İdari yargı başvurularında süre uzatıldı

Adalet Bakanlığı İdari Yargı Hakim adaylığı başvurularını 5 Kasım 2014 tarihine kadar uzattı.

Adalet Bakanlığı İdari Yargı Hakim adaylığı başvurularını 5 Kasım 2014 tarihine kadar uzattı. Daha önce çıkılan ilanda başvurular 22 Ekim 2014 tarihinde bitiyordu.

EK İLAN

ADALET BAKANLIĞINDAN

7 Aralık 2014 tarihinde yapılacak olan İdari Yargı Hakim Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı ile ilgili ilan 06 Ekim 2014 tarihinde Posta Gazetesi'nde yayımlanmıştır.

İDARİ YARGI HAKİM ADAYLIĞI ALIM İLANI

Anılan gazetede yayımlanan Hakim ve Savcı Adaylığı Seçme Sınavına İlişkin İlanın;

( A ) maddesi;

"Bakanlığımızca yazılı yarışma sınavı ve mülakat ile9-5 dereceli kadrolara 200 idari yargı hakim adayı alınacaktır."

( B ) maddesi;

"Başvurular, elektronik ortamda ÖSYM başvuru merkezlerinde (tüm il/ilçe ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinde) (F) bendinde belirtilen usul çerçevesinde alınacak olup; 13 Ekim 2014 Pazartesi günü başlayacak, 5 Kasım 2014 Çarşamba günü mesai saati bitiminde sona erecektir. Başvuruyu yapan adayların (G) bendinde belirtilen evrakı 13 Ekim - 05 Kasım 2014 tarihleri arasında Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Hakim Adaylığı Şube Müdürlüğüne veya bulundukları yer Cumhuriyet başsavcılıklarına vermeleri gerekmektedir."

( D ) maddesinin dokuzuncu paragrafı;

Genel Başarı Puanı sıralamasına göre en yüksek puan alan adaydan başlanmak üzere ilan edilen kadronun (200) iki katı fazlası olan 600 aday mülakata katılmaya hak kazanacaktır. 600'ncü aday ile aynı puanı alan adaylar da mülakata çağrılacaktır. 70 ve üzeri puan alanların sayısı 600'ü bulmazsa sadece 70 ve üzeri puan alan adaylar mülakata çağırılacaktır.

( F ) maddesinin birinci paragrafı;

"13 Ekim - 5 Kasım 2014 tarihleri arasında elektronik ortamda ÖSYM başvuru merkezleri (Tüm il/ilçe ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri) aracılığıyla alınacaktır. (ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinin adresi ÖSYM'nin İnternet sayfasında yer almaktadır.)Adayların başvuru tarihleri arasında sınav ücreti olan 90 TL'nin ÖSYM'nin internet sayfasında yer alan "ÖDEMELER" alanından kredi kartı/banka kartı ile ÖSYM adına 13 Ekim - 5 Kasım 2014 tarihleri arasında, yatırmaları gerekmektedir. Bankalardan sınav ücreti ödemesi yapılmayacaktır. Adaylar ÖSYM'ye başvurularını yapmadan önce sınav ücretini yatırmış olmalıdır. Ödeme işlemlerinden kaynaklanabilecek hatalardan ÖSYM ve Adalet Bakanlığı sorumlu olmayacaktır."

( F ) maddesinin son paragrafı;

"Adayların belgelerinin kontrolü Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak, başvurusu kabul edilen adayların T.C. Kimlik numaralarını içeren liste en geç 17 Kasım 2014 tarihinde ÖSYM'ye bildirilecektir."

( G ) maddesinin ikinci paragrafı;

"05 Kasım 2014 Çarşamba günü mesai saati bitimine kadar, Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Hakim Adaylığı Şube Müdürlüğüne veya bulundukları yer Cumhuriyet başsavcılıklarına vermeleri gerekmektedir. Cumhuriyet başsavcılıkları başvuru evrakını masrafı ilgilisinden alınmak suretiyle acele posta servisi (APS) ile aynı gün Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğüne göndereceklerdir. Postadaki gecikmeler nedeniyle Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü sorumlu tutulamaz."

( G ) maddesinin son paragrafı;

Hukuk alanında doktora yapmış ve giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla (doğum tarihi 01.01.1979 ve daha sonrası olanlar) 35 yaşını doldurmamış olanlar, yazılı sınavdan muaf olup, sadece mülakata tabi tutulacağından başvurularıelektronik ortamda alınmayacaktır. Bu kişilerin başvuru formu (Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü internet sitesindeki formlar bölümünde yer alan İdari Yargı Hakim Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı Başvuru Formu) ile birlikte ilanın (G) maddesinin 3 üncü bendinde geçen fakültelerden mezun olduğunu ve hukuk alanında doktora yaptığını gösteren diploma suretlerini 13 Ekim-05 Kasım 2014 tarihleri arasında Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Hakim Adaylığı Şube Müdürlüğüne vermeleri ya da masrafını ödemek şartıyla mahalli Cumhuriyet başsavcılığı aracılığıyla göndermeleri gerekmektedir.

( H ) maddesi;

Başvuru formu ve ekleri müracaat süresinin bitiminden itibaren şartların mevcut olup olmadığı açısından incelenecek, şartları taşıyanlar Bakanlığımız www.pgm.adalet.gov.tr adresinde 21 Kasım 2014 tarihinde ilan edilecektir. Şartları taşımadığı tespit edilenlere durumları bildirilecek ve yazılı sınava alınmayacaklardır.

Şeklinde değiştirilmiştir.

Diğer tüm maddelerinin ise aynen geçerli olduğuna karar verilmiştir.

D U Y U R U L U R

20 Eki 2014 - 11:41 - Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?