Bakanlık KPSS Şartsız Personel Alıyor! İşte Başvuru Şartları ve Kadrolar

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan KPSS Şartı olmadan 154 Personel Alımı ilanı yayınlandı. Yayınlanan ilana dair başvurular başladı.

Kamu Gündemi'nde yer alan habere göre; Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan KPSS Şartı olmadan 154 Personel Alımı ilanı yayınlandı. Yayınlanan ilana dair başvurular başladı.

Sağlık Bakanlığı tarafından kamu personel alımı ilanları yayınlanmaya devam ediyor. Son olarak bakanlığın resmi internet sitesi aracılığıyla yapılan duyuruda dört farklı kadroda istihdam edilmek üzere 154 kamu personeli alımı yapılacağı açıklandı. Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışmak isteyen adaylarda Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan şartı aranmayacağı bildirildi. Başvuruların resmen başladığı açıklanırken, Sağlık Bakanlığı’na bağlı olarak çalışmak isteyen adaylarda başvuruda bulunacakları kadrolara göre başvuru şartları da ilan metninde yer aldı. Sağlık Bakanlığı 154 personel alımı başvuru işlemleri ile ilgili olarak bilinmesi gereken bütün detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışmak isteyenler için güncel gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Sağlık Bakanlığı tarafından bir duyuru yayınlandı. Söz konusu duyuruda geçici koruma altındaki Suriyelilerin sağlık statüsünün ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından sunulan sağlık hizmetlerinin geliştirilmesi projesi kapsamında 154 personel alımı yapılacağı belirtildi. SIHHAT adıyla başlatılan proje kapsamında işe alımı yapılacak personelin diş hekimi, psikolog, sosyal çalışmacı ve tercüman kadrolarında istihdam edileceği açıklandı. Hangi kadroya ne kadar personel alımı yapılacağına dair detaylar haberimizde yer alıyor.

Sağlık Bakanlığı 154 Personel Alımı Başvuruları Başladı

Sağlık Bakanlığı’na bağlı kamu sağlık merkezlerinde çalışmak isteyenler için yeni bir duyuru yayınlandı. Bakanlığın resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada, 4 farklı kadroda toplam 154 yeni sağlık personelinin istihdam edileceği belirtildi. SIHHAT adı verilen ve ülkemizdeki geçici koruma altında bulunan Suriyelilerin sağlık statüsünün ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından sunulan sağlık hizmetlerinin geliştirilmesi projesi kapsamında 154 personel alımı yapılacağına değinildi. Sağlık Bakanlığı bünyesinde alınacak ve başvuruları resmen başlayan 154 personelin kadro dağılımı şu şekilde açıklandı:

Diş hekimi kadrosuna 42 personel Psikolog kadrosuna 31 personel Sosyal çalışmacı 31 personel Tercüman 50 personel

Sağlık Bakanlığı 42 Diş Hekimi Alımı Başvuru Şartları 1219 sayılı Tababet ve Şuabatı San’atlarının Tarzı İcrasına Dair Kanunun ilgili maddelerine göre Türkiye’de Diş Hekimliği yapabilme niteliklerine haiz olmak Mesleğinde en az 2 yıl tecrübe sahibi olmak İletişim yönü güçlü ve insan odaklı olmak Branşıyla ilgili bilimsel gelişmeleri takip etmek Erkek adaylar için muvazzaf askerlik hizmetini tamamlamış veya askerlikten muaf olmak veya en az 3 yıl süre ile tecilli olduğunu gösterir belge ibraz etmek İyi derecede konuşma, yazma, dinleme seviyesinde Arapça bilmek Yabancılara yönelik sağlık hizmeti veren projelerde en az 1 yıl görev almış ve diş hekimliği uzmanlık dallarından birinde eğitimini tamamlamış olmak tercih sebebidir.

Sağlık Bakanlığı 31 Psikolog Alımı Başvuru Şartları Üniversitelerin psikoloji bölümünden mezun olmak ya da yurtdışındaki üniversitelerin lisans eğitim programlarındaki psikoloji bölümünden mezun olup YÖK tarafından verilen diploma denklik belgesine sahip olmak İletişim yönü güçlü ve insan odaklı olmak Alanında en az 2 yıl tecrübe sahibi olmak Yabancılara verilen sağlık hizmeti projelerinde en az 1 yıl görev almış olmak Erkek adaylar için muvazzaf askerlik hizmetini tamamlamış veya askerlikten muaf olmak veya en az 3 yıl süre ile tecilli olduğunu gösterir belge ibraz etmek İyi derecede Türkçe bilmek (Arapça bilmek tercih sebebidir.) MS Office programlarına hakim olmak Alanında yüksek lisans yapmış olmak tercih sebebidir. Alanıyla ilgili sertifika programlarına (evlilik/aile danışmanlığı, travma ve travma terapisi teknikleri eğitimi, evlilik ve çift danışmanlığı vb.) katılmış olmak tercih sebebidir.

Sağlık Bakanlığı Sosyal Çalışmacı Başvuru Şartları

Türkiye’de eğitim veren üniversitelerin lisans eğitim programlarındaki sosyal hizmet bölümünden mezun olmak, ya da yurtdışındaki üniversitelerin lisans eğitim programlarındaki sosyal hizmet bölümünden mezun olup YÖK tarafından verilen diploma denklik belgesine sahip olmak, İletişim yönü güçlü, pozitif olmak. Branşıyla ilgili bilimsel gelişmeleri takip etmek, yöntem teknik ve teknolojilere hâkim olmak. Alanında en az 3 yıl çalışmış olmak. Yabancılara sağlık hizmeti veren projelerde en az 1 yıl görev almış olmak. Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış veya askerlikten muaf olmak veya en az 3 yıl süre ile tecilli olduğunu gösterir belge ibraz etmek. Alanında yüksek lisans yapmış olmak tercih sebebidir. İyi derecede Arapça bilmek tercih sebebidir. Alanıyla ilgili sertifika programlarına (aile danışmanlığı, evlilik ve çift danışmanlığı vb.) katılmış olmak tercih sebebidir.

Başvuru yapmak için buraya tıklayınız

13 Mar 2020 - 13:32 - Sözleşmeli Personelgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?
Tüm anketler