Adalet Bakanı Bozdağdan ABD'ye Yanıt: "Şimdiye kadar kaç Türkü aradınız?"

Adil Öksüz' ün ABD tarafından aranmış olmasıyla ilgili gündeme, vize işlemlerinin iptal edildiği bilgisini haber vermek amacıyla çağrı yapıldığını aktarma olarak lanse edilmesine tepki gösteren Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, sert konuştu...

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, konuya ilişkun şunları ifade etti:

" Adalet Bakanı olarak söylüyorum. İlk önce Fettullah Gülen'in vizesini, oturma iznini iptal edin. Türkiye'nin geçici tutuklama talebinin gereğini yapın, geçici tutuklayın ve iadesini sağlayın, terör faaliyetleri yapmasına engel olun. İki, şu anda ABD'de bulunan FETÖ mensuplarının ve darbe girişimine katılanların vizelerini iptal edin. Onların çalışma izinlerini, oturma izinlerini iptal edin. O zaman samimi iş birliğinin ne kadar önemli olduğunu görürüz. (Adil Öksüz) Burada vizenin iptal edilmiş olmasını önemsiz görmüyoruz, onu da söyleyelim ama burada en önemli şey iptalden sonra şüphelinin aranmasıdır.

Bu normal bir uygulama değildir. Biz Türkler bunun rutin bir uygulama olup olmadığını, bunun rutin uygulama olduğunu söyleyenler kadar yakın biliyoruz çünkü muhattapları biziz. Yani ben rutin bir uygulamaysa tekrar soruyorum ABD Büyükelçiliğinin aradıkları varsa bunları açıklaması lazım, 'şunları aradık' diye. Onun için 'rutin bir uygulama, normal bir iş' diye bir açıklama getirilmesi doğru değil. Bu arama çok net bir şekilde pek çok soruyu insanımızın aklına getirmiştir ve bu sorular cevapsızdır. Bizim de aklımızda sizlerin de aklınızda bu sorular var. Biz de kendilerine soruyoruz, cevaplarını da samimi işbirliği gereği açık bekliyoruz. "

Aradığınız isimlerden bazılarını açıklayın

" ABD Büyükelçiliği bugüne kadar pek çok Türk vatandaşının vizesini iptal etti. Ben merak ediyorum şu ana kadar ABD Büyükelçiliği vizesini iptal ettiği Türk vatandaşlarından kaç kişiyi aramıştır? Aradığı isimlerden bazılarını açıklayabilir mi, sakıncası, gizliliği yoksa? "

kpsscafe.com.tr | KONYA

31 Mart 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.