2015 AÖL Sınavı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

30- 31 Mayıs tarihinde yapılacak olan AÖL 2015 sınavı hakjkında bilinmesi gereken tüm bilgile rve sınav giriş yerleri haberimizde...

 30- 31 Mayıs tarihinde yapılacak olan AÖL 2015 sınavı hakjkında bilinmesi gereken tüm bilgile rve sınav giriş yerleri haberimizde...

Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin merakla bekledikleri AÖL sınav giriş yerleri Açıköğretim Lisesi akademik takvimine göre 26 Mayıs Salı günü erişime açılıyor. 30- 31 Mayıs tarihinde yapılacak olan AÖL 2015 sınav giriş yerlerine öğrenci numarası ve şifre ile erişmek mümkün.

AÖL RESMİ SİTESİNDEN YAPILAN DUYURU

2014-2015 eğitim öğretim yılı II. Döneminde sınavına katılacak öğrencilerimizin ders seçme işlemleri tamamlanmıştır.

 2014-2015 eğitim öğretim yılı II. dönem ders seçme işlemleri tamamlanarak sistem öğrencilerimize kapatılmıştır. 2014-2015 eğitim öğretim yılı II. dönem kayıt yenileme ücretini anlaşmalı bankalara yatırmış ancak sınavına gireceği dersleri sistem üzerinden seçmeyen öğrencilerimizin dersleri Bilgi İşlem Yönetim Sistemi tarafından atanmıştır . Öğrencilerimiz sınavına girecekleri dersleri internet sayfamızdaki 'Öğrenci Girişi'nden sisteme girerek 'Ders Bilgileri(alınan)' butonundan 'Dönem Dersleri'ni tıklayıp açılan sayfada '2014/2' dönemi seçilerek öğrenebilirler. Açık Öğretim Lisesi 2014-2015 eğitim öğretim yılı II. Dönem sınavı 30-31 Mayıs 2015 tarihinde yapılacaktır. Öğrencilerimizin sınav giriş yerleri 26 Mayıs 2015 tarihinden itibaren internet sayfamızdan yayınlanacaktır.

AÖL SINAVINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

1. AÖL 30-31 Mayıs 2015 tarihlerinde daha önce seçmiş olduğunuz sınav merkezinde yapılacaktır.

2. Yurt dışında okuyan öğrencilerimiz Belçika- Mons, Avusturya-Linz, Avusturya- Viyana, Almanya- Dortmund ve Fransa – Strasbourg da aynı günlerde kendileri için belirlenmiş sınav merkezlerinde sınava gireceklerdir. Bu öğrencilerimiz sınava girecekleri okulun ayrıntılı adresini ve iletişim bilgilerini sınav giriş belgelerinde görebileceklerdir. Adresler ve iletişim bilgileri için tıklayınız.

3. AÖL sınavına gireceğiniz okul bilgileri 26 Mayıs 2015 tarihinden itibaren yayımlanacaktır. Bu tarihten sonra sisteme kullanıcı adı ve şifreniz ile girip sınav giriş belgenizi indirebilirsiniz.

4. AÖL Sınav giriş belgenizi sistemde yayımlandıktan hemen sonra alınız son günlere bırakmayınız. Sınava yakın günlerde sistemde yoğunluk yaşanmakta sisteme girişlerde sorun çıkabilmektedir.

5. Sınava seçmiş olduğunuz derslerin ders kitapları, web sistemimizde yayımlanan  ders notları, daha önce sorulan sınav soruları, online testler ile çalışabilirsiniz. Aşağıdaki linklerden derslerinize çalışabilirsiniz.

http://hbogm.meb.gov.tr/www/acik-ogretim-lisesi-ders-notlari/icerik/56

http://maol.meb.gov.tr/html_files/eski_sorular.html

http://internettv.meb.gov.tr/index.asp

http://www.ztv.com.tr/AnaSayfa

6. AÖL sınavları 30 Mayıs 2015 Cumartesi günü 2 oturum. 31 Mayıs 2015 Pazar günü 1 oturum olmak üzere toplam 3 oturumda yapılacaktır. Sınav giriş belgenizde hangi dersten hangi oturumda sınava gireceğiniz belirtilecektir. Sınav anında seçtiğiniz ders kodu ile soru kitapçığındaki ders kodunu mutlaka kontrol ediniz.

7. Öğrencilerimiz bazen sınav heyecanı ile seçmedikleri derslerin sorularını cevaplamaktadırlar. Örneğin bazı öğrencilerimiz, Dil ve Anlatım 3 dersi yerine Seçmeli Dil ve Anlatım 3 dersinin sorularını cevaplamaktadır veya Tarih 1 Dersi yerine İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Dersinin sorularını cevaplamaktadır. Bu ve buna benzer hususlara mutlaka dikkat ediniz.

8. AÖL sınav günü yanınıza fotoğraflı nüfus cüzdanı, Pasaport gibi geçerli kimlik belgesi mutlaka bulundurunuz. Bunun yanında Öğrenci kimlik belgeniz, sınav giriş belgenizin de yanınızda bulunması gerekmektedir.

9. Öğrenci kimlik belgesi alamayanlar geçerli kimlik belgelerini yanlarında bulundurmak kaydıyla salon yoklama listelerinde isimlerinin bulunması halinde sınavlara katılırlar.

10. AÖL sınavına gireceğiniz sınıf ve sırayı bulduktan sonra cevap kağıdınızı mutlaka kontrol ediniz adınıza düzenlenmemiş ise mutlaka görevlileri uyarınız.

11. Bazı öğrencilerimizin sınavlarda cevap kâğıtları üzerindeki ders kodlarını değiştirdikleri tespit edilmiştir. Adınıza düzenlenen cevap kâğıtlarında ders kodlarında herhangi bir değişiklik yapmayınız.

12. Yedek salonlarda AÖL sınavına giren öğrencilerin cevap kâğıtları adlarına düzenlenmemiştir. Bu öğrencilerimizin bilgileri kendileri cevap kâğıtlarına işaretlemeleri gerekmektedir. Yedek salonda sınava giriyor iseniz seçtiğiniz dersleri doğru bir şekilde cevap kağıdına kodlayınız.

13. Cevaplarınızı kesinlikle tükenmez kalem ile kodlamayınız.

14. Kodlamalarınızı cevap kağıdında belirtilen kurala göre yapınız. Kutucuğun tam karalanmadığı durumlarda o cevabınız değerlendirilemeyecektir.

15. Aday sınava girmedi kısmını kodlayan öğrencilerimiz görülmektedir. Aday sınava girmedi kutucuğunu kesinlikle kodlamayınız. Bu kısım sınava girmeyen adaylar için görevliler tarafından doldurulacaktır.

16. AÖL 2. Dönem sınav sonuçlarına göre mezuniyete hak kazanan öğrencilerin diplomaları düzenlenir ve irtibat bürolarına gönderilir.

17. Mezun olamayan öğrencilerimizden 7 Ağustos 2015 tarihi itibariyle 18 yaşına girenler (07 Ağustos 1998 ve daha önceki doğumlu) 3. Dönem için kayıt yenileme yapmaları ve ders seçmeleri gerekmektedir. Diğer öğrencilerimiz için bir sonraki kayıt yenileme Eylül 2015 dİr. Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinden 18 yaşını dolduranlar 3. Dönem uzaktan eğitim dersleri sınavlarına istemeleri halinde katılabileceklerdir. 3. Dönem sınavlarına katılmayacak öğrenciler 3. Dönem için kayıt yenilemek zorunda değillerdir.

AÖL 2015 SINAV TAKVİMİ

II. DÖNEM SONU SINAVLARI 30-31 Mayıs 2015

II. dönem sınav sonuclarının internette yayınlanması :04 Temmuz 2015

III. dönem kayıt yenileme işlemleri :06-08 Temmuz 2015

Öğrencilere sistem üzerinden ders seçme ve bilgi güncelleme işlemlerinin kapatılması :08 Temmuz 2015

III. dönem sınav giriş yerlerinin internette yayınlanmaya başlanılması. 03 Ağustos 2015

III. DÖNEM SONU SINAVLARI 08-09 Ağustos 2015

2014-2015 eğitim-Öğretim yılı III. dönem sınav sonuçlarının internette yayınlanması. 18 Eylül 2015

26 May 2015 - 11:37 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket Memur Ve Personel Alımlarında Yaş Şartı Esnetilmeli mi?