Aksaray Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı(5 Şubat 2013)

Aksaray Üniversitesi Rektörlüğünden:   Üniversitemiz Biriminde açık bulunan ve aşağıda Birim ve Unvanı belirtilen kadroya 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun ilgili maddeleri ile 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48.

 

Aksaray Üniversitesi Rektörlüğünden:

 

Üniversitemiz Biriminde açık bulunan ve aşağıda Birim ve Unvanı belirtilen kadroya 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun ilgili maddeleri ile 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesine göre öğretim üyesi...

 

Aksaray Üniversitesi Rektörlüğünden:

 

Üniversitemiz Biriminde açık bulunan ve aşağıda Birim ve Unvanı belirtilen kadroya 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun ilgili maddeleri ile 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesine göre öğretim üyesi alınacaktır. Adayların, Aksaray Üniversitesi Senatosu tarafından 13.01.2010 tarih ve 2010-01/01 sayılı kararı ile kabul edilen ve Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanan “Aksaray Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri”nde belirtilen asgari kriterleri sağlaması gerekmektedir. Bu kriterlere uymayanların başvuruları işleme konulmayacaktır. (Ayrıntılı bilgiye http://aksaray.edu.tr/asu.asp?asu=381 adresindeki “Bilgi/Belge” dosyasından ulaşılabilir).

 

İlan edilen Doçent ve Yardımcı Doçent kadrosuna başvuran adaylar, Öğretim Üyeliğine yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddelerinde istenilenlerle birlikte http://www.aksaray.edu.tr adresindeki “Bilgi/Belge” dosyasından temin edecekleri “ASÜ Öğretim Üyesi Başvuru Puanlama Tablosu”nu doldurarak 3 adet vesikalık fotoğraf, diploma (Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gereklidir) ve öğrenim durumunu gösterir belgelerden oluşan dosyayı 4 (dört) nüsha olarak hazırlayacakları yayın dosyalarını (özgeçmiş, yayın listesi ve atıflar) bu amaca uygun bir kutu içerisinde imzalı bir dilekçe ile Doçentler Personel Dairesi Başkanlığına, Yardımcı Doçentler ilgili Birime ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 15 gün içinde mesai saatlerinde bizzat teslim edeceklerdir.

 

Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

 

Birim

Bölüm

Anabilim Dalı

Unvanı

Adeti

AçıklamaFen Edebiyat Fakültesi

Felsefe

Bilim Tarihi ve Felsefesi

Yard . Doç.

1

Felsefe Alanında doktora yapmış olmak. İbn -i Sina ve Gazali üzerine çalışmaları olmak.Felsefe Tarihi

Yrd. Doç.

2

1.Ontoloji ve Çağdaş Felsefe alanında çalışmaları olmak 2.Çok Kültürlülük ve hoşgörü üzerine çalışmaları olmak.Sistematik Felsefe ve Mantık

Yrd. Doç.

2

1.Çevre etiği ve felsefesi alanında çalışmaları olmak. 2.Siyaset felsefesi alanında çalışmaları olmak.İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Yönetim Bilişim Sistemleri

 

Doçent

1

Yönetim Organizasyon doçenti olmak. Bilgi ve Bilgi Yönetimi alanında çalışmaları olmak.Mühendislik Fakültesi

Harita

Fotogrametri

Doçent

1

Fotogrametri doçenti olmak. Videogrametri alanında çalışmaları olmak.Sağlık Yüksekokulu

Hemşirelik

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği

Yrd. Doç.

1

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği alanında doktora yapmış olmak.


05 Şub 2013 - 08:40 - Akademik


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket En çok KADRO hangi bölüm mezunlarına verilmelidir ?