türk Silahlı Kuvvetleri Sağlık Yeteneği Yönetmeliği’nin, Muvazzaf Astsubay adaylarında aranacak sağlık yeteneklerine ilişkin bölümünde gösterilen sağlık koşullarına sahip olmak ve sevk edileceği tam teşekküllü asker hastanesi veya geçici sağlık kurullarından “Muvazzaf Astsubay Olur” kararlı sağlık kurulu raporu almak,
b. Türk Silahlı Kuvvetleri Sağlık Yeteneği Yönetmeliği’nde belirtilen hükümler esas olmak üzere;
(1) Vücut yapısı düzgün, her bakımdan sağlam ve kusursuz bir fiziksel görünüme sahip olmak, (2) Vücudunun herhangi bir yerinde dikkat çekici cilt hastalığı ve bozukluğu, yara, ameliyat, yanık izi, leke ve kellik bulunmamak, (3) Sara, işeme, uykuda gezme, bayılma, çarpıntı vb. rahatsızlıkları bulunmamak, (4) Kalp, böbrek, karaciğer rahatsızlıkları ve ameliyatları ile tüberküloz geçirmemiş olmak, (5) Düztabanlık vb. fizyolojik kusurları bulunmamak, (6) İşitme ve görmede kusuru bulunmamak, (7) Ağız, çene ve diş yapısı yönünden kusur bulunmamak, (8) Türkçe’yi kusursuz konuşmak (dilinde kekemelik, pelteklik, tutukluk, konuşma bozuklukları vb. olmamak),
3. Yaş, Boy Uzunluğu ve Vücut Ağırlığı ile İlgili Koşullar:
a. Başvuru yılı itibariyle ve düzeltilmemiş nüfus kaydına göre;
(I) Önlisans son sınıf/mezunu adaylar 25 yaşını doldurmamış olmak, bir üst yaştan gün almamış olmak (01 Ocak 1991 ve daha sonra doğmuş olmak.), (II) Lisans son sınıf/mezunu adaylar 27 yaşını doldurmamış olmak, bir üst yaştan gün almamış olmak ( 01 Ocak 1989 ve daha sonra doğmuş olmak.),
b. ÖSYM tarafından yayımlanacak olan Giriş Sınavı Kılavuzunda yer alan yaş-boy-kilo sınırları içerisinde yer almak. (Ağırlık, şortlu vücut ağırlığıdır. Boy, çıplak ayakla ölçülür.

4. Öğrenim Durumu ile İlgili Koşullar:
a. ÖSYM tarafından yayımlanacak olan Giriş Sınavı Kılavuzu belirtilen üniversitelere bağlı; fakülte, yüksek okul ve meslek yüksek okullarından en az önlisans eğitim düzeyinde mezun olmak veya en geç kayıt kabul tarihine kadar (Muhtemelen Ağustos 2016) mezun olabilecek durumda olmak, (Kayıt kabul tarihine kadar mezun olamayan adayların okula kayıtları yapılmayacaktır.) b. Kaynak olarak belirlenmiş fakülte, yüksek okul ve meslek yüksek okullarından en az önlisans düzeyinde mezun olmuş/olabilecek durumda olmakla birlikte aynı zamanda lise/dengi okul öğrenimini yazılı sınav kılavuzda kaynak olarak belirtilen lise/dengi okullarda yapmış olmak, (Kaynak olarak gösterilmeyen Lise/dengi okul mezunlarının başvuruları kabul edilmemektedir.) c. Öğrenimlerini yurt dışında bitirenlerden, diplomalarının denkliği Yüksek Öğretim Kurulunca onaylanmış olmak, ç. Her ne sebeple olursa olsun, Türk Silahlı Kuvvetlerinden, askerî okullar ile sivil okullardan çıkarılmamış olmak.

DİKKAT ! Yukarıdaki koşullardan herhangi birine durumunun uymadığı tespit edilen adaylar, sınavı kazanmış olsalar bile bu durumdan doğabilecek hiçbir haktan yararlandırılmazlar.

BAŞVURU İŞLEMLERİ
1. Jandarma Astsubay Temel Kursu Giriş Sınavına başvurular,12-21 Ocak 2016 tarihleri arasında ÖSYM Başvuru Merkezleri (Tüm il/ilçe ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri) aracılığıyla veya bireysel olarak internet aracılığıyla (ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden) yapacaklar ve sınav ücretini yatıracaklardır.
2. ÖSYM’nin aday işlemleri sisteminde hiçbir kaydı bulunmayan adaylar, ÖSYM’nin aday işlemleri sisteminde geçerli bir fotoğrafı bulunmayan adaylar ile eğitim bilgilerinde eksiklik/değişiklik olan adaylar başvurularını Başvuru Merkezlerinden yapacaklardır.
3. ÖSYM’nin aday işlemleri sisteminde geçerli bir fotoğrafı bulunan adaylar başvurularını bireysel olarak internet aracılığıyla (ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile) veya diledikleri bir Başvuru Merkezlerinden yapacaklardır.
4. Geçerli Fotoğraf: Son 50 ay içinde ÖSYM’nin yapmış olduğu sınav uygulaması gerçekleşen herhangi bir sınava başvuru merkezi aracılığıyla başvurmuş ve başvuru aşamasında fotoğrafı başvuru merkezi görevlisi tarafından çekilerek ÖSYM kayıtlarına alınmış adaylar ile son 50 ay içerisinde herhangi bir nedenle bir başvuru merkezinden fotoğraf güncellemesi yapılmış adayların fotoğrafı geçerli fotoğraftır.
5. Adaylar ÖSYM’nin internet adresinden edinecekleri Aday Başvuru Formunu (Sınav başvuru tarihlerinde yayımlanacaktır.) doldurmuş olarak, ÖSYM Başvuru Merkezlerine şahsen başvuracaklar veya ÖSYM’nin internet adresinden bireysel başvuru yapabileceklerdir. Bir başvuru merkezinden başvuru yapacak adayların başvurularını yaparken, doldurulmuş Aday Başvuru Formu ile birlikte nüfus cüzdanı veya geçerli pasaportlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.
6. Sınava girecek adaylar 12-22 Ocak 2016 tarihleri arasında, kılavuzda belirtildiği şekilde ÖSYM adına 65.00 TL (%18 KDV dâhil) sınav ücreti yatıracaklardır. Sınav ücreti ödeme işlemlerinden kaynaklanabilecek hatalardan ÖSYM ve Jandarma Genel Komutanlığı sorumlu olmayacaktır. Sınav ücretini süresi içinde yatırmayan adayların başvuru kayıt bilgileri iptal edilecektir.
7. ÖSYM tarafından yapılan; başvuruların alınması, sınavın uygulanması, güvenlik önlemleri, sınav ücretinin yatırılması, sonuçlara itiraz vb. sınav ile ilgili güncel gelişmeler, başvuru tarihlerinde ÖSYM tarafından adaylara duyurulacaktır.
8. Sınava katılmak isteyen adaylar, kılavuz ile Aday Başvuru Formunu başvuru süresi içinde ÖSYM’nin internet adresinden temin edecektir. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır.
9. Başvuruların kabulü, yazılı sınavın uygulanması ve sonuçlarının değerlendirilmesinde Aday Başvuru Formundaki aday tarafından verilen bilgiler esas alınacaktır. Bu bilgilerdeki eksik ve yanlışlar yüzünden doğacak sonuçlardan aday sorumlu olacaktır.
10. Süresi içinde yapılmayan başvurular ile ÖSYM’ye ve Jandarma Genel(Personel Temin Merkezi) Komutanlığı’na posta ile gönderilen veya elden verilmek istenen belgeler kabul edilmez.
Başvuru kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız

04 Oca 2016 - 11:11 - Askerigöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?
Tüm anketler